PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=656893}

Tragedia na przełęczy Diatłowa

The Dyatlov Pass Incident
5,6 15 604
oceny
5,6 10 1 15604
4,5 2
oceny krytyków
Tragedia na przełęczy Diatłowa
powrót do forum filmu Tragedia na przełęczy Diatłowa

Diatłow to nie był czasem ten, który doprowadził do katastrofy w Czarnobylu?

daniel_r78

Jak mówi stare powiedzenie: nie jednemu psu burek :)

Istotnie, osoba nadzorująca grupę specjalistów czuwających nad eksperymentem, którego skutkiem była awaria reaktora, nazywała się Diatłow lecz był to Anatolij Diatłow. Był on radzieckim uczonym, zastępcą naczelnego inżyniera w elektrowni w Czarnobylu. Został osądzony i skazany na 10 lat więzienia jako jeden z winnych katastrofy. Zmarł w 1995 roku na atak serca.
Natomiast osoba o której mowa w tym filmie i całej historii o śmierci grupy Diatłowa, to Igor Diatłow. Był studentem wydziału radiowego Uralskiego Instytutu Politechnicznego w Swierdłowsku. Zginał w niewyjaśnionych do tej pory okolicznościach w 1959 roku (w wieku 23 lat) w czasie wyprawy w północną część Uralu.

newborn82

:). Wiem wiem. Komentarz napisałem zanim obejrzałem film. Myślałem, że ma to związek z nim. Tak w ogóle to twardy był z niego gość. Przeżył nie jedną awarię reaktora a ilość napromieniowania jaką dostał mogła zabić bodajże kilkadziesiąt osób. A zmarł jako stary pensjonariusz więzienia:)

daniel_r78

Widać ruskim nie wiele szkodzi :)

ocenił(a) film na 4
daniel_r78

Nie, ten od Czarnobyla to Gagarin.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones