PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=651982}
5,4 10
ocen
5,4 10 1 10
The Gospel of Us
powrót do forum filmu The Gospel of Us

dobrze ze nie mozna oceniac, bo szczerze sam osobiscie mam problem jak by ten film, niefilm ocenic. Pomysl, a zwlaszcza wykonanie i realizacja tego projektu (bo trudno to nazwac filmem) po prostu rewelacja. Czapki z glow dla tworcow ktorzy w tak krotkim czasie, angazujac taka mase ludzi, zrobili ten spektakl. Jest to niezwykle trudne w odbiorze ale bardzo przyswajalne, zwlaszcza dla katolikow, przedstawienie ukrzyzowania...no wlasnie, nauczyciela na podstawie ukrzyzowania Jezusa, czyli 13 stacji jakie przechodzi sie podczas drogi krzyzowej. Nie widze w tym filmie bardzo mocnej indoktrynacji katolickiej, raczej caly proces jest mocno upolityczniony. Tak, jest to antyangielska brytyjska produkcja, no moze lepiej powiedziawszy walijska. Ciagle przeplataja sie motywy walijskie nie tylko w doborze aktorow, ale nawet byla czysto prowokacyjna scena na poczatku 'tea time' no i sluzby policyjne byly .. malo przyjazne dla tej walijskiej okolicy. Co jest niesamowitego w tym spektaklu - widownia. Wiekszosc ludzi byla po prostu z lapanki, ciekawscy, przechodnie, przypadkowi ludzie ktorzy znalezli sie podczas krecenia tej Pasji. Oczywiscie wiekszosc byla pewnie z naboru, ale i tak stanowili totalnie amatorska grupe ludzi ktorzy pewnie traktowali to jako przygode. Swietne wrazenie robily zdjecia, swietnie skrecone ujecia, nawet tych blokow mieszkalnych w tle, czy przyrody... w sumie mocno profesjonalne podejscie od strony technicznej. Najslabszy punkt filmu to... historia. No coz, tego typu filmow 'pasyjnych' bylo tysiace, wiec trudno szukac tutaj czegos zaskakujacego w historii ale wlasnie wykonanie, mocno kontrowerysjna politycznie otoczka tego filmu (pewnie duze zaskoczenie dla Polakow ktorzy niewiele wiedza o stosunkach walijsko-angielskich) no i brawurowe i intrygujace wykonanie robia swoje. Film polecam ale uprzedzam, nie jest to film, raczej probowano zrobic cos nowego, dzielo sztuki filmowej? Coz, na pewno jest to proba przedstawienia czegos w nowym stylu.

ps. dla ciekawskich i wielbicieli Misfits, pojawil sie tam na ulamki sekund Iwan Rheon grajacy na gitarze, latwo go poznac.

dabram17

hej
gdzie to można obejrzeć?
pozdrawiam
mike

Killdup

btw - XVII to moja szcześliwa liczba
pozdro :)

Killdup

17 to nie tyle szczesliwa co bardzo przeze mnie lubiana liczba. Co do filmu, ogladalem go na dvd ale pewnie jest juz w sieci, chociaz nie sadze aby latwo byloby go sciagnac bo jest raczej malo popularny.

dabram17

to ja - pewnie żeby nie zapomnieć ( demencja starcza się zbliża ;) ) - nawet se ją w wersji rzymskiej wydziarałem na ramieniu ;)
spodobał mi się Twój opis - dużo w nim, jak i w produkcji, szczegółów, które lubię - tak w kinie jak i w sztuce. znalazłem na yt "Lustrzaną maskę", zobaczymy, jakie wrażenie zrobi - sugerują całkiem wysoka ocenę.

ps.wysyłam zaproszenie - chętnie popolemizuje z niektórymi Twoimi ocenami seriali ;]
pozdrawiam
em

Killdup

dzieki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones