PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37311}

Troja

Troy
7,4 344 201
ocen
7,4 10 1 344201
5,8 29
ocen krytyków
Troja
powrót do forum filmu Troja

Zastanawiam się nad pewną rzeczą odkąd obejrzałam Troję po raz pierwszy. Chodzi mi o to, czy to Orlando Bloom jest takim beznadziejnym aktorem, czy Parys beznadziejną postacią. Bo nie mam pojęcia którego z nich to jest wina, że według mnie Parys to jeden z najżałośniejszych osłów w historii kina.

Możliwe ze to wina Orlando, bo Will z Piratów też był taki kucłowaty. Ale sama nie wiem...

Znawcy z Filmwebu! Pomocy!

ocenił(a) film na 9
karmelina_17

A Legolasa lubisz?

ocenił(a) film na 9
karmelina_17

Tez mam takie odczucie.

ocenił(a) film na 8
karmelina_17

Mam nadzieję, że to Orlando jest tak słabym graczem bo inaczej musiałbym zmienić nick...

karmelina_17

Parys to największa ciota jaką zrodziła Troja, nikt nie zagrał by go lepiej niż Orlando Bloom.

Radiw84

You made my day :D

vicki6

Zrobiłem Twój dzień :P

Radiw84

10/10

Radiw84

Najlepszy komentarz, jeśli chodzi o oddanie kunsztu aktorskiego 'Olejandro'.

ocenił(a) film na 8
Radiw84

W istocie!

użytkownik usunięty
karmelina_17

To kwestia postaci. Faktycznie, w mitologii Parys wszystko schrzanił. Tyle, że tam zabicie Achillesa traktowane było jako jeden z jego nielicznych pozytywów (w filmie przedstawiono to jako rozdzielenie kochanków, w rzeczywistości Bryzeida była jedynie epizodem; niemniej podoba mi się rozbudowanie wątku Achilles-Bryzeida). Parys miał być płonącą pochodnią ze snu, zarzewiem konfliktu. I tak też się stało gdy postanowił odebrać "nagrodę" od Ateny (zerknij na sąd Parysa), czyli najpiękniejszą kobietę na świecie. Atena natomiast jakoś nie pomyślała o tej kwestii (a jest przecież boginią mądrej wojny [sic!], nie rzezi).
Orlanda dobrali idealnie - sam aktor nie jest jakąś charyzmatyczną postacią "z jajami". Doskonale nadaje się na Parysa lub elfa ;)

Afrodyta mu obiecała najpiękniejszą kobiete na świecie

użytkownik usunięty
lukasz0912

Przejęzyczenie - oczywiście od Afrodyty ;)

ocenił(a) film na 9

Jeśli dobrze ze szkoły pamiętam (jak nie to poprawcie mnie XD). Na uczcie gdzieś w Grecji (właśnie nie na olimpie, chyba w górach Tracji) zebrali się bogowie, ale nie zaprosili bogini niezgody -Eris. Która chcąc skłócić i popsuć ów ucztę podrzuciła na stół złote jabłko z napisem "dla najpiękniejszej". Trzy boginie: Hera, Atena i Afrodyta, nie potrafiły się dogadać która jest "the best". Więc poszły pod osąd człowieka - Parysa. Parys nie potrafił zdecydować, więc boginie kusiły do "darami". Hera umiejętnościami wojennymi, Atena mądrością (lub na odwrót XD), Afrodyta miłością najpiękniejszej śmiertelniczki, na to się skusił Parys. Okazała się nią Helena - żona króla Sparty. Teraz obejrzyjcie Troję. Ale mniej osób wie że po "Troi" też jest dalsza historia. Apollo i Posejdon (patroni Troi) byli wkurzeni że Odyseusz wpadł na pomysł konia trojańskiego i w efekcie umożliwił zniszczenie Troi. Więc utrudniali mu powrót do domu - Itaki. Po przez jakieś potwory. Reszty nie znam...
Co do filmu, Parys jak widać był postacią "ciapowatą", więc i aktor go tak musiał grać, młodego ogiera z małymi jajami i jeszcze mniejszymi umiejętnościami... Sam Orlando, choćby z urody (że to tak nazwę) nie nadaje się do ról granych przez np Stallone, więc nikt go tam nie obsadza. Wyobraźmy sobie Orlanda z 2 CKM'ami w rękach, opaską na czole, w morzu krwi w klimacie "rambo" XD, świetna parodia... Co nie zmienia faktu że gdyby się uparł to najpewniej by całkiem poważnie to zagrał, lecz jego wygląd zniszczyłby cały efekt jego starań...

użytkownik usunięty
rafik54321

Z tego co pamiętam Odyseusz oślepił syna Posejdona, Cyklopa Polifema (pochwaliwszy się kto to zrobił), stąd zemsta tatusia ;)

ocenił(a) film na 9

Możliwe, całej mitologii nie pamiętam, poza tym jedno drugiego nie wyklucza...

ocenił(a) film na 8
rafik54321

Zgadzam się z Nancy_Corighan. Posejdon mścił się na Odyseuszu za Polifema. A ta "uczta", to nic innego, jak wesele boginki Tetydy i księcia tesalskiego Peleusa, wtedy jeszcze przyszłych rodziców Achillesa. ;)

rafik54321

Niekoniecznie. :-P
http://www.filmweb.pl/film/Zulu-2013-648319
Ten film dowodzi, że dobry scenariusz i reżyser potrafią wycisnąć nawet z przeciętnego aktora dużo więcej.

ocenił(a) film na 7
karmelina_17

miny Orlando w tym filmie sa bezcenne

ocenił(a) film na 10
karmelina_17

Co ty masz do Orleando?!

ocenił(a) film na 6
karmelina_17

Nie, nie Orlando.
To dlatego, że odgrywał tą właśnie postać.
Literatura Grecji tak charakteryzowała właśnie Parysa, jako namiętnego, ale tchórzliwego, beznadziejnego kobieciarza, mającego gdzieś napomnienia starszych, zwłaszcza Hektora i Antenora, który przeżył bardzo nierówne starcie z Menelaosem dzięki temu, że zainterweniowała w jego obronie Afrodyta (w filmie Hektor.)...
Z tego co mi wiadomo, istniała też wersja, że Achilles nie zginął z ręki Parysa, ale Apolla przebranego za uwodziciela Heleny.
Czyli krótko mówiąc, ogólna koncepcja postaci zgodna z Homerem i jemu podobnym...

ocenił(a) film na 10
karmelina_17

Blooma jako aktora średnio lubię; może przez wydelikaconą urodę, może przez odgrywanie takich mamejowatych postaci, jak w piratach chociażby. Mimo to, odpowiedź na pytanie jest prosta - Parys jako postać jest najbardziej wkur... rzającym bohaterem wszelkich mitologii.
Typowa męska pipcia, tchórz, dwulicowiec, żałosny pajac uciekający za spódnicę Hektora. Jako książę, jako mężczyzna, jako wojownik czy po prostu członek rodziny słaby, antypatyczny, nawet kobiety nie potrafił zdobyć. Sama Helena sprawiała wrażenie nie partnerki, ale zwierzątka, trofeum od Afrodyty. Wybitnie obrzydliwy gość.

ocenił(a) film na 10
karmelina_17

Mnie też denerwował w roli Parysa. Mięczak

karmelina_17

Bloom jest średnim aktorem, ani dobrym ani złym, a Parys to po prostu wkurzająca postać - egoista i memeja.

ocenił(a) film na 8
karmelina_17

To Parys, Orlando zagral go znakomicie :)

ocenił(a) film na 10
karmelina_17

nie prawda Bloom dobrze gral w piratach z karaibów władcy pierscienia i hobbicie a takze w troi ;p

ocenił(a) film na 9
hercules38

mistrzu co ty tu robisz ? Klimat a zwłaszcza muzyka mocno mi tu przypominało Xene ?

ocenił(a) film na 10
SzymonS1

odpowiadam pewnej osobie :D no cos tam przypominalo :D

ocenił(a) film na 9
hercules38

Urosłeś coś powyżej 150 cm już może?

ocenił(a) film na 10
SzymonS1

nie musze rosnac starczy mi co innego poza tym jak mozna urosnac w wieku powyzej 20 lat

ocenił(a) film na 9
hercules38

To znaczy co Ci starczy ? Masz sylwetkę taką jak Pitt ?

ocenił(a) film na 10
SzymonS1

takiej dobrej jak on nie ale lepsza od cb :D

ocenił(a) film na 9
hercules38

Założymy się ?

ocenił(a) film na 10
SzymonS1

czyli co chcesz bic sie ze mna :D

karmelina_17

Imho taką wizję Parysa miał rezyser - zakochanego i nieco zdziecinniałego, niefrasobliwego chłopaka, który stanowi przeciwieństwo swego brata. Bloom tutaj gra tak, jak sobie zażyczył Petersen. Nie odniosłam wrazenia, by był złym aktorem, natomiast widziałam ten film kilka razy i jeśli ktoś próbuje porównywać go z "Iliadą", to mogę współczuć bólu jaki przeżywa... To jest mitologia w wersji hollywoodzkiej, nie warto. Lepiej już poczytać tego nieszczęsnego Homera.

ocenił(a) film na 9
karmelina_17

Myślę, że Parys miał być taki "rozmemłany" i "miękki :D

karmelina_17

Rzadko mówi się o tym, że Parys w chwili "porwania" Heleny był już żonaty z kobietą, która miała dar uzdrawiania. W pewnym momencie Parys został śmiertelnie ranny i zaniesiono go do jego małżonki. Pytacie jak zachowała się wzgardzona kobieta? Dokładnie tak jak myślicie.

ocenił(a) film na 8
Kwiliniosz

Takie miasto jak Troja mogła być oblegana nawet sto lat i wrogowie musieliby odejść z kwitkiem, dobrze obrazuje to obleganie Konstantynopola przez Turków, podobna lokalizacja i realia.

Tutaj zawinili liderzy bo Trojanie tą wojnę wygrali, nie potrzebnie Hektor wyszedł bić się z Ahillesem, nie potrzebnie przyjeli konia Trojańskiego. No ale to jest literatura więc takie zwroty są jej częścią.

karmelina_17

Po latach i obiektywnym spojrzeniu na Blooma trzeba powiedzieć, że aktorzyna z niego mierny. Wygral buźkę w loterii genowej i na tym jechał przez jakiś czas. Niektórzy aktorzy mają tak, że im starszy tym lepszy. Tutaj niestety im starszy tym bardziej nijaki. Szału nie robi, czterech liter nie urywa. Gwiazdka dla napalonych nastolatek.

ocenił(a) film na 9
karmelina_17

Orlando B. Jest cwelowatym aktorem. Najbardziej to widać w królestwie niebieskim gdy oczka puszcza... W takim filmie... Żałosne

ocenił(a) film na 4
karmelina_17

Bloom jest zwyczajnie kiepskim aktorem ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones