PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=559899}

Talerz i łyżka

The Dish & the Spoon
6,6 1 484
oceny
6,6 10 1 1484
Talerz i łyżka
powrót do forum filmu Talerz i łyżka

7/10

ocenił(a) film na 7

Talerz i łyżka to historia kobiety, która ucieka od męża, ponieważ dowiaduje się o zdradzie. Chcąc odciąć się od świata wchodzi do nadmorskiej latarni, gdzie znajduje zziębniętego młodego chłopaka. Rose postanawia mu pomóc, więc proponuje nocleg w domku letniskowym jej rodziców. Para stopniowo się poznaje, tworzy się między nimi pewnego rodzaju więź. Z pozoru bohaterowie różnią się od siebie, ponieważ on to nad wyraz wrażliwy, zamknięty w sobie chłopak, ona natomiast działa pod wpływem emocji, jest wybuchowa i pragnie zemścić się na kochance męża. Jeśli spojrzeć na bohaterów inaczej można dostrzec, że oboje borykają się z samotnością i są zagubieni. Z jednej strony jestem świadoma, że wiele widziałam już takich historii. Historii o dziwnych ludziach robiących dziwne rzeczy. Pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, że Talerz i łyżka to film nieco hipsterski. Wiem, że historia nie zapadnie mi w pamięci, jednak, może ze względu na ponury, depresyjny i bardzo wyrazisty klimat produkcji, może za scenę ćwiczenia uśmiechu przed lustrem przez chłopaka, a może po prostu dlatego, że przez zbliżające się egzaminy już długo nie widziałam żadnego filmu, seans uważam za udany.

https://zprzymruzeniemokaa.blogspot.com/2017/06/weekend-z-ollym-alexandrem.html

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones