PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=656893}

Tragedia na przełęczy Diatłowa

The Dyatlov Pass Incident
5,6 15 604
oceny
5,6 10 1 15604
4,5 2
oceny krytyków
Tragedia na przełęczy Diatłowa
powrót do forum filmu Tragedia na przełęczy Diatłowa

Film oparty na wydarzeniach sprzed ponad pół wieku pokazuje, że można opowiedzieć historię,
która porywa, trzyma w napięciu. Całkiem ciekawie został wykorzystany materiał. Osobiście
oglądałem film z przejęciem i ciekawością co się dalej wydarzy. Tylko kwestia zakończenia jest
tutaj dziwna według mnie. Wychodzi na to, że po tym laboratorium ganiali sami siebie i sami
sobie chcieli zrobić krzywdę jeszcze zanim powstali, bo trafili do przeszłości za pomocą tego
tunelu, a do tunelu uciekli przed sobą. Troszeczkę to wszystko zagmatwane i uważam, że motyw
podróży w czasie, teleportacji itp. jest dla ludzi zbyt niepojęty i kolokwialnie za trudny, bo
gdziekolwiek ukazany, pozostawia więcej pytań niż odpowiedzi. Mimo wszystko moja ocena dla
filmu to mocne 7/10.

kieniu27

fajny pomysł, ciekawe wykonanie, ale niestety jak to w przypadku Amerykanów, trzeba było coś udziwnić. do pewnego momentu oglądałam film z wielkim zaciekawieniem i przyznam się, że także ze strachem. znając wcześniej historię grupy Dyatlova odczuwałam przejęcie i przerażenie zarazem. ale w momencie pojawienia się kiepsko wygenerowanych zombie, nastrój upadł twarzą na beton. od tej pory byłam zdegustowana, bo film stał się przeciętnym amerykańskim filmidłem. w dodatku jeszcze ta teleportacja/transformacja/telekomunikacja...

moim zdaniem, gdyby zakończyli film, pokazując, że wspinaczy zabili wojskowi, bo w tunelu były prowadzone tajne badania, utrzymaliby klimat i ode mnie dostaliby 8/10, a tak jest tylko 3.

ocenił(a) film na 6
gromcia167

Faktycznie, odkąd pojawiły się wspomniane wyżej stwory film z parodokumentalnego stał się konsolową grą akcji, a wystarczyłoby kilka wiecej momentów jak motyw śmierci Denise. Ale i tak ocenę dam relatywnie silną

Ligamento

Te mutanty pojawiły w końcówce i nie zdominowały całego filmu więc nie ma się co czepiać. Poza tym miały pokazać, że na wskutek teleportacji, ludzie wariowali i zamieniali się w mutanty. Zresztą gdyby zakończyli film, pokazując, że wspinaczy zabili wojskowi, bo w tunelu były prowadzone tajne badania, to widzowie mieliby niedosyt, że twórcy nie próbowali wyjasnić jakie eksperymenty to były

ocenił(a) film na 10
milenasy

Film mi się bardzo podobał nawet zakończenie. Przyznam , że zaskoczył mnie wątek , że oni się przenieśli do 1959 roku i byli tymi dwoma dodatkowymi ciałami:)

ocenił(a) film na 6
feliks35

film bardzo sie ciekawie oglada jest na faktach ,dobry montaż zgadzam sie z wami napiecie bylo, tylko tak jak zreszta mówicie za bardzo udziwinili poszli w stronę "Tunelu"-( świetny podobno też na faktach") widok mamy z osoby kamerzysty ale to już chyba standard np.Grave ecaunters natomiast chyba nie bylo tu to potrzebne.Film dobry na pewno nie byl to stracony czas ale moglo byc lepiej

flisek1987

nie przesadzasz pan z tymi faktami? w 59 coś się stało a cały film jest jedynie fikcją na temat tego co to było. to nie są żadne fakty.

kieniu27

Zakończenie jest bardzo przemyślane.

Nie mogli pokazać prawdy na końcu o "armii czerwonej" a z drugiej strony odebrali by tej historii tajemnicę.

Bardzo fajny pomysł z podwójnym zapętleniem.

ocenił(a) film na 8
kieniu27

podzielam pozytywne opinie, aczkolwiek film wzbudzil we mnie uczucie lekkiego niepokoju, tzn cala ta historia.. nie wiem w zasadzie dlaczego

ocenił(a) film na 6
Reco

Klimat ma nie ma co ukrywać i z tym sie zgadzamy jeśli znacie jakieś podobne oprócz tych które wymieniłem to proszę o opinie...

ocenił(a) film na 7
Reco

Ja ciągle interesuje się takimi historiami, czytam o wszelkich zaginięciach mimo, że mnie to przeraża. Jest coś takiego niepokojącego w takich historiach pomijając już samą ich zagadkową śmierć, mi się włosy jeżą na głowie jak sobie pomyśle, że w tym samym czasie kiedy tamci ludzie ginęli ze strachu i wyziębienia inni ludzie po prostu zajmowali się swoim życiem i nikt sobie nie zdawał sprawy z tego, że gdzieś w Rosji dzieje się coś tak strasznego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones