PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=431435}
6,2 5 433
oceny
6,2 10 1 5433
The Poughkeepsie Tapes
powrót do forum filmu The Poughkeepsie Tapes

Taśmy z Poughkeepsie

użytkownik usunięty

Nie przepadam za formą stylizowania filmów na paradokument, ale tutaj akurat mi się to podobało, czułem ten realizm, choć oczywiście opowiedziana historia jest fikcją. Nie wiem też czy ktoś zwrócił na to uwagę, ale maska mordercy mocno przypomina autentyczne maski, które nosili lekarze podczas epidemii dżumy w XIV wieku, możliwe że twórcy inspirowali się tym faktem, w każdym razie wyglądała bardzo fajnie i nieco złowieszczo.
Generalnie jeśli ktoś lubi filmy o seryjnych mordercach, to jest to pozycja obowiązkowa, mimo że posiada skrajnie różne opinie.

Zgadzam się z opinią; film jest zrobiony tak, że można by pomyśleć, że przedstawione wydarzenia są prawdziwe. Forma paradokumentu sprawdza się tu bardzo dobrze. Miałam też identyczne spostrzeżenie, związane z dżumą, gdy zobaczyłam maskę psychopaty; od razu przypomniał mi się obrazek z książki o epidemii, którą przed laty czytałam.

W tej "cudownej" ameryce jest tyle psychopatów i aktywnych seryjnych morderców że można być właściwie pewnym że ten film to czubek góry lodowej gdyby nawet był to dokument. Rzeczywistość znacznie przerasta tę "fikcję".

ocenił(a) film na 6
FoxMurder

NIE rozumiem czemu akurat Amerykamie mieliby byc bardziej zbójczy i psychpatyczni niż np.Rosjanie.Statystyki takie są ponieważ policja tam jest na innym poziomie.Na pewno korupcyjnym I dofinansowania.
Jeśli mowa o seryjnych, najgorszych mordercach a nie zabójstwach np.W wojnach gangow czy w afekcie ze wzg na lepszą dostępność do broni to nacja ma niewiele wspólnego z sadyzmem CZY psychopatią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones