Film

1983 1 godz. 21 min.
6,8 246
ocen
6,8 10 246
437
chce zobaczyć
{"id":"188443","linkUrl":"/film/Rock+%26+Rule-1983-188443","alt":"Rock & Rule","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/84/43/188443/7225549.2.jpg"}
Podstarzały gwiazdor rocka porywa wokalistkę zespołu, by wykorzystać jej głos do wezwania potwora z innego wymiaru. Koledzy dziewczyny wyruszają na ratunek. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Film animowany, którego akcja dzieje się w postapokaliptycznych Stanach Zjednoczonych, zamieszkałych przez istoty humanoidalne. Angel, należąca do zespołu rockowego, zostaje porwana przez Moka, starzejącą się gwiazdę rocka. Mok chce wykorzystać głos Angel do wezwania demona z innego wymiaru. Pozostali członkowie grupy wyruszają w pościg.Film animowany, którego akcja dzieje się w postapokaliptycznych Stanach Zjednoczonych, zamieszkałych przez istoty humanoidalne. Angel, należąca do zespołu rockowego, zostaje porwana przez Moka, starzejącą się gwiazdę rocka. Mok chce wykorzystać głos Angel do wezwania demona z innego wymiaru. Pozostali członkowie grupy wyruszają w pościg. Głównym bohaterom filmu głosów użyczyli znani muzycy rockowi tamtego okresu, tacy jak Debbie Harry, Iggy Pop i Lou Reed.

boxoffice
$30 379 w USA
budżet
$8 000 000
na podstawie
Patrick Loubert (materiały do scenariusza, historia)
studio
Canada Trust / Canadian Film Development Corporation (CFDC) / Dratsco / Więcej...
data produkcji
1983
tytuł oryg.
Rock & Rule
inne tytuły
Drats (tytuł roboczy) Kanada
Ring of Power
Rock 'n' Rule
Więcej...
Z początku nad tworzeniem sceny finałowej miał pracować Ryan Larkin, ale żaden z jego pomysłów nie znalazł się w filmie.
Twórcy filmu proponowali stworzenie ścieżki dźwiękowej do filmu Mickowi Jaggerowi, Pete'owi Townshendowi i Davidowi Bowie. Gdy ci odmówili, zapadła decyzja o wykorzystaniu utworów kilku różnych artystów.
To pierwszy kanadyjski film animowany wyprodukowany w całości w Kanadzie.
Wojna się skończyła. Przeżyły jedynie psy, koty i szczury. Z nich powstała nowa rasa mutantów. więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 100%
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych