PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=875819}
6,9 62 932
oceny
6,9 10 1 62932
6,4 32
oceny krytyków
Teściowie
powrót do forum filmu Teściowie

Widzowie sikali ze śmiechu na filmie, oceny póki co wysokie, aktorzy - w mojej opinii - zagrali bardzo dobrze, a tymczasem w ocenach krytyków widzimy, że ekspert/krytyk nie wie o czym ten film jest.
Aż strach pomyśleć co by było gdyby ten „krytyk” miał zrecenzować Tenet, czy Incepcje. Prawdopodobnie doszło by do ciężkiego przegrzania.

Co do filmu, tak jak wyżej - bawi swoją przewidywalnością znaną każdemu z polskich wesel i konfrontacją dobrych ról i aktorów.

pawelisto2

no właśnie widzę że serce ich boli, że to widzowie "odkryli" ten film, przed ich błyskotliwo-odkrywczymi recenzjami :), film świetny

ocenił(a) film na 6
pawelisto2

Bawi mnie, że zawsze jak krytycy ocenią film surowiej od widzów to pojawiają się głosy "hurr durr, nie znajo się". Naprawdę nie przeszło Ci przez myśl, że mogą oceniać według innych kryteriów niż Ty i jak najbardziej mają do tego prawo? A Incepcja to kiepski argument. W niej można mieć problemy z zobaczeniem sensu, bo fabuła była trudna. U Teściów jest problem, bo scenariusz go nie ma. Ot mnóstwo wątków nie prowadzących donikąd a na koniec plot twist nie wynikający z niczego.

Co do sali "sikającej ze śmiechu" to szczerze? Z doświadczenia mogę powiedzieć, że znacznej części widowni wystarczy usłyszeć "k...ę" w filmie, by zaczęli rechotać, więc żaden to argument. Niemniej przyznaję, gra aktorska była bardzo dobra. Zabawa konwencją i humor sytuacyjny też mi się podobały, ale w pierwszych 30 minutach. Potem było już tylko wyciąganie brudów, które, jak się później okazało, nie miały żadnego wpływu na decyzję pary młodej.

ocenił(a) film na 7
Kwarc

Oceniać inaczej? Proszę bardzo. Tylko „nie wiem o czym ten film miał być” nie jest chyba oceną, bo ekspert wówczas wyraźnie wskazuje, że filmu nie zrozumiał. Jak dziecko napisze w odpowiedzi na zadanie domowe: „Oceń, zrecenzuj dzieło da Vinciego”, a ono napisze: „Nie wiem czym to dzieło miało być” dostanie oczywistą jedynkę.
Chyba, że „ekspert” chciał w ten sposób wyłącznie lekko hiperbolizować słabości tego filmu, to zdaje się, że wybrał zły sposób na szyderę, wbicie szpileczki, bo w filmie, gdzie do rozumienia jest niewiele, ten pisze, że nie wie o czym on jest, wystawiając się tym samym na re-kontrę.

ocenił(a) film na 10
Kwarc

Ten film jest przerysowany do granic możliwości, co oczywiście nie wszystkim będzie się podobać. Ale też niestety z autopsji wiem, że różne wizje rodziców (nawet o wiele mniej odmenne niż to było pokazane na filmie) na wesele przy jego organizacji mogą dać młodym mocno w kość i to nawet jeżeli rodzice zawsze starają się działać w interesie państwa młodych, którzy przecież też mają często głupie pomysły.

Moim zdaniem raczej nikt, kto nigdy nie był w podobnej sytuacji w pełni wymowy tego filmu nie zrozumie. Po seansie zastanawialiśmy się z żoną, co by się stało, jakbyśmy my wywinęli naszym starszym taki numer :P

ocenił(a) film na 5
enrikes94

"Ale też niestety z autopsji wiem, że różne wizje rodziców (nawet o wiele mniej odmenne niż to było pokazane na filmie) na wesele przy jego organizacji mogą dać młodym mocno w kość i to nawet jeżeli rodzice zawsze starają się działać w interesie państwa młodych, którzy przecież też mają często głupie pomysły".
Czy Ty chcesz zasugerować, że młodzi odwołali ślub, bo rodzice zorganizowali go po swojemu? Może obejrzyj jeszcze raz.

ocenił(a) film na 5
Kwarc

"znacznej części widowni wystarczy usłyszeć "k...ę" w filmie, by zaczęli rechotać"
Właśnie. Niestety. A ja poszłam na ten film tylko dlatego, że słyszałam, że jest bardzo śmieszny i publiczność aż płacze ze śmiechu. Chciałam się trochę rozerwać. A tu ku... albo ja pier... albo ktoś komuś w pysk - i wystarczy, publika ubawiona. A finał wszystko naraz: i ku..., i wyp..., i trzask prask. Publika sika po nogach (na moim seansie jedna pani śmiała się z finału przez 5 minut).
Czemu ja się głupia kierowałam tym, że ludzie pisali, że się śmiali na tym filmie. Miałam za swoje, stracony wieczór i tyle.
A co do super gry aktorskiej. Ostaszewska świetna, ale ja już i taki tembr głosu, i taką mimikę u niej nieraz widziałam. Panowie byli przeciętni. Kuna ok.

ocenił(a) film na 6
aleksamaz

No ja poszedłem na ten film, bo wydawało mi się, że dostaniemy komedię ślubnego absurdu pokroju "Wesela" czy "Zróbmy sobie wnuka" w uwspółcześnionym wydaniu i pierwszy akt był faktycznie utrzymany w konwencji zbieżnej z moim wyobrażeniem, ale im dalej w las, tym bardziej oddalali się od niej aż w pewnym momencie film przerodził się w pojedynek stereotypów. Bogacze żyjący bez zasad i patrzący na innych z góry kontra staromodni biedacy, którzy są pazerni i kochają wyciągać brudy. A humor? Humor typowy dla miłośników polskich kabaretów..

Kwarc

To jeszcze zależy, których kabaretów...

ocenił(a) film na 8
aleksamaz

Panowie przeciętni? Przecież postać Tadeusza odegrana została fenomenalnie. Charakteryzacja, wypowiadane kwestie, mowa ciała, akcentowanie poszczególnych słów itd. Nie ma się do czego przyczepić.

ocenił(a) film na 2
aleksamaz

Zgadzam się w 100%, fabuła tragiczna, ale gra aktorska była ok

ocenił(a) film na 9
aleksamaz

Moze humor byl zbyt wyrafinowany dla ciebie. Zbyt subtelby by go dostrzec, za parawanem przeklenstw, na ktorych sie skupilas. Panowie byli przecietni? Cala czworka byla genialna.

aleksamaz

Fakt, szkoda wieczoru na ten pusty film

ocenił(a) film na 7
Kwarc

Co do ocen ekspertów to ja się w dużej mierze zgadzam. Przejrzałem sobie ich opinie na temat różnych filmów(Joker, Ojciec chrzestny, Forrest Gump, Władca Pierścieni 3 części) i czasami nie wiadomo czy to żart czy tak na serio. Np. Pani wystawiła 3 Jokerowi bo według niej w filmie śmieją się z osób psychicznie chorych i nie radzących sobie w życiu... Nooo

Kwarc

Trudna fabuła w Incepcji ? hahahah , JAK SIĘ W ŻYCIU ŻADNEJ DOBREJ KSIĄŻKI SCI-FI NIE PRZECZYTAŁO , albo ominęła kogoś ewolucja albo nie był karmiony piersią to faktycznie poskładanie bełkotu który jest bez ładu i składu JAKIM JEST NAJBARDZIEJ PRZEREKLAMOWANY GNIOT SCI-FI może czasami sprawić że przeciętny UMYSŁOWO"DĘBSKI" ALBO TO COŚ CO UŻYWA JĘZYKA GIMNAZJALISTEK PSEUDO-RECENZENTKA KLIMEK ,MA SPIĘCIE MÓZGU , Stasiek Lem pisał w Bajkach Robotów(w książce dla dzieci)100 razy mądrzejsze opowieści niż Incepcja ,zresztą motyw śnienia właśnie NOLAN SKOPIOWAŁ ZE STARYCH KSIĄŻEK SCI-FI I UPUDROWAŁ WARSTWĄ CGI ,

pawelisto2

„Trochę nie wiadomo, czym ten film chce być" - to raczej Twój problem ze zrozumieniem tekstu pisanego. „(...) Czym ten film chce być" - to wskazuje na przytyk do twórców, że nie mają jasnej koncepcji gatunkowej.

pawelisto2

Ktoś ma inne zdanie niż ja! Aj waj! To nie do zniesienia, zlikwidujcie go!

eltoro10000

Ekspert się nie zna. Ja się znam. To się chyba nazywa efekt Dunninga-Krugera.

eltoro10000

Taka ta nasza "wolność" ...

pawelisto2

Rozumiem, że Ci się rzadko głowa przegrzewa, ale to nie jest powód do dumy, uwierz mi. Mam wrażenie, że kino zaczyna być kierowane do coraz mniej wybrednego widza, któremu wystarczą pierdnięcia, żeby się uśmiać. Nawet już nie stwarzają pozorów, nie starają się przemycać niczego więcej, bazować na bardziej zniuansowanym żarcie, tak żeby zadowolić różną widownię, po prostu klepią, żeby było ładne, dobrze zagrane, dosłowne i to wystarczy, żeby większość się zachwycała. Finezja tego filmu powoduje zakłopotanie, zwłaszcza w obliczu takiego uznania widzów. 

ocenił(a) film na 4
kamilos56

Film mi się nie podobał, dzięki za recenzję.

użytkownik usunięty
pawelisto2

##.isReady.section.FilmCriticsVotesSection.filmCriticsVotesSection.page__section

Zablokuj sobie sekcję i problem z głowy.

pawelisto2

To tenet potrzebuje wnikliwej recenzji ? Przecięż to kompletne dno.

ocenił(a) film na 8
pawelisto2

Oceny tutejszych "ekspertów" to już od dawna można o kant dupy potłuc ;)

slawmm

dokładnie,
jeżeli jeden krytyk daje 2 /10 a inny za ten sam film 8/10 to co to oznacza ? że któryś jest z nich jest expertem a drugi sie nie zna ? nie.

gust filmowy to temat szeroki jak rzeka i nie ma co patrzeć na noty , trzeba samemu wyrobić sobie opinie i tyle

polecam Superprodukcje Machulskiego (chyba z 2002roku). jak ktoś nie oglądał, genialna satyra na krytyków filmowych

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
jowiszz

Plebs to ciebie spłodził, gościu.

pawelisto2

nudny jak flaki z olejem i nie ma ani jednej śmiesznej sceny polski marny gniot jak zwykle

ocenił(a) film na 7
pawelisto2

Dokładnie tak jak piszesz.Ta komedia to samo życie he he.Aktorzy idealnie dobrani,każda ich kłótnia doprowadza do śmiechu.Jedynie z końcówką trochę przesadzili.Chcieli zrobić za duży hardcore :D

pawelisto2

Na filmach Vegi tez sikaja ze smiechu.

ocenił(a) film na 7
pawelisto2

Krytycy to się nadają do pchania karuzeli .

pawelisto2

Wolę jednak czytać opinie ekspertów, niż etatowych klakierów, którzy wychwalają każdą nową polską produkcję...

pawelisto2

Akurat tenet był słaby. Ledwo dotrzymałem do końca.nudny przewidywalny. Incepcja majstersztyk

daro8112

Maja Ostaszewska dobrze zagrała? Czy jest seksowna w filmie?

AndrzejChyra4

Dobrze wszyscy zagrali. Wady narodowe dobrze przerysowane. Dla mnie była seksowna. Film na plus.

pawelisto2

Czy warto obejrzeć film?

AndrzejChyra4

Nudny i ani trochę śmieszny.

AndrzejChyra4

Dla mnie warto obejrzeć.

pawelisto2

Ten film nie był śmieszny. Chyba że ktoś się śmieje na przekleństwa.

ocenił(a) film na 4
pawelisto2

Sikali ze śmiechu? Przecież w tym filmie nie ma nic zabawnego, to już Koterskiemu bliżej do komedii. W dodatku wtórne wobec "Wesela" Smarzowskiego. Słabe 4 i to tylko ze względu na grę aktorską, choć tu też nie obyło się bez szarżowania .

ocenił(a) film na 7
ptbrd

Przecież "Wesele" Smarzowskiego to zupełnie inny film i o innym temacie. Jak teściowie mogą być wtórni?

ocenił(a) film na 7
pawelisto2

Poleci ktoś podobne, właśnie "przegadane" filmy?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones