PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=676339}

Tajemnice lasu

Into the Woods
6,0 57 819
ocen
6,0 10 1 57819
5,9 18
ocen krytyków
Tajemnice lasu
powrót do forum filmu Tajemnice lasu

Niesamowite, że istnieje tak chaotyczny i źle zrobiony film! Obejrzałam na razie połowę i aż ciężko mi się było oderwać od tego steku nieposkładanych bzdur. Jak to się stało, że ten film w ogóle istnieje? Eh, liczyłam na dobry musical w baśniowych klimatach, a dostałam to nieokreślone i dziwaczne coś. Zaraz zabiorę się za resztę filmu, bo nie mogę uwierzyć, że dalej będzie równie tragicznie.

szarosen

Obejrzałam całość i... stwierdzam, że z tym filmem jest bardzo źle. Jak można upychać tyle wątków naraz? Dla przykładu podam tematy poruszone tylko w jednej, pojedynczej piosence: trzeba podejmować samemu decyzje, ale nigdy nie jesteśmy sami, czy słusznie jest zabijać, czy nie lepiej wybaczyć, matka Jacka nie żyje, ale Jack nie powinien się mścić. Nie lepiej byłoby się skupić na jednym wątku, na jednym pomyśle, na jednym przesłaniu, na jednej osi fabularnej? Tematów było poruszanych tak dużo, że nie byłam w stanie poważnie traktować żadnego z nich. Gdyby głównym wątkiem stała się chęć posiadania potomstwa i zmagania głównego bohatera z ojcostwem, pogodzenie się z własnym ojcem - byłoby OK. Ale tematów było tak dużo, że absolutnie nie obchodził mnie już wątek z dzieckiem, nie przejęłam się śmiercią jego matki i przestało mnie obchodzić cokolwiek. Twórcom filmu najwyraźniej nie zależało, żeby odbiorcom zależało na filmie. Stroje i scenografia ładna, piosenki szalenie przeciętne, poziom humoru zerowy (bo to podobno komedia miała być), fabuła to pomieszanie z poplątaniem nie wiadomo czego. Kilka poszczególnych pomysłów wydaje się ciekawych, ale żaden z pomysłów nie dostaje szansy na rozwinięcie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones