PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=797758}

Tranzyt

Transit
5,8 1 028
ocen
5,8 10 1 1028
6,3 9
ocen krytyków
Tranzyt
powrót do forum filmu Tranzyt

Eksperyment

ocenił(a) film na 5

Reżyser doskonałej "Barbary" tym razem odszedł od dosadności i igrając z formą, nie nakręcił drugiego tak dobrego obrazu, tym niemniej jest to jeden z ciekawszych filmów, jakie ostatnio widziałem, choć mam zastrzeżenia do tego struktury. Przede wszystkim eksperyment, by opowieść wojenną osadzić we współczesnych dekoracjach, budzi moją wątpliwość. Zaskakuje i wprowadza niepokój, ale na dłuższą metę to się nie sprawdza. Podobnie jak osadzenie nas w powieściowej - bo Petzold czerpie z Seghers - narracji. Czyli np. bohaterka leży na łóżku, a narrator nam to obwieszcza. Mam wrażenie, że tematykę uchodźców i samego uciekania uwspółcześniono na siłę. I nie wyszedł z tego dobry eksperyment. Warto jednak sprawdzić, na ile zirytuje, bo to mimo wszystko rzecz warta zobaczenia, gdy zada się pytanie o to, jak wiele o powtarzalności losu chce opowiedzieć niemiecki reżyser.

ocenił(a) film na 7
JaCze

Dlaczego ten eksperyment nie wyszedl? Jest to dosc oryginalne podejscie, takie zaburzenie czasu, budowanie analogii. Jakbym czytal Remarque'a albo wlasnie Seghers, tylko w realiach wspolczesnych, tak aby wspolczesny widz zrozumial problem uchodztwa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones