Film

1978 25 min.
6,3 24
oceny
6,3 10 24
32
chce zobaczyć
{"id":"538619","linkUrl":"/film/The+Devil+and+Daniel+Mouse-1978-538619","alt":"The Devil and Daniel Mouse","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/86/19/538619/7288225.2.jpg"}
Myszka Jan zawiera pakt z Belzebubem, chcąc zrobić karierę jako wokalistka rockowa. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Film animowany o dwóch myszach wykonujących muzykę folkową, Danielu i jego dziewczynie Jan. Wraz ze wzrostem popularności rocka ich muzyka jest uważana za przestarzałą i nastają dla nich ciężkie czasy. Jan spotyka tajemniczego B. L. Zebubba, który przedstawia się jako producent muzyczny i proponuje jej sławę i pieniądze, jeśli podpiszeFilm animowany o dwóch myszach wykonujących muzykę folkową, Danielu i jego dziewczynie Jan. Wraz ze wzrostem popularności rocka ich muzyka jest uważana za przestarzałą i nastają dla nich ciężkie czasy. Jan spotyka tajemniczego B. L. Zebubba, który przedstawia się jako producent muzyczny i proponuje jej sławę i pieniądze, jeśli podpisze kontrakt z jego wytwórnią płytową. Zdesperowana Jan postanawia zostawić Daniela na lodzie i przyjmuje propozycję. Wkrótce zostaje gwiazdą, nieświadoma, że B. L. Zebubb to nikt inny, tylko sam Diabeł, który mocą kontraktu ma powrócić po jej duszę.

na podstawie
Patrick Loubert (materiały do scenariusza, historia) / Stephen Vincent Benet "The Devil and Daniel Webster" (opowiadanie)
studio
Canadian Broadcasting Corporation (CBC) / Nelvana
data produkcji
1978
tytuł oryg.
The Devil and Daniel Mouse
inne tytuły
Fragment dialogu z tego filmu można usłyszeć w piosence "Party of the First Part" brytyjskiego zespołu Bauhaus.
Film stanowił bezpośrednią inspirację dla innego filmu animowanego wytwórni Nelvana, "Rock & Rule" (1983). Jest umieszczony jako materiał dodatkowy na kolekcjonerskim wydaniu tamtego filmu, w odrobinę skróconej wersji (z 25 do 22 minut).
  • hmmm

    Grobir001 ocenił(a) film na 8

    Ta mysz (dziewczyna) jest ładna ;)

    1