PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=139876}
6,6 261
ocen
6,6 10 1 261
The Bad Seed
powrót do forum filmu The Bad Seed

film o matce odkrywającej, że jej małoletnia córka jest zimnokrwistą morderczynią. Oparty na powieści Williama Marcha, a dokładnie jej teatralnej przeróbce, i z obsadą, która wcześniej sprawdziła się w swoich rolach na scenicznych deskach, jest mocno przerysowany pod względem aktorstwa, jest niejednokrotnie histeryczny w podawanym dialogu, a przy tym tak bardzo w nim opisowy, że gdyby zamknąć oczy sprawdziłby się również jako słuchowisko radiowe. Ale robi duże wrażenie. Upiorne jest już opowiedzenie tej historii w poniekąd klasycznie naiwnej manierze amerykańskiego kina rodzinnego lat 50tych, i wynikająca stąd pewna infantylność w obrazowaniu świata przedstawionego. A nadekspresyjna przesada, kiczowatość części scen, jak i kilku formalnych zabiegów tylko dwuznaczności filmu potęgują. Paradoksalnie, najdobitniej w tych momentach, gdy twórcy bojąc się może posunąć za daleko (albo nie mogąc tego zrobić) sami próbują złagodzić jego oddziaływanie, co przy takim temacie prowadzi do rozwiązań cokolwiek absurdalnych. Trącących fałszem zwłaszcza w niedorzecznym finale, a jeszcze bardziej, w tyleż idiotycznym co niesmacznym, zachowawczym postscriptum do filmu. I jak często w podobnych przypadkach, trudno rozstrzygnąć na ile kicz danych scen jest zamierzony, na ile przypadkowy, ale całości robi on wyłącznie dobrze. Kończyłem oglądać ze szczęką na podłodze. Polecam zwłaszcza miłośnikom filmowych osobliwości. Aczkolwiek nie tylko im.

arek_sz

Witam.
Mam pytanie - gdzie go można obejrzeć?
Bo szukam go już trochę czasu i nie mogę znaleźć.

GarvinSitho

Po dwóch latam podłączam się pod to pytanie.

ocenił(a) film na 7
mihta

torrenty :)

ocenił(a) film na 8
arek_sz

To chyba jeden z pierwszych crepy kid horrorów. Ja bradzo lubię filmy o takiej tematyce, wszystkie Omeny, Przypadki 39 i inne historie o morderczych dzieciach. Film dla dzisiejszego nieco archaiczny i ugrzeczniony. Niemniej nie jestem w stanie go nisko ocenić. Ten filmy był jednym z pierwszych i powstał w bardzo niedogodnym okresie dla takich filmów, Brawa dla autorów za odwagę. Klasyka kina warto obęjrzeć choćby jako ciekawostkę. Zawłaszcza jak ktoś tak jak ja uwielbia takie klimaty. By zobaczyć od jakiego filmu się to zaczęło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones