PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=658187}
6,3 21
ocen
6,3 10 1 21

The Prototype
powrót do forum filmu The Prototype

identyczny koleś był w HellBoy. Był Lord Vader. To był prawdziwy prototyp!! Później mieliśmy Robocopa. Więc ten to żadna nowość. Ale film obejrzę, tak z ciekawości. Może
fabuła jest ciekawa?

zygi1066

Myślę, że wyżej wymienione postacie nie mają nic wspólnego z tą. Prototyp, bo w tym uniwersum nigdy czegoś takiego nie widzieli, jest to swoista nowość dla nich. To tak jakby w uniwersum Marvela ktoś się przebrał za nietoperza. Byłby nowością, bo Batmana tam nikt nie zna :)

MrDamianOZ

Dokładnie. Każde uniwersum ma swoich bohaterów.
Ponadto, myślę że w tym finie będzie chodziło raczej o poszukiwania granic człowieczeństwa niż bycie superbohaterem w przebraniu.

Axis

też ciekawe podejście. dylemat czy cyborg (jeśli nie mylę pojęć - pół człowiek pół maszyna) jest jeszcze człowiekiem czy już robotem. i pewnie będzie podobny dylemat jak w "ja robot" - zabójstwo nie może być popełnione przez robota, bo z definicji zabójstwa wynika, że zabójstwa może dokonać tylko człowiek. jeśli film zrobią z odpowiednim podejściem, to może być równie dobry jak wcześniej wspomniany "ja robot". Może nawet lepszy...

MrDamianOZ

Oby był lepszy, bo "Ja, robot" było zmarnowanym potencjałem.

kapeusz

mi tam się podobał. Może gdyby w zmienili główną rolę damską, bo grała troszkę sztywno, to byłoby jeszcze lepiej. Chociaż i tak mogło być gorzej. O wiele gorzej...

MrDamianOZ

Cyborg z definicji jest ŻYWYM ORGANIZMEM, którego procesy życiowe są podtrzymywane przez maszynę, urządzenia techniczne, które oddziałują na układ nerwowy i vice versa. Więc cyborgiem jest człowiekiem z mechanicznymi częściami (nawet jeśli stanowią jego większość), tak długo, jak długo ma ludzki mózg i ludzką świadomość - przykład: Robocop. Z technicznego punktu widzenia ma nie tu dylematu. Jak to właśnie w nowym "Robocopie" postać Oldmana powiedziała, to nie ręce czy nogi (ani cokolwiek innego zresztą) czynią kogoś człowiekiem, tylko jego mózg. I świadomość własnego "ja".

"Ja, Robot" też mi się podobał, z tym że tam mieliśmy do czynienia z androidem - robotem o ludzkiej aparycji, ale jednak tylko maszyną. Twórcy lubią upychać im w obwodach ludzkie uczucia, na szczęście akurat w tym filmie tylko lekko się po tym prześliźnięto.

Co do "Prototype", z tego co wyczytałam, chodzi o coś innego... ani to cyborg, ani android, a raczej coś pomiędzy. Chyba.
Lubię takie klimaty, oby wyszło fajnie :D

zygi1066

no faktycznie podobny do tego z hellboy .
Może pożyczyli kostium :P
Wygląda na to że film nie miał dużego nakładu finansowego co nie znaczy że musi być zły . chętnie go zobaczę ,lecz nie wiem czy on jednak powstanie bo to już koniec 2013 i dupa :(
aczkolwiek porównywanie tego filmu do hellboy czy robocop jest całkowicie nietrafne na pierwszy rzut oka :P

blysk_2

Ja filmu nie porównuje absolutnie, tylko samą postać

zygi1066

a postać to jak najbardziej .

zygi1066

Prototyp, bo jest on wynikiem eksperymentu. To nie jest kostium, a jego nowa skóra gdyż główny bohater jest mutantem. Posiada kilka bardzo ciekawych zdolności: między innymi modyfikacja swojego ciała na potrzeby walki, nadludzką siłę itd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones