PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=181220}
7,3 304 995
ocen
7,3 10 1 304995
5,8 20
ocen krytyków
Transformers
powrót do forum filmu Transformers

Decepticony.

ocenił(a) film na 3

O ile do autobotów nie mam wielu zastrzeżeń, to złe transformery zostały przez producentów filmu potraktowane...
Po kolei:
Megatron - jest nijaki. Szef decepticonów niczym nie zaskakuje. Ot, wielki oprych, który stanowi największe zagrożenie i którego trzeba wyeliminować. Megatron zasłużył sobie chyba na bardziej rozbudowaną rolę, prawda?
Starscream - w kreskówce i komiksie to najbardziej zdradziecki transformer. Z filmu tego się nie dowiadujemy. Tylko raz następuje wymiana zdań między nim i Megatronem. Słyszymy - "zawiodłeś mnie ponownie, Starscream". O co konkretnie chodzi?
Barricade - jedna kwestia mówiona(wywarczana). Trochę mało. I to jego tajemnicze znikanie. Pierwszy raz po walce z Bumblebee, a potem po/przed bitwą w mieście. Podobno załatwił go Optimus, ale scenę wycięto. Tak się nie robi, panie Bay!
Blackout - niemowa. Podobno największy transformer w filmie, a zostaje zabity bardzo szybko. Hmm..
Brawl - oczywiście, niemowa. Przynajmniej sprawił więcej problemów niż Blackout.
Scorponok - nie dość, że niemowa, to jeszcze w nic się nie transformuje(?).
Frenzy - to miał być film o transformerach, a nie gremlinach! Charakter stworzony, aby bawić widzów. Przecież można było go inaczej pokazać...

Podsumowując - decepticony zostały olane przez twórców filmu. Ich jedyna rola to dostawanie po d.... od autobotów i ludzi. Żaden zły transformer nie różni się od drugiego niczym, poza zdolnością bojową i transformacją. Jako fan generacji1 obawiałem się takiego przedstawienia tej frakcji i pan Bay mnie nie zawiódł. :/
Pozdrawiam czytających.

ocenił(a) film na 3
Piramidoglowy

Aha, jeszcze Bonecrusher. Ale on żadnym wyjątkiem nie jest.

ocenił(a) film na 5
Piramidoglowy

Bonecrusher ma kwestie mówione!

W czasie transformacji na autostradzia wypowiada coś niezrozumiałego (brzmiało jak "dżihad" a może to był po prostu ryk wściekłości)
potem gdy w zwolnionym tempie sunie za Optimusem mówi "Behind you"
następnie po sturlaniu się na dół Bonecrusher wali w Opimusa pięścią i mówi "Take that autobot" . I ostatnie najbardziej wyraźnie wypowiedziane to zaraz przed śmiercią "I hate ya" To nawiązuje do opisu Bonecrushera w którym jest napsisane "He hates everything"
Tak przeanalizowali to maniacy ;) sam to sprawdziłem i jestem pewny tylko co do tego ostatniego. Co do wcześniejszych to jest to trudne do spradzenia.

Piramidoglowy

Podbijam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones