PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=676339}

Tajemnice lasu

Into the Woods
6,0 57 782
oceny
6,0 10 1 57782
6,0 17
ocen krytyków
Tajemnice lasu
powrót do forum filmu Tajemnice lasu

Ten film nie ma odbiorców. Wyłączyłem po 15 minutach bo się męczyłem, potem włączyłem ponownie, bo chciałem wydać fair ocenę. Produkcja ta jest jednym z najładniej zrobionych gniotów od czasu Żelaznego Rycerza.

Jako ekranizacja musicalu - słabo, gdyż nie ma tu nawet wydzielonych segmentów śpiewanych, są tylko masowe kanony i kilka śpiewanych kwestii. Nic więcej.

Koncept nie był zły, ale to wykonanie zwyczajnie bolało. Problem w tym że od czasów Chicago nie było tak zboczonego filmu o gwałtach, zdradach i morderstwach a wszystko to dla dzieci! W dodatku to zakrawa na pedofilię (sic)
JACK: "Olbrzymka przycisnęła mnie do swojego wielkiego biustu... i poznałem rzeczy o których nie wiedziałem że można je znać"
WILK: "Tak miękka, tak młoda, tak niewinna, hej dziewczynko! Gdzie idziesz?"
Potem ta scena KSIĄŻE i ŻONA PIEKARZA... i ten tekst:
ŻONA PIEKARZA: "Można mieć dziecko dla ciepła, piekarza dla chleba i księcia co... czegośtam..." [szelmowski uśmiech]

Nie wspominam nawet ile osób tam ginie, zamordowanych lub okaleczonych przez głównych bohaterów pozytywnych. Olbrzymka, rozżalona po śmierci męża chce znaleźć złodzieja, odpowiedzialnego za jego śmierć, zaś bohaterowie unieruchamiają ją i kamienują z proc.

To była trauma... i to było... dla dzieci? Gratulacje.

Rozumiem konwencję gry z tradycją, grotesku i absurdu. Sam je stosuje. Ale gdy na początku nie wiem czy oglądam bajkę czy gore-indie-rock-teledysk po psychotropach?

Zapraszam do soczystej dyskusji

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones