Thir13en Ghosts

1 godz. 31 min.
5,9 37 428
ocen
5,9 10 37428
3 557
chce zobaczyć
{"rate":5.0,"count":3}
{"type":"film","id":3467,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Thir13en+Ghosts-2001-3467/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Trzynaście duchów
 • Sprite_87 ocenił(a) ten film na: 5

  Jak na horror to nic w nim strasznego nie było. Kiedyś robił na mnie większe wrażenie. Teraz zdecydowanie stracił moc. Taki dziecinny ten horror strasznie. Pooglądać można i owszem ogląda się fajnie bo cały czas się coś dzieje, ale horroru w tym filmie nie ma za grosz.

 • Heklo ocenił(a) ten film na: 8

  Sprite_87 Jezus Maria, gatunek Horror to nie film, który obowiązkowo ma straszyć, bo jak nie to nie jest horrorem. Horror to film posiadający pewne cechy, głównie chodzi o postaci w nim występujące, potwory, zmory itp. itd. Co do 13 duchów, polecam dzieciom do lat 12-14, później po prostu miło powspominać.

 • Sprite_87 ocenił(a) ten film na: 5

  Heklo Komedia ma śmieszyć, romans wywoływać łzy wzruszenia, kryminał trzymać w napięciu do końca, horror straszyć, przerażać itd z każdym gatunkiem, każdy ma jakiś cel. A jeśli go nie spełnia jest marna produkcją.

 • Heklo ocenił(a) ten film na: 8

  Sprite_87 No właśnie tu się mylisz, horror nie ma straszyć, to nie jego główny cel, nie wypowiadaj się jeśli nie masz pojęcia o czym mówisz ;)

 • Sprite_87 ocenił(a) ten film na: 5

  Heklo Hehe w takim razie jaki jest cel horroru? Słucham.

 • Heklo ocenił(a) ten film na: 8

  Sprite_87 Horror nie ma niczego na celu, tak samo, niczego na celu nie ma film fantasy. Horror to fantasy, ale w innej otoczce, pasi?

 • Sprite_87 ocenił(a) ten film na: 5

  Heklo Nie. To w takim razie na komedii albo romansie powinienem być przerażony i się bać co się za chwile stanie, a na dramacie, albo na wojennym na ten przykład powinienem pękać ze śmiechu? Nie widzisz jakie to jest głupie?

 • Heklo ocenił(a) ten film na: 8

  Sprite_87 Twoja wypowiedź wyszła poza znane mi granice głupoty. Zamykam temat.Widzę, że się nie dogadamy ;)

 • Sprite_87 ocenił(a) ten film na: 5

  Heklo A kto Ci dal prawo zamykania tematu typie? Nie potrafisz poprzeć swoich racji i uciekasz...

 • Heklo ocenił(a) ten film na: 8

  Sprite_87 Poparłem, ale później napisałeś coś tak idiotycznego, że wszelkie chęci mnie opuściły i stwierdziłem, że dalsza konwersacja z tobą nie ma najmniejszego sensu, ponieważ podajesz najgłupsze argumenty jakie w życiu widziałem.

 • Sprite_87 ocenił(a) ten film na: 5

  Heklo Najgłupsze? Najgłupszym argumentem jest to, że horror ma mnie przestraszyć? No Ty chyba kpisz...

 • Heklo ocenił(a) ten film na: 8

  Sprite_87 A co jeszcze napisałeś to już zapomniałeś? "Nie. To w takim razie na komedii albo romansie powinienem być przerażony i się bać co się za chwile stanie, a na dramacie, albo na wojennym na ten przykład powinienem pękać ze śmiechu? Nie widzisz jakie to jest głupie? "ta wypowiedź nie mieści się w granicach absurdu i nie ma nic wspólnego z naszym tematem.

 • Sprite_87 ocenił(a) ten film na: 5

  Heklo To było nawiązanie do Twojej wypowiedzi łosiu w której uznałeś, że "gatunek Horror to nie film, który obowiązkowo ma straszyć". Czyli co ma robić horror jak nie straszyć? Ty w ogóle widzisz co piszesz typie? Horror ma straszyć. Tyle w temacie. A jeśli według Ciebie horror nie ma straszyć to co ma robić? Rozśmieszać?

 • Polasios ocenił(a) ten film na: 5

  Sprite_87 Można przecież sprawdzić chociażby, co jest napisane np. na wikipedii.

  "Horror – fantastyka grozy – odmiana fantastyki polegająca na budowaniu świata przedstawionego na wzór rzeczywistości i praw nią rządzących po to, aby wprowadzić w jego obręb zjawiska kwestionujące te prawa i nie dające się wytłumaczyć bez odwoływania się do zjawisk nadprzyrodzonych. Źródła takiego postrzegania horroru związane są bezpośrednio z samym powstaniem literackiego gatunku horroru i zasadniczo do niego się odnoszą. W horrorze filmowym definicja ta ewoluowała na przestrzeni ostatniego stulecia, głównie przez rozkwit kina eksploatacji, które miało miejsce w latach 70. ubiegłego wieku.

  Celem filmowego horroru jest wywołanie u widza klimatu grozy, niepokoju lub obrzydzenia i szoku. Głównymi motywami horrorów są zazwyczaj wampiry, demony, duchy, wilkołaki, nawiedzone budynki, kanibale lub zombie. Horror nie musi jednak zawierać elementów nadprzyrodzonych[1]. Fabuła może być oparta na realnym zagrożeniu i strachu, których głównym motywem są zazwyczaj psychopatyczni zabójcy, gwałciciele, epidemia wirusa, groźne zwierzę, pobicia lub koszmarne wspomnienia/wizje głównego bohatera. Elementem, dzięki któremu można rozróżnić taki rodzaj horroru od thrillera, jest poziom przemocy w nim zawarty i liczna obecność scen gore."

 • Heklo Gość ma rację w 100 %. Każdy horror musi przestraszyć takie jest jego zadanie. Tak samo jak komedia śmieszyć, romans wzruszać, itd.

 • Heklo ocenił(a) ten film na: 8

  Andrzejek324 Jak chociażby mówi wiki ma wzbudzać klimat grozy, a to nie to samo co straszenie.

 • Heklo A czym jest wzbudzanie klimatu grozy jeżeli nie straszeniem? To jedno i to samo.

 • Heklo Zresztą dla mnie bardziej wiarygodną encyklopedią jest ta PWN a nie wiki. A w tej stoi jak byk: " horror [łac.], film grozy, gatunek filmowy dążący do wprowadzenia widza w stan przerażenia".

 • Heklo ocenił(a) ten film na: 8

  Andrzejek324 Stan grozy to nie strach...