PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=485468}

Trzej muszkieterowie

The Three Musketeers
6,2 51 845
ocen
6,2 10 1 51845
4,9 7
ocen krytyków
Trzej muszkieterowie
powrót do forum filmu Trzej muszkieterowie

A co takiego złego zrobili Trzej Muszkieterowie, że aż są "osławieni"?

rozwoj

oj tam oj tam, kto normalny teraz zna dokładne znaczenie tego słowa? weszło do naszego języka jako "sławny" i koniec. nie ma co się czepiać.

użytkownik usunięty
bubble_factory

Nie, nie weszło. Po prostu ludzie są tępi i niedouczeni.

rozwoj

Słabo już knigę pamiętam ale z tego co mi się jeszcze w głowie plącze, to królewscy muszkieterowie, po prostu należeli do elity, a ta trójka była mocno doceniana przez de Tréville'a. Więc właściwie można uznać ich za osławionych w pewnych kręgach. Ale czynów, które przyniosły im sławę, dokonywali już właściwie po poznaniu D'Artagnana.

Jednak prawdopodobnie w filmie od razu poznamy ich jako bohaterów wojennych, którzy trupem zwykli kłaść czterdziestu przeciwników i to też tylko jeśli nie byli w formie. Jak dla mnie po tym co zobaczyłem w zwiastunie, to równie dobrze mogą pokazać scenę pojedynku między Kardynałem, a Ludwikiem. Ale żeby było bardziej widowiskowo, niech dostaną miecze świetlne, no bo właściwie nie widzę przeciwwskazań.

Ephaltes

Osławionych w kręgach kardynalskich, jak rozumiem ;) Bo "osławiony" wcale nie znaczy sławny, jak słusznie zauważył rozwoj, ale mający złą sławę.
A czepiać się należy albo od razu ograniczmy polszczyznę do 4 najpopularniejszych słów i mamy z głowy.

koral25

Faktycznie ;P mój błąd. Nie miałem pojęcia, że "osławiony" to cieszący się złą sławą. Nieczęsto spotykam się z tym słowem, więc sugerowałem się jego brzmieniem. A że, nie przeczytałem pozostałych postów, poza tym na którego odpowiadałem, to jeszcze bardziej pogłębiłem swój błąd. Dlatego myślę, że całkiem można pominąć moje wypowiedzi jako całkiem bez sensu tutaj ;P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones