plakat - To ja, złodziej (2000)

opisy filmu

(5)
  • Jajo ma 16 lat i smykałkę do elektroniki. Pracuje w warsztacie samochodowym, a po godzinach "szlifuje" swój talent, kradnąc samochodowe radia. Jego największym marzeniem jest dostanie się do gangu złodziei samochodów, któremu przewodzi Maks. Jajo przypadkiem dowiaduje się, że rosyjski biznesmen złożył Maksowi zamówienie na pewnego zielonego Jaguara. Chłopak, by zwrócić na siebie uwagę gangsterów, postanawia sprzątnąć im łup sprzed nosa. Nie zdaje sobie sprawy, jakie to ryzyko...

  • Piotrek (Jan Urbański), nazywany przez kolegów Jajem, chce oderwać się od swej patologicznej rodziny. Wierzy, że pomoże mu w tym zdobycie pieniędzy. Pracuje dla właściciela warsztatu samochodowego, Romana (Janusz Gajos). Marzy jednak o etacie u Maksa (Maciej Kozłowski), szefa gangu i specjalisty od kradzieży luksusowych samochodów. Aby wkupić się w łaski mafijnego bossa, Jajo na własną rękę kradnie zielonego jaguara. Okazuję się, że ten sam samochód był też celem ludzi Maksa.

  • Jajo (Jan Urbański) ma 16 lat i smykałkę do elektroniki. Gdyby żył w normalnych warunkach i miał normalną rodzinę jego ambicją zapewne byłoby ukończenie studiów na politechnice i praca w renomowanej firmie komputerowej. Niestety, Jajo nie ma najmniejszej możliwości, by wykorzystać swój talent w dobrym kierunku. Matka i ojczym spędzają czas na nieustających libacjach zaprawianych tanim winem (kupowanym oczywiście za pieniądze chłopca). W tym odwróconym do góry nogami świecie to Jajo zarabia na "dom", pracując w warsztacie samochodowym u niejakiego Wyskocza (Janusz Gajos)...

  • Bohaterem jest kilkunastoletni chłopak - Piotrek zwany Jajo, którego największym marzeniem jest przystąpienie do gangu Maksa, specjalizującego się w kradzieży najlepiej zabezpieczonych i najdroższych samochodów. "Wkupem" ma być ściągnięte przy pomocy małego Pyzy cud auto, zielony jaguar, własność słynnego Kompozytora. Jajo chcąc zrobić dobre wrażenie kradnie samochód wraz z nutami Seweryna.

  • Szesnastoletni Jajo, pochodzący z patologicznej rodziny, wychowuje się na ulicy i nie widzi szans na lepszą przyszłość. Jego jedynym życiowym celem jest zdobycie dużych pieniędzy. Chłopak pracuje dla właściciela warsztatu samochodowego, byłego boksera Wyskocza, i ma na koncie kilka drobnych kradzieży. Marzy jednak o pracy u Maksa szefa gangu, kradnącego luksusowe auta.

multimedia
pozostałe
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię