Film

2013 40 min.
7,3 3
oceny
7,3 10 1 3
7
chce zobaczyć
{"id":"675745","linkUrl":"/film/The+Battle+of+amfAR-2013-675745","alt":"The Battle of amfAR","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/57/45/675745/7540492.2.jpg"}
Wybitna naukowiec i gwiazda Hollywood wspólnie zakładają pierwszą w Stanach Zjednoczonych organizację do walki z AIDS.

Kiedy w latach 80. w Stanach Zjednoczonych pojawiła się nowa, nieznana choroba układu immunologicznego, lekarze bezradnie rozkładali ręce. AIDS, które początkowo zbierało śmiertelne żniwo głównie wśród narkomanów i osób homoseksualnych, wkrótce zaczęło stanowić zagrożenie dla ogółu społeczeństwa. Dr Mathilde Krim była jednym z pierwszychKiedy w latach 80. w Stanach Zjednoczonych pojawiła się nowa, nieznana choroba układu immunologicznego, lekarze bezradnie rozkładali ręce. AIDS, które początkowo zbierało śmiertelne żniwo głównie wśród narkomanów i osób homoseksualnych, wkrótce zaczęło stanowić zagrożenie dla ogółu społeczeństwa. Dr Mathilde Krim była jednym z pierwszych naukowców, którzy podjęli walkę z pandemią. Aby zdobyć fundusze na gruntowne badania laboratoryjne oraz uzyskać wsparcie ze strony środowisk akademickich i naukowych, założyła organizację amfAR. Twarzą organizacji i jej rzecznikiem prasowym została ikona Hollywood - Elizabeth Taylor, która działała na jej pozanaukowym obszarze, podnosząc świadomość społeczną i rozpowszechniając misję amfAR. Dokument Roba Epsteina i Jeffrey'a Friedmana przedstawia historię pionierskiej organizacji, która, dzięki zaangażowaniu i współpracy dwóch kobiet, zmieniła oblicze walki z AIDS.

studio
HBO Documentary Films (przedstawia) / Telling Pictures / ZAP Zoetrope Aubry Productions (postprodukcja)
inne tytuły
The Battle of Amfar (alternatywna pisownia) USA
Więcej...
Film nakręcono w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA), Los Angeles (Kalifornia, USA), Chicago (Illinois, USA) i Waszyngtonie (Dystrykt Kolumbii, USA).

forum filmu The Battle of amfAR

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tego filmu.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum
Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.