PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1046}

Taksówkarz

Taxi Driver
7,8 236 884
oceny
7,8 10 1 236884
8,5 52
oceny krytyków
Taksówkarz
powrót do forum filmu Taksówkarz

Martin Scorsese nakręcił swój najbardziej głęboki i najinteligętniejszy film w swojej karierze.Kreacja Roberta De Niro nie może się zrównć z rzadną inną.Taksówkarz od pierwszej minuty pokazuje prawdziwą Amerykę,oraz jej mroczne strony.NIektórzy mówią,że jest to film o świrze,który chce zmienić zło w dobro.Moim zdaniem jest to prawdziwy film o samotności oraz o problemach z nawiązywaniem kontaktów.DeNiro kapitalnie pokazał bezradność człowieka nie potrafiącego przystosować się do środowiska.Film jest świetnym studium psychologicznym człowieka obłąkanego,przez Amerykańskie prawo,które wciąż narzuca poglądy myśleniowe,a które wciąż mówią o zmianie na lepsze.Dla głównego bohatera (De Niro)normalne życie skończyło się w chwili wyruszenia do Wietnamu,po którym ludzie zmieniali się na zawsze.Taksówkarz zmienił się w człowieka z potrzebą zaadaptowania się w środowisku ludzi, co jak się okazuje nie jest proste...

ocenił(a) film na 10
DoktorLejdo

ubostwiam xD

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 10
DoktorLejdo

Wszystko tu jest rewelacyjne gra aktorska klimat. Film emocjonuje, ale i daje do myślenia

ocenił(a) film na 10
Parnassus

Kolejny klasyk kina w którym za każdym razem jak się go ogląda to widzi się coś nowego czego za poprzednim razem się nie dostrzegło.

ocenił(a) film na 4
sador1991

Chyba oglądaliśmy zupełnie inne filmy. :/

ocenił(a) film na 10
DoktorLejdo

zgadza sie to Wybitny film w kazdym aspekcie a przede wszystkim w aspekcie najwiekszej Kreacji Aktorskiej w historii kina.

ocenił(a) film na 10
kinoman0

Owszem

ocenił(a) film na 10
kinoman0

Obawiam sie ze moze kiedys ktos bedzie chcial zrobic remake I dotkna tego czego nie powinni czyli takiego diamentu

ocenił(a) film na 8
DoktorLejdo

Nie mogę się zgodzić Martin Scorsese to wybitny reżyser jak Francis Ford Capolla i ma na swoim końcie wiele wyśmienitych produkcji

ocenił(a) film na 10
killerek132

Jak dla mnie Scorsese jest lepszy w swojej robocie od Copolli.

ocenił(a) film na 8
zegan333

Kwestia gustu ale nie można zaprzeczyć że obaj są wybitni :)

ocenił(a) film na 10
killerek132

Dokładnie.

ocenił(a) film na 10
zegan333

Scorsese nigdy nie mial gorszego okresu jak robil filmy a rezyser Ojca chrzestnego jak najbardziej.

ocenił(a) film na 7
DoktorLejdo

Szmat czasu mi zajęło dojrzeć do tego filmu. Trafiłeś w punkt z interpretacja

ocenił(a) film na 10
ZlyStati

Miło mi że ktoś się zgadza z moją opinia

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones