PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38132}

Trzech ludzi do zabicia

Trois hommes à abattre
6,3 722
oceny
6,3 10 1 722
Trzech ludzi do zabicia
powrót do forum filmu Trzech ludzi do zabicia

Fabuła jest prosta. Delon jest świadkiem wypadku i zabiera rannego do szpitala. To nie był jednak wypadek i Alain przez cały film musi się ratować. Film ogląda się ciekawie , wspaniały jest pościg ulicami Paryża. Końcówkę bym zmieniła, ale być może Delon jako producent chciał pokazać całą bezwzględność polityki.

delonka_fw

bardziej miernotę scenariusza czytaj całkowity brak sensu i logiki

ocenił(a) film na 7
tisoc

A niby dlaczego brak logiki? Jakieś argumenty?

Ewiatko

Uwaga spoiler
Główny bohater ukrywa się przed ludźmi którzy chcą go zabić, mało tego nawet co niektórych z nich likwiduje systemowo, ze ściganego zamieniając się w ścigającego - czego widocznym i dość prymitywno-łopatologicznym symbolem jest czarna skórzana kurtka i to jeszcze ok. Ale kiedy odmawia współpracy, przecież ma świadomość że dalej będą na niego polować, co zresztą obiecuje mu nowy szef bandyta . I co? Koniec konspiry, luz, łażenie z uśmiechem i radością życia po mieście w oczekiwaniu na kobitę. Po czy zaraz podejdą mordercy w kretyńsko idiotycznej scenie przytrzymują mu ręce, nawet mało sprawna człowiek bez problemu by się uwolnił, naszemu super sprawnemu bohaterowi, który z nieporównywalnie gorszych opresji wychodził cało się, dziwnie to nie udaje, ba on nawet pokornie otwiera usta by likwidatorzy mogli mu do nich wsadzić lufę pistoletu i wykonać swoją w tym przypadku niezwykle łatwą robotę, uwaga na ulicy pełnej od ludzi .
Wcześniej Emmerich dochodzi do wniosku, że nasz dzielny bohater to wysokiej klasy zawodowiec, więc trzeba się z nim ułożyć bo nie da się go zabić i w tymże to celu zaprasza go do siebie. Nawet mało rozgarnięty prymityw wykorzystał by tę sytuację i bez najmniejszego problemu go odstrzelił sam, czy też przy pomocy zawodowców, tym bardziej, że odebrano mu broń, a bez problemu zlikwidowano bezsensownie zresztą: Gassowitz'a, a wcześniej ich człowieka Leblanc'a.
Z takich nielogicznych bzdur mniejszych lub większych, których jest znacznie więcej, jest dość nieudolnie polepione to dziełko. Dziwi mnie że ich nie dostrzegasz.
Pozdrawiam życząc znacznie lepszych filmów z Alainem.

ocenił(a) film na 7
tisoc

Też dziwiłam się, że on tak beztrosko sobie chodzi po mieście z kobietą (nie z kobitą), a to że nie podjął się współpracy, bo był uczciwym człowiekiem, choć trochę może naiwnym sądząc, że mu odpuszczą. P. S. widziałam dużo filmów z Delonem.

Ewiatko

Nie sądził, że mu odpuszczą, wiedział doskonale, że mu nie odpuszczą-odsyłam do sceny, w której odmawia współpracy kobito :)

ocenił(a) film na 7
tisoc

Ty mnie nigdzie nie odsyłaj chopie :-) to miała być normalna wymiana zdań czy spostrzeżeń, ale widzę, że lubisz pouczać, a więc żegnam przyjemniaczku :-)

Ewiatko

nie jestem chłopem nie byłem i nie będę, nie to pochodzenie, choć praca na roli zawsze mi imponowała :)
Co cię ugryzło babo? odsyłanie do sceny miało li tylko na celu uargumentowanie mojej wypowiedzi, nigdzie cię też nie pouczam tylko prezentowałem własne zdanie, które yo za każdym razem starałem się z mozołem poprzeć dowodami czytaj odnośnymi fragmentami z filmu(zresztą o to mnie prosiłaś). nie będę dalej udowadniał ci, że nie jestem wielbłądem więc żegnam Pani nadwrażliwa tudzież w trakcie napięcia przedmiesiączkowego :)

ocenił(a) film na 7
tisoc

Zgodziłam się z Twoim punktem widzenia a propos filmu, nie godzę się z Twoim (zwracając się do kogoś pisze się z wielkiej litery, tak jak Cię, Ci itp.) traktowaniem kobiet! Te Twoje sformułowania: kobito, babo są obrażające oraz domniemanie napięcia przedmiesiaczkowego, tudzież nadwrażliwości. Dlaczego więc uraziło Cię "chopie" i kto tu jest nadwrażliwy!? Ja odpowiedziałam pięknym za nadobne :-)))

Ewiatko

widzę że jesteś już w kolejnej fazie cyklu , więc poziom zołzliwości i wybuchowości znajduję ciut jakby troszkię mniejszym ").
imaginuj sobie waćpanna, że zupełnie nie uraziło mnie twoje "chłopie", bom pod koniec zdania dodał przecie :). (odsyłam do mojego wcześniejszego wpisu :)).
nie piszę też z dużej litery zaimków osobowych bo raczej nie używam dużych liter w onych postach na filmwebie(odsyłam dzielnie do moich wpisów :))., internetowa etykieta językowa jest dość luźna w onym zakresie, a i żaden słownik takiej pisowni nie narzuca. nie narzuca jej także żaden poradnik savoir vivre’u (tak przynajmniej twierdzi prof. m. marcjanik).
więc piszę jak podpowiada mi gust i intuicja. i jestem w tym nieustępliwie konsekwentnym. jak więc widzisz nie ma to nic, a nic wspólnego ze złym traktowaniem kobitek :), które fakt czasami bywają przereklamowane:).
nie będę ci zatem życzył regularnych orgazmów, ale uwierz, że to naprawdę odpręża i relaksuje lepiej niż melisa czy pomniejsze pacanea uspokajające:)
pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
tisoc

Proponuję, a nawet rządam żebyś się odstosunkowal ode mnie i przestał wchodzić w rolę domniemanego znawcy kobiecych faz i doznań, bo to jest żenujące!! Trącisz męskim szowinistą, nie mam ochoty z kimś takim dyskutować na żaden temat, nawet temat filmów. Żegnam ozięble

Ewiatko

po pierwsze to ty pierwsza się do mnie się dostosunkowałaś.
po drugie znawcą kobiet nie byłem nie jestem i nie będę bo to po prostu głupie.
po trzecie nie byłem nie jestem i nie będę męskim szowinistyczną świnią bo taka rola mi zupełnie nie pasuje
po czwarte jak się nie ma argumentów to się strzela focha i żegna ozięble
po piąte życzę odrobinki chociaż dystansu i luzu do otaczającego świata bo szkoda zdrowia i nerw
po szóste to
żegnam bardzo ciepło

ocenił(a) film na 7
tisoc

Owszem ja pierwsza odezwalam się do Ciebie w celach czysto dyskusyjnych i na temat powyższego filmu, ale nie mam w zwyczaju jak niestety Ty okraszać swoich wypowiedzi niegrzecznymi formami typu: kobito, babo itp., chyba, że jestem sprowokowana przez takiego rozmówcę jakim Ty się okazałeś. Poza tym zagłębianie się na forum filmowym przy niby to ocenie filmu w stany emocjonalne rozmowczyni (kobiety), która zareagowala oburzeniem na powyższe formy określania kobiety jest zachowaniem wręcz chamskim. Do swojej kobiety/partnerki/żony też zwracasz się tak czule!? I ośmieszasz jej fazy cyklu miesiaczkowego!? Luz luzem, ale nie toleruję zachowań chamskich i szowinizmu u mężczyzn. Mimo, to pozdrawiam i proszę i przemyślenie swojego zachowania :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones