PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=793838}

To: Rozdział 2

It: Chapter Two
6,1 64 618
ocen
6,1 10 1 64618
5,4 26
ocen krytyków
To: Rozdział 2
powrót do forum filmu To: Rozdział 2

Obawy są dlatego, że film będzie można łatwo zepsuć zakończeniem. Jak pamiętamy z książki To jest istotą pochodzącą z Makrowersum (że tak pozwolę sobie spolszczyć Macroverse) która pojawiła się przed ludzkością, a największym jego wrogiem jest Żółw. I o ile czytając książkę zdamy sobie sprawę, że są to istoty bardzo mocno związane z uniwersum Mroczna Wieża to jako tako jest to ciekawe, ale w przeciwnym wypadku jest to kompletna zmiana klimatu, która nijak pasuję do tego co było przedstawione wcześniej. Dodatkowo, jeśli zignorujemy postać Żółwia, Macroverse, Rytuał Chud, który się w międzyczasie pojawia, to w zasadzie okazuje się (jak w miniserialu), że To jest wielkim pająkiem, co może być jeszcze bardziej rozczarowujące. Więc ciekaw jestem jak to ogarną twórcy. Czy pokuszą się na trzymaniu się książki, a może dadzą coś kompletnie innego. A wy co o tym sądzicie?

ocenił(a) film na 10
Milka124

Nie sądzę by znów zrobili wielkiego pająka jak w starej wersji. Po pierwszej części można zauważyć , że w miarę trzymają się książki. Choć faktycznie te wszystkie rzeczy o których piszesz ciężko by było ukazać w filmie , ale mam nadzieję , że dadzą radę. Mnie natomiast ciekawi wątek Henrego Bowersa. Jak wiemy On wciąż żyję , gdy bohaterowie są dorośli i próbuję ich zabić , a w pierwszej części ostro mu się dostało i nie wiem jak On mógł to przeżyć.

ocenił(a) film na 8
feliks35

Albo zrobią tak, że Bowers jednak przeżył, albo po prostu go zignorują, bo jeszcze są dwie postacie, które będą lecieć za bohaterami (czyli żona Billa i mąż Beverly)

ocenił(a) film na 10
Milka124

No tak , ale żona Billa jechała tam , bo się o Billa martwiła. A mąż Beverly z zemsty i dlatego , że był kierowany przez klowna. A to właśnie Henry prawie zabił Mike. Więc według mnie powinien być

ocenił(a) film na 8
feliks35

Niby powinien, ale trochę ciężko będzie z nim po akcji z jedynki. Ale kto wie co będzie w dwójce :D

ocenił(a) film na 8
feliks35

Jednak dorosły Henry się pojawi.
http://stephenking.pl/newsy-swiat/aktorzy-drugoplanowi-w-filmie-to/

ocenił(a) film na 10
Milka124

No i fajnie:D i nawet pasuję

ocenił(a) film na 4
feliks35

Ostro mu się dostało? ? Zabił tylko ojca .. Właśnie odświeżyłem sobie na yt . chyba , że coś mnie ominęło . proszę o sprostowanie ;)

ocenił(a) film na 10
scricxovan

Pod koniec filmu wpada do studni i znika z oczu głównych bohaterów nieźle poturbowany. I nie pokazali go już do końca filmu i nawet nie wiadomo w jakim stanie będzie.

ocenił(a) film na 4
feliks35

Ahh tak zupełnie mi to umknęło ! Jak mogłem :p Dzięki

ocenił(a) film na 8
feliks35

... A Bowers cudem przeżywa

ocenił(a) film na 8
Milka124

I zrobili wielkiego pająka

ocenił(a) film na 8
ER_DomisPL

A no zrobili. Co prawda miałem nadzieję, że będzie co innego, ale dobrze, że nie zrobiono tak jak w miniserialu, że tego pająka w żaden sposób nie wyjaśniono i jest bliżej tego, co było w książce

ocenił(a) film na 8
Milka124

Dla mnie ta części była gorsza, bardziej komedia, jakiś pająk pennywise jakieś rytułały, ale i tak była fajna

ocenił(a) film na 6
ER_DomisPL

jak dla mnie dwie najlepsze sceny z drugiej części to scena z małą dziewczynką z blizną na policzku i scena w antykwariacie ze Stephenem. Fajne cameo i rozmowa z McAvoyem, w która tak naprawdę odnosi się do twórczości Kinga.

ocenił(a) film na 7
Milka124

Jak dla mnie pomysł ze TO wzielo się z jakiegoś wszechświata czy tam nie wiem skąd, jest średni. Fajniej by było gdyby to było bardziej rzeczywiste, powiązane jeszcze bardziej z istota lęku, z jakimś starym człowiekiem, coś bardziej w ta stronę, coś bardziej realnego. Bo tak to np nie rozumiem czemu TO wybrało postać klauna, czemu akurat twarz ojca tej starej babki.

ocenił(a) film na 8
anna_____

To wybrało postać klauna, bo ta była łatwym wabikiem na dziecięce ofiary (a tak przynajmniej mówi książka, w filmie zbytnio tego nie podkreślono), a twarz ojca była z prostego powodu - Beverly ma traumatyczne wspomnienia z ojcem, który ją molestował. A że To przybiera często postać naszych lęków czy traum (to było już podkreślone w jedynce), to i postać była taka a nie inna. Co do samej postaci, to sam oczekiwałem jakiegoś innego pomysłu, ale cóż, dostaliśmy taki a nie inny, głównie przez książkowy pierwowzór.

ocenił(a) film na 8
Milka124

Ja It jako calosc inaczej analizowalem.Pomysly ksiazkowe wogule mi nie pasowaly.Nie moj klimat,mimo,ze czytalo sie ja calkiem przyjemnie.Serial mi wogule nie podszedl.Gdyby Poszli w bardziej realnym kierunku,gdzie Pennywise byl czlowiekiem I wskutek wypadku stal sie tym czym sie stal,ale to nie zostalo zbytnio rozwiniete,a szkoda.Mozna,sie domyslac jak sie narodzil.Dobrze,ze To nie bylo,kosmita,a czyms co sie narodzilo z lekow,fobii,traum bohaterow.....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones