PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=843004}
6,0 31 801
ocen
6,0 10 1 31801
4,8 9
ocen krytyków
The Old Guard
powrót do forum filmu The Old Guard

Trailer nie zachęcał i niestety to się potwierdziło. Brak tempa, brak emocji, brak ciekawego czarnego charakteru. Sceny między nawalankami wypełnione tanią pseudopsychologią. Aktorsko też słabo - Charlize blado wypada jako cyniczna, zmęczona i przepełniona frustracją nieśmiertelna wojowniczka. Niestety Matthias, dla którego oglądałam, też wypadł nijako. O reszcie nawet nie wspomnę. A, no i soundtrack z piątkowego wieczoru w klubie.
Film jest bardzo powierzchowny - te wszystkie rozterki, cierpienia i inne emocje, które podobno przeżywają bohaterowie, są tylko deklaratywne, nie widać tego na ekranie. Nawet sceny walki nie imponują - są, bo były w scenariuszu. Może ten film dobrze wyglądał na papierze, może sprawniejszy reżyser więcej by z tego wycisnął, może, może, może. Morze to ja mam bałtyckie a film jest po prostu nudny.
Śmiałam się z komentarzy pod niektórymi filmami netflixa, jakoby ich filmy były robione wg równościowej sztancy, bo mnie nie interesuje czy ktoś jest biały, czarny, homo czy hetero - mnie interesuje tylko czy film jest dobry czy nie. A tu proszę - mamy dwie dzielne panie - białą i afroamerykankę, parę gejów - araba i katolika i tego złego, który ich zdradził, czyli białego, heteroseksualnego faceta. Poprawność polityczna pełną gębą, szkoda, że kosztem filmu.
Film zasługuje na 4, ale przez sentyment do Matthiasa zawyżyłam. Mam nadzieję, że to tylko wypadek przy pracy i wróci do grania w dobrych filmach. I niech nie robią sequelu!

ocenił(a) film na 5
PaniKamelli

Skoro są nieśmiertelni to po co jedzą, z głodu nie umrą ;) Ogólnie nuda.

ocenił(a) film na 8
aka34

Być może jakbyś nie zauważył, tak, są nieśmiertelni ale odczuwają ból, więc twoim zdaniem mieli by cały czas odczuwać dyskomfort z braku jedzenia? Ludzie zastanówcie się co piszecie, a potem komentujcie..

ocenił(a) film na 5
michal12318

Ty za to nie zauważyłeś, że to był żartobliwy komentarz ;)

ocenił(a) film na 5
aka34

hahaha, padłem XD

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
squirrelkuss

Właśnie takie filmy uaktywniają seksistów, homofobów i rasistów. A dlaczego nie miałoby być wszędzie pedałów, czarnych i wszechmocnych kobiet w zamian za wszędobylskich wszechmocnych białych i heteroseksualnych mężczyzn? Takie częste, że aż nudne...

ocenił(a) film na 5
Teresa_Nazimek

Dlatego że to znikomy odsetek społeczeństwa który jest promowany wbrew wielu narodom. Może zaczniemy też promować rytualne obyczaje innych państw np Pakistanu lub innych muzułmańskich? Kto powiedział że tam jest źle? Przecież tam kobiety nie narzekają. To wszystko są lokalne poglądy na które niestety jesteśmy skazani. Ok - możemy nie oglądać netflixa i innych, nie mieć Facebooka itp tyle że co wtedy zostaje?

ocenił(a) film na 5
squirrelkuss

Kto jest znikomym ułamkiem społeczeństwa - kobiety? Homoseksualiści? - to nie tylko mężczyźni, kobiety też są homo. Czarnoskórzy? - w Polsce na pewno. Weź idź stąd.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 2
PaniKamelli

"Czarnoskóry" to obraźliwe i rasistowskie, ponieważ od razu odnosi się do koloru skóry osoby. Słowo "murzyn" w języku polskim znacznie lepiej odnosi się do osoby pochodzenia afrykańskiego. Poza tym jesteś śmieszna z tego co tutaj przeczytałem.

ocenił(a) film na 5
KoneserOffa

Mam nadzieję, że się przekręcisz z tego śmiechu.

ocenił(a) film na 2
PaniKamelli

O, źle mi życzysz. Jakie to typowo katolickie i podkarpackie. Brawo!

ocenił(a) film na 5
KoneserOffa

Pudłuj dalej, to takie męskie.

ocenił(a) film na 2
PaniKamelli

Daddy issues jak widzę, brak wzorca i pewnie typ porzucił was z mamą. To jak ty możesz myśleć o facetach inaczej niż źle. Normalnie bym współczuł, ale jesteś tak głupia, że nie warto.

ocenił(a) film na 5
KoneserOffa

A co do "czarnoskóry" to u nas babka od angielskiego mówiła, że to najmniej obraźliwa forma. Więc mam w dupie jeśli komuś nagle po kilku/nastu latach się odmieniło albo gdyby się za to obraził, i wtedy uznałbym kogoś takiego po prostu za idiotę, bo to tak jakbyśmy mieli się obrażać, że ktoś do nas powie białoskóry lub biały.
Najczęściej największymi rasistami są ci którzy innych nazywają rasistami.

ocenił(a) film na 5
PaniKamelli

Ale czy wy nie potraficie myśleć czy celowo przeinaczacie czyjeś słowa?
Że co, że niby geje nie są w mniejszości? Szczególnie, że oni mają po kilkaset lat?
Że co, że niby kobiety wojowniczki, wojskowe to nie mniejszość? Większość kobiet jest zbyt emocjonalna, zresztą nawet wpletli w film "moralne wątpliwości", że jak to tak, że ona nie będzie zabijać ludzi, którzy porwali, przetrzymują i torturują jej podobnych nieśmiertelnych, gdy jeszcze chwilę temu była w wojsku i zabijała w imię państwa i niekończącej się wojny bo tak jakiś rządzący postanowił, a który pewnie nie oddałby życia za kraj.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
squirrelkuss

w sedno. ten film przekonal mnie ostatecznie. minute po obejrzeniu zrezygnowalem z netflixa

ocenił(a) film na 5
domendomen

Ja jeszcze potrzebuję chwili bo mimo wszystko są jeszcze np dobre skandynawskie seriale nie przesiąknięte chlewem. Są też koreanskie i japońskie gdzie rodzina to 3 pokolenia w jednym domu bo taka jeszcze jest tradycja. Da się znaleźć ale coraz ciężej bo im więcej netflix robi swojego tym więcej swojej ideologii w każdym kraju produkcji będzie przemycał.

squirrelkuss

no tak.. ten "znikomy odsetek społeczeństwa który jest promowany wbrew wielu narodom" to jakieś co najmniej 50% (np. wszyscy ludzie poza białą rasą - całą białą rasą, która ma także wewnętrzny podział, bo zakładam że taki Arab to dla Ciebie niebiały człowiek - lub kobiety).

squirrelkuss

znikomy odestek... ciekawe, że wszyscy turbopatrioci i heteroalfasamce wybiórczo uznają czyjeś prawa, wolności i sami decydują co im pasuje. "pedałów" butować, ale jazda bez biletu, przekraczanie prędkości czy picie w miejscu zabronionym to chu. wolność! dorośnij chłopie i wyjdź ze swojej bańki. szeroko pojęte LGBT istnieje od zarania dziejów, również wśród zwierząt, szok, co nie?

ocenił(a) film na 5
sucinum

Tak - wśród zwierząt istnieją takie patologie :)

squirrelkuss

Czytałem po wielekroć, że Netflix promuje zboczenia. No i doczekałem się. Mniej więcej w połowie tego filmu dwóch nieśmiertelnych się całuje. W tym momencie wyłączyłem. Propagandy oglądał nie będę. A dotąd wydawał się filmem w miarę znośnym, takim na jeden raz.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
Raphaelus

jak ci się nie podoba to usuń swoje, nie prowokuj faszysto

lesku73

hah jaki standard lewacki.. zrównać kogoś to homofoba lub faszysty. Nic więcej nie potraficie prostacki stworzenia.

lesku73

Wciąż zastanawia mnie i nurtuje wycieranie się faszyzmem, przy całkowitej nieznajomości i całkowitym niezrozumieniu tego czym faszyzm jest, a czym nie.

ocenił(a) film na 5
squirrelkuss

Jak się okazuje to tutaj jest wszechczarna i do tego nieśmiertelna, no masakra jakaś

ocenił(a) film na 5
PaniKamelli

Taaa, nie wiem, co gorsze - ta cała propaganda wszędobylska, czy to ideologiczne pie.przenie o tym jak to ciężko, jaki to ból i w ogóle - nieumiejętne połączenie jakiegoś poważniejszego przekazu z bezrefleksyjną nawalanką. Ta Nile tak notorycznie narzeka i nic jej nie pasuje, że jest nie do zniesienia. Ani pomysł super jakiś nie jest, ani tym bardziej wykonanie nie wbija w fotel. Kolejny film Netflixa, który błaga o sequel, a jest na niego za słaby.

ocenił(a) film na 5
PaniKamelli

Filmy z Netlixa to Disco Polo filmowe robione wg szablonu,poprawność polityczna i propaganda, dałam dużo bo aż 5 za to że zatrzymał moją uwagę

ocenił(a) film na 5
marcalina

Ta poprawność będzie jeszcze większa i tragikomiczna, strach będzie afro-anina zabić w filmie. W tym np żaden nie zginął:). Nie wspomnę o pomysłach typu czarni popi prawosławni w tej parodii o młodej Katarzynie Wielkiej.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Aryadne

Wydaje mi się, że jestem wyczulony na na siłę promowane związki homo, czarnych bohaterów i inne poprawne politycznie zagrywki, ale w tym filmie mi to nie przeszkadza. Nie psuje fabuły. Sceny walki się nie podobają?! No litości. Mam wrażenie, że część komentujących ogląda film z notesem i pracowicie notuje do czego by tu się przyczepić, zamiast wczuć się w świat przedstawiony. Film jest całkiem niezły.

PaniKamelli

Kupa. Mam nadzieję ze nie bedzie kolejnego filmu z tej samej serii...

PaniKamelli

Lepiej bym tego nie ujęła

PaniKamelli

Nie należało zawyżać. 4 to jednak max :). Pozdrawiam.

PaniKamelli

4 to taki maks, strasznie męczące to dzisiejsze kino!

PaniKamelli

Masz sporo racji ale myślę że ten tekst ....że biały heteroseksualny facet to ten zły a kolorowi i ciotki dobre ah.. hehe to trochę pojechałeś.Przecież Polacy w amerykańskich filmach są zawsze złodziejami,bandytami z niższej półki a kobiety z Polski to kur...i w większości ameryk...filmach to już norma ,dlaczego nie czas na zmiany ? może przyszedł czas żeby powywracać wszystko do góry nogami za długo było wszystko monotematyczne w produkcjach filmowych..To prawda że jest poprawność polityczna...itd ale jak w filmach pokazywali czarnych przez 70 lat jako służących,brudasów i margines społeczny to nic się nie działo 70 lat to pasowało "białym" a teraz kilka lat poprawności politycznej każdemu przeszkadza? nie bronię nikogo ale trochę sprawiedliwości,choć myślę podobnie jak Ty ale cóż przyszedł czas na odwrócenie roli...

PaniKamelli

Dobra skoro ten film dla Ciebie był słaby, to który film SF z ostatniej dekady jest dla Ciebie dobry?
Dla mnie te wszystkie spidermany, transformersy, nowe batmany (poza batman początek który wg nnie był naprawdę dobry) to filmy które nudzą się już na starcie, a fabula jest tak przewidywalna i oklepana, że jedynie zostaję im popisać się efektami speialnymi, jakby to na widzu mialo dzis robic jakieś wrażenie.

PaniKamelli

Paszoł na front z tą flagą

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones