PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=557479}
6,0 73 304
oceny
6,0 10 1 73304
4,8 11
ocen krytyków
Tomb Raider
powrót do forum filmu Tomb Raider

Możecie gadać co chcecie ale ten TOMB RADER JEST o wiele lepszy od filmów z Angeliną Jolie :) kto się ze mną zgadza ?

użytkownik usunięty
deef_2

jeżeli ktoś twierdzi, że Angelina miała niby taaakie duże cycki w swoich filmach o Larze (które nota bene były komputerowo powiększone bo jakoś w innych swoich rolach specjalnie cycata nie jest) to chyba dużych cycków nie widział i nie piszę tu wcale o krowich wymionach. To raz.

Ten nowy TR - spoko, dużo lepszy film niż te dwa z Angeliną jeżeli porównywać jako odzwierciedlenie gier (szczególnie tych większych części). Oglądając film miałam wrażenie, że gram czego nie mogłam powiedzieć o filmach z Jolie.

>Ten nowy TR - spoko, dużo lepszy film niż te dwa z Angeliną jeżeli porównywać jako odzwierciedlenie gier (szczególnie tych większych części). Oglądając film miałam wrażenie, że gram czego nie mogłam powiedzieć o filmach z Jolie.

Ostatnie 2 części gry to jest kupa a nie "Tomb Raider".

Grając w TombRaider 2013 miałem wrażenie jakbym oglądał film, w którym biorę interaktywny udział. Zastanawiałem się wtedy jakby to było jakby zrobili taki film. No i mam, tylko muszę jeszcze obejrzeć :)
Domyślam się że wrażenia mogę mieć podobne oglądając ten film. Jednak Rise of the Tomb Raider już takiego klimatu nie miał :(

użytkownik usunięty
deef_2

z ciekawości aż przejrzałam galerię (drugi raz tego słabego filmu nie dałabym radę oglądać) z Angeliną z pierwszego filmu o Larze i szukam tych wieeelkich cycków i znaleźć nie mogę. Może ma jeden rozmiar większe od tej całej Alicii - jest o co bić pianę.

ocenił(a) film na 5

Angelina Jolie to już właściwie nie ma piersi, ale gdy jeszcze miała prawdziwie, to były w rozmiarze 34A (USA/UK) miseczka C. Alicia Vikander ma rozmiar 34A miseczka A, czyli jest mniejszy o 2 numery.

użytkownik usunięty
cyfrowy_baron

nie ma czegoś takiego jak "miseczka c"...Sama literka (a,b,c,d,) bez wymiaru obwodu POD biustem nic nie mówi.

Obrazując to - kobieta z miseczką "G" ale obwodem pod biustem 60 cm ma mniejszy biust niż taka co ma "D" ale np. 80 cm pod biustem.

ocenił(a) film na 5

Napisałem z błędem: " 34A (USA/UK) miseczka C" - powinno być: " 34C (USA/UK) miseczka C". Nie znam się na tym, ale tak było podane na stronie z której to spisałem, podano rozmiar i miseczkę.

Tak czy owak zarówno Jolie jak i Vikander mają pod biustem ten sam rozmiar 34, ale Jolie ma miseczkę C, a Vikander miseczkę A.

ocenił(a) film na 5
dabroski

To prawda, to ekranizacja gry Tomb Raider z 2016. Grałem w tą grę i muszę przyznać, że film jest dość wierny grze. Alicia Vikander też wygląda jak bohaterka gry, z tą różnicą, że prawie nie ma biustu, a postać w grze miała wydatny. Niestety ta aktorka gra bardzo słabo.

cyfrowy_baron

Reboot TR miał premierę w 2013 roku, nie w 2016. W 2016 to Square Enix wydało Rise of the Tomb Raider w specjalnej edycji na 20-lecie serii, zawierające wszystkie dodatki do gry, w tym DLC z Babą Jagą, eksplorację posiadłości Croftów itd.

Nie powiedziałbym też, że Vikander przypomina jakkolwiek Larę z rebootu. Rysy twarzy są zupełnie inne, brakuje też charakterystycznego kucyka.

cyfrowy_baron

"Alicia Vikander też wygląda jak bohaterka gry" - nie wiem w czym. Tu jest jakaś niunia bez polotu i charakteru która ma ładną niuniową buzię, która w dodatku nie razi inteligencją. Do nowych odsłon serii ma się nijak, a wygladem do "klasycznej" lary z np. legend nawet startu nie ma. Angelina lepiej nie wypadła, ale chociaż wyglądała na inteligentniejszą.

dominik_kirys

Zgadzam się z Tobą. Słabo to wyszło.

ocenił(a) film na 5
dominik_kirys

Dobrze napisane.

ocenił(a) film na 6
dominik_kirys

Zgadzam się

ocenił(a) film na 8
dominik_kirys

ale przynajmniej ona odegrała wiele scen akcji a nie :D jakaś kaskaderka dlatego wielki plus za jej kondychę a nie zwykła laleczka

WODNICZEK000

Ja się nie zgadzam :P Ale każdy ma własne zdanie.

ocenił(a) film na 1
Anna_Sandstorm

Też dobrze :)

WODNICZEK000

Za małe ma cycuszki =D=D=D

ocenił(a) film na 6
WODNICZEK000

Nie oglądałem jeszcze nowego TR, ale bardzo w to wątpię. Ekranizacje gier są chyba z zasady skazane na niepowodzenie, ale stary Tomb Raider, to jeden z nielicznych wyjątków, właśnie dzięki Angelinie Jolie i samej przyjemności patrzenia na nią. Alicia kompletnie nie pasuje mi do postaci Lary.

ocenił(a) film na 9
WODNICZEK000

Zdecydowanie!

WODNICZEK000

Bo to nic trudnego > Stare filmy z Angeliną były po prostu słabe ( niestety). Nowy "Dreed" (2012) też "bezwysiłkowo" wypada dobrze przy filmie z Stallonem.

WODNICZEK000

Też się zgadzam z tym co autor tego tematu stwierdził. TR z Alicia jest o wiele lepszy. Dwie poprzednie części z Angeliną byly po prostu pod każdym możliwym względem mocno przesadzone. Tutaj też oczywiście bez tego się nie obyło ale przynajmniej dało się to oglądać. Czekam na kontynuacje :)

ocenił(a) film na 7
WODNICZEK000

Jedyne, co zwalili, to wątek jej ojca. A wszystko pozostałe, jej walka, nawiązanie do gry, jej pierwsze zabójstwo, no i scena z samolotem, to już wgl genialne. Gdyby nie Richard, dałabym 10/10

WODNICZEK000

Dla mnie film był po prostu nudny jak cholera.

KajLee

Podobnie jak i dla mnie. Do tego absurdy jak poturbowana przez ocean, żołnierzy, rzekę i tropikalny las Lara, z poważnymi ranami niczym J. Rambo gania po wyspie i wyżyna co się da. Szkoda, że jeszcze nie strzelała tęczą z dupy.
Po nudnym scenariuszu film położyła w całości aktorka wcielająca się w Larę Croft. Vikander jest ładna i wpisuje się aparycją w charakter postaci z ostaniach gier z serii ale to tyle z jej zalet. Żadnej charyzmy, żadnej osobowości, żadnej naturalności. Oglądając ją w roli Tomb Raidera odnosiłem wrażenie takiego aktorskiego, mocno kłującego w oczy, "pozerstwa", sztuczności w kreowaniu postaci, a teksty w rodzaju "zadarłeś ze złą rodziną" brzmiały w jej ustach kiepsko, nienaturalnie i nieprzekonywająco.
Film podobnie jak i ostanie dwie gry jest całościowo bardziej Raider niż Tomb, kompletnie nie czuć przygody.

ocenił(a) film na 7
Piotrek_K79

"Vikander jest ładna i wpisuje się aparycją w charakter postaci z ostaniach gier z serii ale to tyle z jej zalet. Żadnej charyzmy, żadnej osobowości, żadnej naturalności."
:))))))))))) Umarłem :)))))) Rozumiem, że Angelina jest kwintesencją naturalności. :))))

Pref_de_Zoo

W którym miejscu cokolwiek napisałem o Angelinie albo filmach Tomb Raider z nią?

ocenił(a) film na 5
Piotrek_K79

to ty piotrek się jeszcze do polaczków nie przyzwyczaiłeś?
osobnik Pref_de_Zoo to klasyczny przedstawiciel buractwa i takiego też sposobu myślenia.
Charakteryzuje się tym że na pytania/twierdzenia odpowiada w konkretny sposób. Pozwól że zaprezentuje.

Pytanie: Co ty zrobiłeś w związku z tym?
Odpowiedz: A co ty zrobiłeś?

i tak dalej według tego schematu

-Twój samochód strasznie dużo pali
-Nie, bo twój pali mało

-Ten rząd wprowadza beznadziejne ustawy
-Poprzedni wprowadzał nie lepsze

-Film x co mu dałeś 10 jest słaby
-Hahaha, bo te ten twój co oceniłeś na 10 to jest wyśmienity wiesz...


I tak w nieskończoność.

ocenił(a) film na 5
KajLee

no nudy to swoją drogą ale w kolejnych 8 czesciach az laska bedzie dorastała bedzie lepszy. Wszystko dla nowego pokolenia :)

ocenił(a) film na 5
rysiu266

cycki nie urosną :-(

ocenił(a) film na 3
BartasBartas

Aktorka może sobie doprawić silikony i profil lary będzie pasował do sztambki, w końcu wielkość piersi jest najważniejsza, osoby które mają małe piersi nie zaliczamy do miana Kobiet, a o atrakcyjności powinny zapomnieć, Bóg się pomylił, prawda leży tylko w czasopismach dla mężczyzn, a mężczyźni wcale nie budują wzorca Kobiety na podstawie telewizji, prasy, reklam i czasopism. Każda szanująca się Kobieta powinna zrezygnować z naturalnego wyglądu i dorobić sobie silikony, bycie prawdziwą i naturalną, oraz kochanie siebie nie jest modne, yes budiet!

ocenił(a) film na 5
mekotron

Idealnie wszedłeś w moją głowę i przedstawiłeś wartości, którymi się w życiu kieruje wieszczu.

Ave!

ocenił(a) film na 3
BartasBartas

Cała przyjemność po mojej stronie Bartoszku :)

ocenił(a) film na 5
mekotron

A co wy wiecie o zabijaniu, dobry spust na piersi, i cycki same rosną :D

rysiu266

trzymamy kciuki może urosną :-)

ocenił(a) film na 4
KajLee

No właśnie! Moja pierwsza reakcja w czasie projekcji, to zdrowa i niepohamowana drzemka w czasie ucieczki Lary z obozu Vogla. Film powinien być pokazywany w ramach warsztatów, jak dużym nakładem kosztów zrobić nudny i głupi film przygodowy z powszechnie znaną postacią. W zasadzie trochę się wstydzę, że oceniłem go na "4". Pewnie z litości.

WODNICZEK000

Vikander jest o wiele lepsza od Jolie, zgadzam się. Ale sam film nie jest doskonały niestety ;) przez większość seansu czułam się jakbym znowu grała w grę na konsoli

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
WODNICZEK000

mi sie rownież podoba Alicia jako Lara.rewelacyjna.
sceny walk,posługiwanie sie bronia wypadaja o niebo lepeij,prawdziwiej niz u jolie.
coz jolie miala wielkie balony i chyba tym bardziej przykuwala uwage:P

W sumie masz rację. Postarali by się trochę bardziej i nowy Tomb Raider był by wspaniałym filmem ale nie rozumiem skąd te negatywne komentarze co do Alicji, jest o wiele lepsza i bardziej realistyczna niż Angelina gdzie ona ma tylko lepszy biust i nic więcej. .

ocenił(a) film na 9
WODNICZEK000

Zgadzam się na 100% świeżo po obu częściach gry na ps4... Definitywnie lepiej niż z Jolie

ocenił(a) film na 5
WODNICZEK000

no bo dali nową laske (młodą) do nowego filmu który bedzie pewnie z 10czesci. A i Andżelina tak i tak bedzie i była najlepsza .

rysiu266

była i będzie najlepsza ale jedynie w wielkości biustu. .

ocenił(a) film na 4
WODNICZEK000

Grałem w obie gry również i są kwintesencją Tomb Raidera. Film niestety jest tylko pierdnięciem gry. Jeszcze początek jako taki, a potem już pod górkę, męczyłem się z larą i jej ojcem szczególnie, piramida nudna i wszędzie ciemno, jak ktoś tu wcześniej napisał: nie było czuć przygody. Dla mnie Lara może być bez cycków i dupy, ale musi mieć to coś, ta tego nie ma

ocenił(a) film na 4
WODNICZEK000

A ja się nie zgodzę. Film pod pewnymi względami mi się podobał, ale miał też sporo wad.
1. Te pierwsze 40 minut można by spokojnie wywalić gdyż są niepotrzebne i nudne. Film powinien zaczynać się w momencie, kiedy Lara budzi się podczas burzy na statku.
2. Wspomnienia o ojcu i dlaczego Lara się znalazła na wyspie wystarczyłby w formie krótkich retrospekcji w momentach kiedy Lara jest nieprzytomna.
3. Zamiana nadprzyrodzonych mocy Himiko na chorobę - no sorry, ale to zawsze jest fajne w grach takich jak Tomb Raider, Uncharted czy filmach o Indianie, że mity nie okazują się tylko mitami. A tak wytłumaczyli kolejna durnota (swoją drogą, że choroba wytrzymała tyle w sarkofagu i wciąż jest aktywna to mogę zrobić tylko XD)
4. Walka z Mathiasem - jedna z wielu brak logiki w tym filmie. Zamiast po wskoczeniu na drabinę walnąć Mathiasa, przejść na drugą stronę i zrzucić drabinę to ona musi z nim walczyć. Nie mam nic przeciwko finałowym walką, o ile mają jakiś sens. Tu brak.
5. Swoją drogą same zbieranie funduszy na podróż - kij, że mogła podpisać dokumenty i mieć kasy jak lodu. Musiała iść z jedyną pamiątką po ojcu do lombardu i ją zastawiać.

No ale przynajmniej Vikander mniej więcej sprawdziła się jako Lara (choć dalej uważam, że można było przeprowadzić lepszy casting). Do tego uśmiechnąłem się widząc dwójkę aktorów z Krainy Bezprawia. No i ostatnia scena z dwoma pistoletami wskazuje, że może kolejna część wróci na właściwe tory (ale musiałby się zmienić reżyser i scenarzysta na kogoś lepszego).

marcusfenix345

Kur... mac co z wami jest nie tak?! Finałowym walką... WALKĄ?! Do jasnej cholery, czy temu pokoleniu roz... uszy już tak kompletnie, że nie słyszy różnicy i nie potrafi używać om zamiast ą i odwrotnie jak należy?!
I nie próbuj dennych tekstów z dysleksją czy, że literówka, bo o jest wystarczająco daleko od a, żeby jasno stwierdzić, że nie wiesz jak to pisze się poprawnie, a jesteś przekonany, że pisze się przez ą.
Finałowym walkom, a nie walką, władam mocą, a nie mocom, do k... nędzy cholerni wtórnoanalfabeci.

ocenił(a) film na 7
WODNICZEK000

Jeszce nie oglądałem, ale przypuszczam to trajlerze że się zgodzę. Widać inspirację grą, aktorka bardziej pasująca i klimat przygody.
Muszę obejrzeć. W każdym razie stary TR to była kicha bez klimatu a Angeliną nie pasującą kompletnie do swojej roli, udającą zamiast Larę to Robocopa rozwalającego wszystko dookoła,

ocenił(a) film na 8
WODNICZEK000

Zgadzam się.

ocenił(a) film na 5
WODNICZEK000

Dla mnie słaby.Orgin story takie ubogie.Stare częsci może troche bardziej kiczowate ale jednak miały klimat.Tutaj ładne zdjęcia uratowały ten film.Sama Lara bez jakiegokolwiek seksapilu.. nie wiem jak dla mnie nie pasowała do tej roli w ogóle heh.

WODNICZEK000

No jednak raczej nie, jak uwielbiam Vikander, uwielbiam.... To w tej roli sie nie sprawdza. Nie ma flow, nie ma ognia.

ocenił(a) film na 1
WODNICZEK000

A co wspólnego ma Angelina Jolie z czymś, co określasz jako... zaraz... "TOMB RADER JEST"?!? A! Chcesz powiedzieć, że to jest "Żart grobu Jezusa"!? Owszem..."grobu" nie może mieć ktoś, kto NIGDY nie istniał, ale my tu "rozwodzimy się" na temat innej fikcyjnej postaci. A jak to się ma do tzw. "Joszua" (czy "Jozue"), któremu duuuuuużo później czemuś po grecku nadano ksywkę "Christós" – namaszczony, pomazaniec, Mesjasz - dosłownie po grecku: "wybraniec" – w judaizmie i chrześcijaństwie pierwotnie religijny tytuł królów, kapłanów-lewitów i proroków – osób namaszczonych (pomazanych) olejem; w języku homo sapiens - oszołom, który przejarał się "marychą" i ubzdurał sobie, że jest "synem bożym"! I teraz, qrwa, nie wiem - to dobrze, że nigdy nic, oprócz papierosów, nie jarałem?! Czy może kapkę opiatów - i nazwę się "Christósem"!? Spoko! Nie mam natury pasożyta, który kosztem ograniczonego móżdżka frajerów chce wykosić "wagon kasy"! (jak wasz guru - ojdyr z Torunia, albo reszta tej watykańskiej mafii!)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones