PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1046}

Taksówkarz

Taxi Driver
7,8 236 895
ocen
7,8 10 1 236895
8,5 52
oceny krytyków
Taksówkarz
powrót do forum filmu Taksówkarz

Na szczęście zdarzają się wyjątki i polskie plakaty nie są w całości tragicznymi pomyłkami. Niekiedy mam wrażenie, że autor takiego dzieła w ogóle filmu nie oglądał. Tak ma się sprawa choćby na stronie Blade Runner'a.

Przechodząc do sedna to polski plakat Taksówkarza znakomicie oddaje wewnętrzne rozbicie Travisa. Widać jak jego postać rozchodzi się w dwie różne strony. Od razu widać, że autor oglądał film lub chociaż wiedział o czym o jest.

kaioken26

Zdecydowanie plakat zasługuje na uznanie, wielkie uszanowanie dla autora.

kaioken26

Jak Polski plakat ? Kto go zrobił, na czyje zlecenie ?

ocenił(a) film na 10
UPADLY_WIDZ

Autorem jest Andrzej Klimowski, ale nie jestem pewien czy można go jeszcze zaliczyć do polskiej szkoły plakatu.

G00N3R

Dlaczego ?

ocenił(a) film na 10
UPADLY_WIDZ

Klimowski żyje głównie w UK i tam też pracuje, a jego twórczość przypada na późniejszy okres niż największe sukcesy polskiej szkoły. Z drugiej strony informacje o panu Andrzeju brałem z neta, więc nie traktowałbym tego jako całkowity pewnik.

G00N3R

Dzięki wielkie za objaśnienie, szczerze to nie zdawałem sobie sprawy z takich rzeczy, że tak powiem : takie drobiazgi a cieszą ! :)

ocenił(a) film na 8
kaioken26

Zdarzają się wyjątki i polskie plakaty nie są w całości tragicznymi pomyłkami? Niekiedy mam wrażenie, że autor takiego posta niema kompletnego pojęcia na temat tego co pisze. Polski plakat jest jednym z najlepszych żeby nie powiedzieć najlepszym i najbardziej rozpoznawalnym na świecie... i z reguły trafia w sedno.

ocenił(a) film na 7
kaioken26

co ty gadasz? polskie plakaty są najlepsze!
Dzieci gorszego Boga?
sprawdź sobie w internecie i przemyśl swoją wypowiedź

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones