PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=275051}

Tamten świat samobójców

Wristcutters: A Love Story
7,2 14 936
ocen
7,2 10 1 14936
Tamten świat samobójców
powrót do forum filmu Tamten świat samobójców

4/10 czyli zawód

ocenił(a) film na 4

Ocena tak niska, ponieważ oczekiwania były wysokie. Gdy przeczytałem opis filmu i zobaczyłem, że ma to być niby film "surrealistyczny" nastawiłem się na obejrzenie kawałka porządnego i mądrego kina... Niestety, mimo dosyć fajnego pomysłu mnie osobiście film ten zawiódł... Moim czysto subiektywnym zdaniem ni on mądry, ni zabawny (wszak gatunkowo niby komedia), a na pewno nie surrealistyczny (zresztą gratulacje dla tego kto go takim nazwał; Bunuel się teraz w grobie przewraca). Po dosyć niezłym początku z każdą minutą film zaczyna być dla mnie coraz bardziej nużący i przewidywalny. Jak na film "surrealistyczny" (sic!) brak w nim jakiejkolwiek symboliki, prowokacji, czy groteski. Próżno tu również szukać jakichkolwiek psychoanalitycznych konotacji.

ocenił(a) film na 8
LUKA1985

Tak to jest, kiedy ogląda się coś pod jakimś kątem, a że się nie da inaczej patrzeć, to i rozczarowania zdarzają się często.
Mnie akurat film wprowadził w przyjemny nastrój zmęczenia życiem, dekadencji i odrobiny rozżalenia nad swą szarą egzystencją, ale nie w sposób dołujący, raczej ironiczny. Rozbawił mnie chwilami na pozór zupełnie nieśmiesznymi duperelami, ale miałem również okazję troszkę pomyśleć nad przesłaniem, które wydaje mi się dość mądre - rzekłbym - posiadające walory terapeutyczne: im bardziej starasz się wszystko poukładać w swym życiu, tym bardziej jesteś narażony na wyłomy i odstępstwa od planu, tym bardziej skazany na rozczarowania i porażki. "Cuda" się zdarzają, ale nigdy poprzez zaplanowane działanie, więc odpuść sobie i nie staraj się tak zawzięcie. Pobaw się trochę tym życiem, bo bynajmniej nie ma ono jakiegoś nadrzędnego przeznaczenia (robienia kariery, pieniądza, szukania miłości czy wzruszeń, itp.) Życie to podróż pełna niespodzianek i "cudów", ale tylko wówczas, gdy się otworzysz i odważysz w tę drogę wyruszyć. Trywialne... wręcz prozaiczne... Fakt! poza tym, że świat przedstawiony, jest "tamtym światem", nie ma tu poza tym śladu surrealizmu, tym bardziej tego gatunkowego. Ale moim zdaniem nie warto przywiązywać większej wagi do rodzajów i gatunków, zwłaszcza na FilmWebie.
Pozdro

parura

zdrowe podejście :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones