PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=617788}
7,5 270
ocen
7,5 10 1 270
The Pruitt Igoe Myth
powrót do forum filmu The Pruitt-Igoe Myth

OPIS FILMU

ocenił(a) film na 8

Dokument poświęcony osiedlu Pruitt-Igoe, wybudowanemu w latach 1952-1955 w St. Louis. Osiedle, zaprojektowane przez Minoru Yamasakiego zgodnie z ideałami Międzynarodowego Kongresu Architektury Nowoczesnej CIAM, składało się z 11-piętrowych betonowych bloków z wielkiej płyty. Problemem osiedla szybko stały się przestępczość, wandalizm i brak chętnych do zamieszkania. Próby rewitalizacji osiedla okazały się nieopłacalne i zakończyły się niepowodzeniem. Wobec tego podjęto decyzję o jego likwidacji. 15 lipca 1972 r. osiedle Pruitt-Igoe zostało wysadzone, datę tę uważa się za symboliczny koniec epoki CIAM. Proces wyburzania osiedla został uwieczniony w filmie "Koyaanisqatsi".

marek_misiak

Kiedy jedziesz na front?

ocenił(a) film na 8
Astrox

Kогда они звонят мнеnie / Gdy mnie wezwą.

marek_misiak

Jak Ci żonę gwałcą to też czekasz aż zacznie wołać o pomoc?

ocenił(a) film na 8
mipal_2

Przede wszystkim skąd pomysł, że jestem Ukraińcem?

marek_misiak

Pomysł zupełnie z niczego :)
Jeśli jesteś Polakiem to nie grzeszysz inteligencją a Twoja odpowiedź tylko to potwierdza.

ocenił(a) film na 8
mipal_2

Dlaczego Twoim zdaniem nie grzeszę inteligencją? No chyba że dla Ciebie wszystko jest oczywiste :-)

marek_misiak

Twój awatar to sugeruje, że jesteś Ukraińcem, prowokatorem albo niezbyt inteligentnym Polakiem, bo żaden porządny Polak nie będzie się posługiwał symboliką obcego państwa.

ocenił(a) film na 8
mipal_2

Jestem Polakiem - a o tym, co będzie robił porządny Polak, nie Ty będziesz decydował :-)

marek_misiak

Jesteś Polakiem ale przygłupem.

ocenił(a) film na 8
mipal_2

Sam świadczysz o swoim poziomie, a chcesz oceniać innych.

marek_misiak

Głupotę trzeba nazywać po imieniu.

ocenił(a) film na 8
mipal_2

Chamstwo też, kolego. Z nikim się w ten sposób nie dogadasz.

marek_misiak

Głupka nazwać głupkiem to nie chamstwo tylko społeczny obowiązek. Złe postawy trzeba piętnować a nie głaskać po głowie. Może chciałeś być modny ale to nie moda tylko głupota. Te wszystkie oszołomy co sobie przyklejają ukraińskie flagi, robią to co jest promowane w mediach. jakby im kazali nienawidzieć Ukrainę też by posłuchali. Zresztą tu nie chodzi o  Ukrainę, której życzę pokoju i dostatku ale o myślenie.

ocenił(a) film na 8
mipal_2

Dlaczego sugerujesz, że jeśli ktoś myśli inaczej, to na pewno nie myśli samodzielnie? Może ja sam tak wybrałem?

marek_misiak

Samodzielnie to możesz myśleć na bezludnej wyspie. Jak sam tak wybrałeś to też źle o tobie świadczy. Polak może mieć tylko polską flagę i nie ma innego rodzaju patriotyzmu. To się w żaden sposób nie da obronić. Ukraińcom życzę wygranej ale ich państwo nie jest tak super przyjazne Polsce i należy o tym pamiętać. Każdy ma swoje interesy narodowe.

ocenił(a) film na 8
mipal_2

Ukraińcy bronią także nas - i dlatego ich wspieram. Żaden kraj nie istnieje w izolacji. Skoro uważasz, że samodzielnie można myśleć tylko na bezludnej wyspie - to skąd przekonanie, że Ty myślisz samodzielnie? :-)

marek_misiak

Ukraińcy nie bronią nawet siebie, bo większość mężczyzn u nich nie poczuwa się do tego "obowiązku". Zresztą wcale się im nie dziwię, że nie chcą umierać w wojnie między Rosją a Zachodem która dzieje się w ich ojczyźnie.

ocenił(a) film na 8
mipal_2

To jest inwazja Rosji na Ukrainę, nie wojna Rosji z Zachodem. I zapewniam Cię, że wielu Ukraińców walczy. Po prostu walczą za swój kraj - a dla mnie jest ważne, by istniała niepodległa Ukraina w NATO.

marek_misiak

No i widać, że Twoje "samodzielne" myślenie jest niskiej jakości. Ta wojna jest między Rosją a Zachodem. Nikt się niepodległością Ukrainy nie przejmuje. Ukraińcy jeśli wypędzą okupantów to będą co najwyżej niepodlegli od Rosji. Ale pozostaną w łapach Zachodu. Oni już przegrali bez względu na wynik wojny. Ich kraj został zdemolowany w imię cudzych interesów.

ocenił(a) film na 8
mipal_2

Zastanawiające jest, jak wyraźnie powtarzasz tezy rosyjskiej propagandy. Jesteś pewien, że myślisz samodzielnie? :-)

marek_misiak

A rosyjska propaganda oficjalnie głosi, że Rosja nie uzna niepodległości Ukrainy? Jeśli tak to rzeczywiście mamy zbieżne poglądy, bo ja też uważam, że ani Rosja ani Zachód nie pozwolą Ukrainie samodzielnie się rządzić.

ocenił(a) film na 8
mipal_2

Rosja chce Ukrainę wchłonąć, bo ich zdaniem Ukraińcy nie są osobnym narodem, tylko takimi gorszymi Rosjanami [tzn. Małorosjanami]. Ukraina jak dotąd rządzi się sama i nic nie wskazuje, żeby się to miało zmienić [i dobrze].

marek_misiak

Ukraina nigdy nie rządziła się sama. Jej sytuacja od 1991 roku była "dziwna" a po majdanie zmieniła tylko mocodawców. Niestety oni są w sytuacji bez wyjścia.

ocenił(a) film na 8
mipal_2

To jest właśnie rosyjski sposób widzenia świata - niezależne są tylko mocarstwa, reszta państw idzie na ich pasku. Wybacz, ale taka wizja świata jest mi obca. Rewolucja na Majdanie była prawdziwa - byłem, widziałem, rozmawiałem z ludźmi.

marek_misiak

Rosyjska wizja świata widząca winę także Rosji? Twoje teorie nie trzymają się kupy. To raczej Twoja wizja to jest propaganda Zachodu. Ja widzę winę po obu stronach. Jaka rewolucja była "prawdziwa", oddolna? Chyba żadna. Ani rewolucja francuska, ani październikowa, ani przemiany w Polsce w 1989 roku, ani Majdan. Ale wszystkie łączy fakt, że wykorzystywały zwykłych ludzi i ich niezadowolenie w interesie innych. Coś słabo rozmawiałeś z Ukraińcami jak Ci się wydaje, że tylko tam byli zwolennicy majdanu a nawet wśród nich wielu potem żałowało tego wszystkiego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones