PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=528258}
7,0 250 tys. ocen
7,0 10 1 249597
7,6 91 krytyków
The Social Network
powrót do forum filmu The Social Network

Rozwalić system

ocenił(a) film na 8

Film jest pewnego rodzaju ewenementem. Pokazuje bowiem walkę starego i nowego systemu oraz historię człowieka który postanowił zniszczyć system a na jego miejsce zbudował zupełnie inny w którym znalazł się na szczycie. Niestety po drodze zaczął się gubić ... więcej nie napiszę żeby nie zamieszczać Spoilerów. Film ma bardzo ciekawą fabułę, dobra muzykę oraz świetny klimat. Mamy też całą gamę ciekawych rozgrywek międzyludzkich. Aktorsko jest to tytuł który może się z powodzeniem oprzeć krytyce. Film prowokuje do przemyśleń na temat nowoczesnego społeczeństwa znakomicie je wywnętrzając. Wszystko to sprawia że film naprawdę warto zobaczyć.

ocenił(a) film na 7
SirDrX

Ale też film koncentruje się na samym Zuckerberg-u. Przy tym nie pokazuje go w zbyt dobrym świetle, bo fenomen Twarzoksiążki to jedno , a pobudki i sposób działania twórcy tego portalu, drugie. Internet masakrycznie zmienił relacje międzyludzkie, a Mark po prostu wykorzystał te zmiany genialnie. Z filmu wynika że główny bohater to rewolucjonista, ale chciwy i pozbawiony skrupułów. Na dodatek sfrustrowanym nieumiejętnym zarywaniem dziewczyn i potrafi się na kobitkach odgrywać , górę bierze seksizm.
Jednocześnie ten gostek stworzył prosty a jednocześnie genialny portal , miał super pomysł, który wdrażał wbrew przeciwności ze strony władz uczelni czy oporom snobistycznych stowarzyszeń studenckich. Przez kilka lat mozolnie budował i rozbudowywał swoją Twarzoksiążkę, ale w sumie zaczęło się od tego, że wydymał "kumpli" z Harvardu. Film fajny, ciekawie skręcony , ukazuje spory rąbek prawdy o twórcy FB i jego motywach. 8/10

ocenił(a) film na 7
OmniModo

A co do "przemyśleń na temat nowoczesnego społeczeństwa " to nie ma nad czym rozmyślać . W końcu Facebook wykorzystuje to, co każdy psycholog już wie ze szkoły : ze wszystkich rzeczy na świecie najbardziej jesteśmy zainteresowani sobą, następnie reakcją innych na siebie, a dopiero na samym końcu innymi ludźmi.

ocenił(a) film na 10
SirDrX

SirDrX
Twoja wypowiedz idealnie opisuje ten film. Z pewnoscia film godny polecenia.