PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=676339}

Tajemnice lasu

Into the Woods
6,0 57 816
ocen
6,0 10 1 57816
5,9 18
ocen krytyków
Tajemnice lasu
powrót do forum filmu Tajemnice lasu

Film jest praktycznie z góry skazany na porażkę finansową, gdyż w tym samym czasie w kinach będzie
wyświetlany Hobbit 3. Dziwię się producentom, że zdecydowali się wypuścic film na Boże Narodzenie.

użytkownik usunięty
Maniek2008

to jest bardziej film familijny, a idac na trzecia czesc Hobbita trzeba znac poprzednie, a wielu ludzi czeka na cos nowego, bo Hobbit jest niemilosiernie rozciagniety. Into the Woods jest oparte na populanym musicalu, wiec przynajmniej w ameryce sukces ma pewny. do tego lepszy rezyser i leganda musicalu scenazysta, w taj sytuacji Disney wcale nie musi przegrac.

ocenił(a) film na 4
Maniek2008

A teraz pozwolę sobie zagiąć czasoprzestrzeń stwierdzeniem, że można pójść na dwa filmy w tym samym miesiącu? Dla chcącego nic trudnego ale oczywiście możemy teraz przyczepić się na przykład do tego iż kto u diabła chodzi do kina w święta? Dajcie tym biednym ludziom odpocząć i nie idźcie ani teraz ani wcale bo ktoś kto ustala taką datę musi być bezbożnym ciołkiem albo premiera w czwartek? Kto normalny chodzi do kina w czwartek?

zatkalo_kakao

Ja chodzę do kina w czwartki, bo są przyzwoicie tanie. (Kino Muza Poznań, bilety 8zł)

xxxoliksxxx

Ja też bo są buenoczwartki. Mama nadzieję, że przedłużą promocję do końca roku.

ocenił(a) film na 7
zatkalo_kakao

Myślisz, że jak nie pójdziesz do kina to oni będą mieli wolne? Naiwniak.

ocenił(a) film na 4
diana6echo

Jasne, że nie. Mówię tylko, że do wszystkiego można się przyczepić a rynek bywa bardzo nieprzewidywalny i nie powinniśmy się sugerować takimi zależnościami.

zatkalo_kakao

Ale tu chodzi o coś innego. W Ameryce wazne dla producentów są zyski z pierwszego weekendu wyświetleń. Im wyżej w box office, tym lepiej. Liczy się by premiera danego filmu zarobiła jak najwięcej. Ale faktycznie jesli wprowadza się swój film w tym samym czasie co inny, ktory z pewnościa przyciagnie do kin tłumy (bo to w końcu ostatnia częśc Hobbita) to jednak trzeba się liczyć z finansowa porażką.

zatkalo_kakao

... a ktoś to łączy datę premiery filmu w święta z bezbożnością jest totalnym ciołkiem...

ocenił(a) film na 4
agarafka

Chyba źle się wyraziłam bo nie zauważono pointy całości. Czwartek jest normalnym dniem tygodnia tak jak i inne a ustalanie daty premiery na święta nie powinno świadczyć o z góry go skreślaniu. Piszę tylko, już po raz wtóry, że chętni, do wszystkiego mogą się przyczepić

zatkalo_kakao

Bo ludzie nie mają na co narzekać więc narzekają na co się da ;) tak już jest

Maniek2008

Warto też zauważyć, że nie wszyscy lubią Hobbita. Wiadomo - Hobbit to już legenda, jest uwielbiany, ale wciąż istnieją ludzie, których to nie kręci. Argument przytoczyłam na własnym przykładzie, bo nie zamierzam wybierać się na Hobbita. Za to na Into the Woods już oczywiście.

TheSimple

Owszem, częśc z was ma w jakimś stopniu rację, jednak nie łódźmy się, producenci chcą żeby ich film zarobił, a dając premierę równocześnie z Hobbitem przegrywają na starcie wiele milionów.

Maniek2008

Bardzo możliwe, ale z jakiegoś powodu zdecydowali się na taką, a nie inną premierę. Coś nimi kierowało, a możesz być pewny, że idioci w tej branży nie pracują.

TheSimple

Nie zmienia to faktu, że to co zrobili jest nie tyle idiotyczne co dziwne i niezrozumiałe.

Maniek2008

maniek2008 "...jednak nie łódźmy się, producenci...", weź baranie nie kompromituj się i nie zakładaj już więcej wontków

ocenił(a) film na 5
TheSimple

Dokładnie jak ja - Hobbita zbyt rozciągnęli, rozumiem że chcą zarobić kase ale bez przesady. Grube tomisko Władcy Pierscieni zmiesicli w 1 częsci a opowiastke muszą w 3? Nie dam się wciągać w taką machinę zarabiania kasy

lucymaud

Jasne, ze zarabianie pieniędzy tez. Jakbyś była taka zdolna jak Jackson, to tez byś chciała zarobić jak najwięcej dla siebie, swoich dzieci i przyszłych wnuków, to oczywiste. W końcu - dlaczego nie, skoro ma się możliwości ? Poza tym: jestem wielka wielbicielka Tolkiena i właśnie dlatego bardzo odpowiada mi 3-czesciowa wersja Hobbita. Nie spodziewam się, ze ktoś jeszcze nakręci jakieś dzieło Tolkiena (a jeśli, to na pewno już nie z tak wielka pasją i poświeceniem jak Jackson), wiec ciesze się tym, co mam - im więcej, tym lepiej. W Hobbicie w wielu miejscach widać nawiązania do Władcy Pierścieni i do innych książek Tolkiena o Śródziemiu - to jest po prostu hołd dla całej twórczości Tolkiena i najgorętszych fanów, bo tylko oni są w stanie dostrzec te wszystkie niuanse. Poza tym Hobbit to uczta dla osób z empatią i tych wnikliwych, zainteresowanych psychologią - mnóstwo charakterów, uczuć i emocji, znakomicie ujęty przekaz.
Tak wiec skoro coś cie za bardzo nie interesuje, to lepiej powstrzymaj się od takich pełnych ignorancji komentarzy - nie masz całego obrazu sytuacji, nie znasz wszystkich faktów, wiec lepiej trzymać język za zębami, zamiast pokazywać swoje niedoinformowanie.

ocenił(a) film na 5
brzask_8

Nie wiem czy rozumiesz co znaczy subiektywna opinia ale każdy ma do niej prawo. Po prostu dla mnie, zwolenniczki książek, fakt, że szybciej czytam hobiita niż go obejrzę jest po prostu zabawne. Rozumiem te zabiegi w naprwdę grubych tomach, ale tutaj nie. Ale jak powtarzam - to moje zdanie i rozumiem że dla ludzi naprawdę zakochoanych w Hobbicie to prawdziwa gratka. Ja po prostu niezmienne 100% bardziej kocham książkową wersję Hobitta i nawet ten film tego nie zmieni. Ale przyznaj - robienie 3 częsciowej wersji filmu nie jest tylko "hołdem" ale też frormą zarobienia pieniędzy, nie oszukujmy się, żyjemu w konsumkcyjnym świecie. A tak poza tym coś tak mi się wydaje że będą chceili nakręcić Silmarilliona, przynajmniej na to licze

ocenił(a) film na 10
Maniek2008

Nie tylko Hobbit bo w kinach również zagoszczą Igrzyska Śmierci - Kosogłos część 1 więc te dwa filmy będą biły inne, Igrzyska i Hobbit będą walczyły ze są o dobrą pozycję.

tytan5017

Igrzyska 14 listopada.

zielonomi7

Mając dom, dzieci to sprawa jest oczywista, z dzieciakami idziesz na filmy familijne a nie na filmy gdzie mordy są co kilka sekund. Oczywiście, ja wolę iść na Hobbit'a jednak maluchy wolą inaczej a nie od dziś wiadomo że dzieciaki są mocną siłą jeśli chodzi o kino :)

ocenił(a) film na 10
zielonomi7

Tak ale ze względu że jest to wielka produkcja na podstawie Bestselerowej powieści t o długo będzie w kinach emitowana bo wiele ludzi będzie na Igrzyska szło.

tytan5017

Na przykład ja ;)

ocenił(a) film na 10
Lunona_2

Ja też, już nie mogę się doczekać IGRZYSKA ŚMIERCI, TO WIĘKSZE WIDOWISKO TEGO ROKU NIŻ HOBBIT, NO SORKI NIE OSZUKUJMY SIĘ!! :D hehehehe

tytan5017

Igrzyska śmierci to DNO, kwadrylion razy lepsze byli Strażnicy Galaktyki, którzy moim zdaniem są najlepszym filmem 2014 roku.

Maniek2008

dlaczego u nas nie dali na swieta?? Bo bedzie Hobbit i?

guga_buzka

Bo idiotami, tak samo jest z Pingwinami z Madagaskaru, że trzeba czekać kilka miesięcy na dubbing polski

Maniek2008

u nas bedzie w lutym.... to jest porażka !

Maniek2008

Nie, nie jest skazany na porażkę. Okres świąteczny dla kin (w Stanach) jest bardzo korzystny, każda wytwórnia chce zagrać coś swojego podczas Bożego narodzenia - nie oszukujmy się, dla wytwórni liczy się rynek zewnętrzny.

Maniek2008

Natomiast klapę film może ponieść w Polsce, zaplanowanie premiery na walentynki, z taką konkurencją (Grey) to jest samobójstwo dla produkcji. Ludzie nie chodzą w Polsce tak masowo do kina jak w USA.

Maniek2008

Pewnie tak,ale wątpliwe,aby twórcom chodziło o kokosy na następną część filmu. Jeśli film nie zarobi, nikt nie ucierpi na tym

Maniek2008

Tak samo można powiedzieć, że będzie porażka, bo w tym samym czasie jest polka premiera "50 twarzy Greya" a nie sądzę, że wszyscy na to pójdą. To jest film dla całej rodzinny a nie sądzę, że rodzice z dziećmi pójdą do kina na Hobbita czy Greya.

ocenił(a) film na 6
Sasetka160

A czy przypadkiem "50 twarzy Greya" nie miało mieć premiery na walentynki w 2015? Tak się pytam, bo nie słyszałem aby przeniesiono datę emisji.

Co do świątecznej konkurencji, to be żadnego zawahania wybiorę się do kina na "Tajemnice Lasu". "Igrzyska Śmierci" (zarówno część pierwsza jak i druga) to dla mnie jakościowa porażka, na której wynudziłem się niemiłosiernie. "Hobbit" też niestety poziomem nie zachwyca. "Pustkowie Smauga" zdecydowanie wyleczyło mnie z hype'u nad dziełem Jacksona.

tomb2525

Wg filmweb.pl polska premiera jest właśnie 13 lutego. Chyba, że jest jakiś błąd :P

http://www.filmweb.pl/film/Pi%C4%99%C4%87dziesi%C4%85t+twarzy+Greya-2015-655761

ocenił(a) film na 7
Maniek2008

Trzeba też brać pod uwagę grupę docelową takich filmów. Into the woods będzie filmem familijnym - idealnym, żeby zabrać na niego dzieci do kina w przerwie świątecznej, natomiast Hobbit przyciągnie fanów, którzy widzieli poprzednie części. Jasne, te grupy mogą się nałożyć, ale raczej w niewielkim stopniu, więc zbliżone terminy premier nie powinny być problem.

Po drugie ludzie, którzy decydują o premierach znają się na temacie, więc wątpię, żeby wybrali dla swojego filmu kiepską datę ;)

ocenił(a) film na 9
Maniek2008

Nie jest skazany, ponieważ wielu ludzi takich jak ja nie lubi władcy pierścienia, hobbita. Więc w zasadzie nie sądze żebyś miał racje

Maniek2008

Dlaczego zakładacie, że wszyscy są fanami filmów na podstawie twórczości Tolkein'a? Dla mnie te filmy są nudne i ciągnące się w nieskończoność ( mówię na podstawie LOTR, ponieważ nie widziałam żadnej części Hobbita z własnego wyboru), dla kogoś innego to arcydzieło, gusta są różne. Błędne jest zakładanie, że wszyscy polecą na ostatnią część trylogii do kina. Jak dla mnie premiera "Into the woods" jest strzałem w 10: święta, wolny czas, film familijny, który łączy wiele znanych baśni, ciekawi aktorzy (myślę, że Streep w roli czarownicy będzie bezbłedna)- idealna opcja dla rodziny, a w święta właśnie o to chodzi by pobyć z rodziną, prawda? Jeżeli ja miałabym wybrać na jaki film poszłabym w święta to bez wątpięnia byłyby to "Tajemnice lasu".

Maniek2008

ja myślę, że to będzie odjazd. I mam nadzieję, że wtedy i ja znajdę się na tym filmie w kinie.

Maniek2008

Niekoniecznie musi tak być; obsada filmu jest niezwykle kusząca. Meryl i Johnny, wspaniałe.

Maniek2008

to ludzie pojda dwa razy do kina, co za problem, wez pod uwage ,ze na zachodzie zarbiasz normalna kase i idziesz do kina kiedy chcesz i nie musisz czekac na srody z orange - bo wtedy wychodzi taniej..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones