PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=793838}

To: Rozdział 2

It: Chapter Two
6,1 64 463
oceny
6,1 10 1 64463
5,3 21
ocen krytyków
To: Rozdział 2
powrót do forum filmu To: Rozdział 2

W pierwszej części było zrozumiałe, że dzieciaki rzucają co chwile tekstami w stylu „twoja stara”, ale kiedy robią to dorośli w wieku około 40 lat, w dodatku tak nagminnie trochę to męczy. Poza tym chyba przekroczyli granice w niektórych „strasznych” scenach, psując je dziwnymi żartami ( np scena wymiotowania w twarz jednego z „frajerów”, do tego dorzucili jakiś dziwny 2-sekundowy urywek piosenki. Co myślicie?

ocenił(a) film na 10
The_Toronto

Też to zauważyłem, w niektórych momentach nie wiedziałem czy mam się bać, czy śmiać. Ludzie na sali podobnie

ocenił(a) film na 6
Vafik

A to nigdy nie spotkales się z filmami, na których śmiejesz się i boisz i oba wrazenia są okay I są na miejscu? Serio wszystkie czarne komedie, albo horrory pokroju evil dead Ci umknely? A to, że bohaterowie w ten sposób radzą sobie z emocjami to też dziwne? Jezu co się dzieje z ludźmi, że uważają, że film MUSI być poważny.

ocenił(a) film na 8
The_Toronto

A tam był jakiś humor?

ocenił(a) film na 8
The_Toronto

Czy ja wiem ... było w sam raz.

ocenił(a) film na 7
The_Toronto

Wlasnie te rzucanie tymi dziecinnymi hasłami, mialo ukazać ich niedojrzałość i walkę z lękiem/strachem (którego metafora był ten klaun). Na końcu filmu klaun, gdy zostaje pokonany mówi do nich „dojrzeliście”, co jest pokazaniem przerobienia traum z dzieciństwa i daje im możliwość dojrzenia do dorosłego życia.

ocenił(a) film na 7
Matsss

Zgadzam się z twoją interpretacją, moim zdaniem tez miało to na celu właśnie ukazanie tego strachu i braku dojrzałości emocjonalnej do pewnego stopnia. Jednak dla mnie mogłoby być to zaserwowane nieco subtelniej. Osobiście już w dalszym etapie filmu mnie to trochę męczyło. No ale ile osób, tyle opinii. Dzięki za odpowiedź! :)

ocenił(a) film na 8
The_Toronto

Nie. Nie zauważyłam, żeby przesadzili z humorem. Dla mnie było w sam raz. W żaden sposób ten humor nie zepsuł mi "strasznych" scen.

Rouge_fw

Tam nie bylo strasznych scen

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 8
Rouge_fw

To zalezy co kogo straszy.
Dla mlodych straszne to krwawa jatka, dla mnie ten film byl straszny. Mial wiele warstw, do których nalezalo samemu dotrzec. Dlamnie calosc, czyli czesc1 i 2 sa bardzo dobre, ale nie moga istniec oddzielnie. Wtedy druga czesc jest slaba.

ocenił(a) film na 8
Tommy_Eastwood

To prawda, zależy co kogo straszy. Ciarki na plecach miałam tylko podczas czytania książki. Jeżeli chodzi o filmy - I i II część Tego - oglądam bardziej dla rozrywki niż chęci poczucia dreszczyku. Nie potrafię powiedzieć która z części jest słaba. Dobrze się bawiłam na obu seansach.

Rouge_fw

Po przeczytaniu książki miałam koszmary. Nie miałam koszmarów odkąd byłam dzieckiem, więc to najlepiej pokazuje jak dobra jest książka. Być może dlatego, że nie ma obrazów, tylko opisy, które nasza własna wyobraźnia musi ożywić w naszych głowach i nasza podświadomość wie czego boimy się najbardziej, dlatego książka tak mocno uderza. Film nie tak bardzo bo nie pokazuje tego co moglibyśmy sobie wyobrazić, co mogłoby nas naprawdę wystraszyć.

Dla mnie zarówno pierwsza jak i druga część to kino swojego własnego gatunku. Na pewno nie horrory. Jest w nich dużo dramatu. Naprawdę dużo dramatu. Trochę cech z horrorów, mnóstwo scen i dialogów rodem z komedii. Jest też romans i obyczajówka. Miks wszystkiego, nawet jeśli niektóre wychodzą wierzchem a inne dołem, wciąż tam są.

Ale myślę, że pierwsza część była lepsza. Przynajmniej miała kilka scen, w których te typowe sceny rodem z horrorów nie tyle przerażały co zaskakiwały. Jak one się zwały, jump sceny? W każdym razie na pewno podskoczyłam co najmniej raz oglądając pierwszą część.
Druga część ma ten problem, że wszystkie strachy albo mnie śmieszyły (naprawdę, pies sprawił, że śmiałam się tak głośno, że aż mi było wstyd gdy napad głupawki minął i miałam nadzieję, że nikt w sali nie zapamiętał co za idiotka tak parsknęła...) albo mnie brzydziły. Naprawdę, scena z SPOILER głową z nogami była tak obrzydliwa, że miałam odruch wymiotny.

ocenił(a) film na 6
The_Toronto

Zgadzam się.
Niepotrzebny humor (vs to co w książce czy w oryginale sprzed 29 lat), głupawe efekty specjalne i nawiązania gejowskie -> zepsuły ten film.
Gdyby to wyrzucić to byłby - tak jak książka - ciężki psychologiczny horror/nokaut a nie kolorowa papka dla "wszystkich".
Niestety, to raczej rozczarowanie. A szkoda, bo gdyby z tego filmu wyrzucić to co napisałem powyżej, to mógłby się zapisać na kartach historii horroru jako dzieło wybitne.

ocenił(a) film na 7
SedarPL

Nawiązania gejowskie były też w książce (masz na myśli pewnie pierwszą scenę)

Marcellomar

Chodzi raczej o Richiego i Edsa,mi też mocno przeszkadzało.

ocenił(a) film na 6
bobencjusz888

Dokładnie tak, dzięki za doprecyzowanie.

ocenił(a) film na 7
SedarPL

aaa, ok, rozumiem

bobencjusz888

przecież w książce też to jest hintowane XD

ocenił(a) film na 10
SedarPL

Nowsza wersja jest lepsza. Lubię horrory w których jest trochę strachu . Nie lubię krwawych strasznych horrorów bo wtedy muszę zamykać oczy na 50% filmu

ocenił(a) film na 10
xiviex

Lekki strach w tym humor i fantastykę cudo .. A że fantastyka u mnie góruje dlatego 10/10

ocenił(a) film na 8
xiviex

trzeba spojrzeć na ten film szerzej a nie tylko z szufladki pt. horror. wtedy zobaczy się że każdy element był dobry i dzięki zonglowaniem emocjami 2.5h minęło błyskawicznie

ocenił(a) film na 8
gregory_gg

Do czesci widowni nie dociera. Mlodsi odpadli, karmieni papka avengers;)

Tommy_Eastwood

Wiesz, właśnie takie myślenie pokazuje jak ludzie mogą być ograniczeni. Można kochać IT i kochać Avengersów. Przecież to dwa różne gatunki. To jak lubisz horrory to wszystkie inne gatunki to papki a jeśli lubię Avengersów to znaczy, że nie mogę zromieć dramatu psychologicznego lub horroru?

ocenił(a) film na 10
gregory_gg

Właśnie, może to nie jest typowy horror, ani masakrycznie straszny, ale jako film jest ciekawy i dobrze zrobiony. 3h zleciały mi nie wiadomo kiedy. O 23 nawet nie ziewnęłam.

ocenił(a) film na 10
xiviex

U mnie tez 10 na 10

ocenił(a) film na 6
SedarPL

Ale w czym to przeszkadza bo nie rozumiem? Ma swój cel i tyle. No chyba że typowy smalec alfa który tylko zobaczy osoby homo i już mu się załącza "hurr durr homo propaganda".

ocenił(a) film na 8
Conreq

Zdrowa reakcja na komunistow lgbt.
To przede wszystkim wina propagandy, która ostatnimi czasy sie nasila. Dziwisz sie, ze niektorzy juz z gory zakladaja, ze to kolejny watek wrzucony na sile do filmu?

ocenił(a) film na 8
Tommy_Eastwood

O nie, geje istnieją, kto to widział XD to, że co po niektórzy są ograniczeni i żyją w bańce to nie znaczy, że wszyscy tak mają

ocenił(a) film na 5
schagi

To przeca nie geje! Toż to komuniści LGBT i ta cała ich YDEOLOGIA XD

SedarPL

nie zesraj się z tymi homo watkami, w sensie jakby któreś z Edsa i Richiego było kobieta to jakoś nikomu by to nie przeszkadzało, ciekawe xD

ocenił(a) film na 8
SedarPL

w czym Ci wątek gejowski przeszkadzał?

ocenił(a) film na 4
SedarPL

Ja bym jeszcze dokleił do rozczarowań te ostanie 10 minut patetycznych dyrdymałów.

ocenił(a) film na 9
SedarPL

tych gejów z początku to potraktowali adekwatnie do zachowania - po co się obrzydliwie lizali w miejscu publicznym!

ocenił(a) film na 8
The_Toronto

Może trochę.

The_Toronto

Masz rację też to zauważyłem...








Zapraszam na mój KANAŁ na YT nick Iwo YT

Nagrywam gry: Brawl Stars, Fortnite

ocenił(a) film na 7
The_Toronto

Widzę,że ktoś tu książki nie czytał. Te TEKSTY o "Twojej starej" są elementem zaczerpniętym z książki. Bohaterpwie wracając do Derry zaczęli przejawiać cechy z dzieciństwa, Bill zaczął się ponownie jąkać, Ben ponownie zakochał się w Bev,a Eddie zaczął rzucać tekstami.

ocenił(a) film na 7
szczwana_szpenia

Okej, ale co ma jedno do drugiego? Film powinien być w stanie sam się obronić. Książka a duży ekran to dwie zupełnie inne rzeczy. Często to co zadziała w książce nie zadziała w filmie i na odwrót. Co innego czytać przez długi czas książkę, a co innego obejrzeć to wszystko skondensowane do kilku godzin na ekranie. Ogólnie nie twierdzę, ze ten zabieg mi sie nie podobał, po prostu moim zdaniem powinno być tego trochę mniej, żeby nie stawało się to męczące. Poza tym niemal w każdej ekranizacji książki reżyser musi pójść na kompromis. Cześć rzeczy zostaje, cześć wypada. Często nawet historia zawiera w filmie sporo zmian w stosunku do oryginału, a z tego co wiem w tym filmie też miało to miejsce, więc to, że nie czytałem akurat tej książki nie jest dla mnie argumentem, aby nie móc nic złego o filmie powiedzieć. Na koniec dodam, że King to jeden z moich ulubionych autorów, czytałem kilka jego książek, za „to” dopiero się zabieram. Niestety jego teksty często przenoszone są do kin z niepowodzeniem. Pozdrawiam

The_Toronto

Jak dla mnie ten humor był jedną z rzeczy, które ratują ten film. Poza tym, jakby nie patrzeć, to nadal film o klaunie, więc nie wiem, czego wy oczekujecie.

ocenił(a) film na 5
The_Toronto

Dla mnie ten film bardziej przypominal komedie niz horror.

The_Toronto

Moim zdaniem tak, ale filmowi wychodzi to na dobre :) Nie straszy, ale jedynka też nie straszyła. Ma za to coś, czego nie ma wiele współczesnych horrorów - fabułę, świetne tempo akcji i daje kupę frajdy z oglądania.

ocenił(a) film na 6
The_Toronto

Miałam identyczne wrazenie, jak zobaczyłam rzygajacego nieboszczka z piosenką w tle "dont call me angel"

ocenił(a) film na 9
dotknijmarzen

no to mogli sobie darować. Ale inne wstawki to złoto jak ta z psem czy Yuppiekayyayey

The_Toronto

Przecież walczyli z boginem to jak bez śmiechu?

ocenił(a) film na 6
The_Toronto

No dokładnie, troche zepsuli ten film, mogl byc duzo lepszy, bardziej klimatyczny :)

ocenił(a) film na 5
The_Toronto

Racja,niby miało wyjść śmiesznie czasami,a wyszło żałośnie.Ogólnie film za długi,przez co większość scen przynudzała.Twórcy postawili też na efekty specjalne,niestety one też kiepsko wyszły.Ogólnie film taki seee

ocenił(a) film na 8
The_Toronto

Absolutnie udana kombinacja z humorem, przypomina mi Armie Ciemnosci przy ktorej balem sie by po chwili umierac ze smiechu. Dobry!

ocenił(a) film na 2
The_Toronto

no ja raz tak bardzo zaczełam się śmiać, że aż się popłakałam i zaczełam się zastanawiać czy dalej oglądam horror czy jednak komedie i tak z minuty na minute było coraz gorzej... więc jak dla mnie 2 na 10 jeśli chodzi o horror.

ocenił(a) film na 6
The_Toronto

Zdecydowanie. Humoru za dużo (choć niezłego ), ale też same "straszydła" były momentami ... komiczne. Gigantyczny farmer, głowa z pajęczynie nogami. Przecież to wyglądało momentami jak kolejna część "Straszny film". Da się to obejrzeć, ale tylko jak się bardzo nudzisz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones