PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103959}

Trzynastka

Thirteen
6,7 36 390
ocen
6,7 10 1 36390
5,9 7
ocen krytyków
Trzynastka
powrót do forum filmu Trzynastka

Proszę o prawdziwe bo mna wstrząsnął. Dawno nie widziałam rownie dobrego i prawdziwego filmu. Świetna historia i cudowne aktorstwo. A końcowa scena oddająca metaforę karuzeli życia jest idealnym podsumowaniem. Pozdrowienia dla fanów.

ocenił(a) film na 1
Mloda_Sowa

Tobą też wstrząsnął??? Masakrycznie dobry motyw karuzeli życia. Po tym sam zacząłem się zastanawiać nad sensem życia

ocenił(a) film na 9
Mr.Pink

Film mi się strasznie podobał przed chwilą go oglądałam. Ale że 13 lat mogli dać 15.
No dobra znam parę osób <sama taka nie jestem> w wieku trzynastu lat ale oni nie biorą narkotyków
i nie przekuwają i malują i biją się dla zabawy . Ale niestety te czasy to już masakra znam parę osób które palą piją i się tną przedział wiekowy ich to : 10 + więc porażka. Bardzo podobał mi się ten film, ale zaskoczyło mnie zakończenie chciałabym wiedzieć co by się dalej stało . Sama mam 12 lat teraz i nie jestem taka.
Nie czuję się dorosła aż tak .Znajomy mój został 2 lata temu < ma teraz 12> zatrzymany przez policje za pijaństwo na terenie kościoła więc przyznam, 13 lat to dla niego będzie już dorosłość.

ocenił(a) film na 7
Mr.Pink

Mr. Pink i Sowa, to skąd taka niska ocena?

ocenił(a) film na 8
Mloda_Sowa

Ja po tym filmie się utwierdziłem w przekonaniu, że Galerianki, to totalne dno i żenująca kopia tego filmu - wręcz obraźliwa:)

użytkownik usunięty
ocenił(a) film na 9
Mloda_Sowa

moje odczucie jest takie, że niewiele trzeba żeby stoczyc się na dno.

ocenił(a) film na 10
Mloda_Sowa

Więc dlaczego wystawiłeś/aś 1?

ocenił(a) film na 5
Mloda_Sowa

A mnie się wydaje, że dużo mocnych scen, ale treści w tym niewiele. Zbyt dużo brutalności bez sensu. Brak zakończenia.
Okej, film jest niezły. Ale w takiej wersji, jeśli oglądają go małolaty, prowadzi tylko do pogorszenia "obyczajów". Oczywiście, mogą też szpanować że oglądają takie kino. Dla mnie przerost środków nad treścią. Wszyscy się skupiają na tym, że to takie wstrząsające, a jakoś umyka im to, że do żadnego wniosku to nie prowadzi, poza oklepanym że łatwo sobie spartolić życie jak się jest niedowartościowaną trzynachą. Bez filmu tego nie wiedzieliście? Mnie nie urzekł.

użytkownik usunięty
Mloda_Sowa

Fajny film, ale przedstawienie szesnastolatek grających trzynastolatki... Nie pasował mi ten ich wiek. Powinni zmienic to w scenariuszu, bo 13-letnich dzieci raczej by nie zatrudnili w takim filmie.

ocenił(a) film na 7

Raczej tytuł trzynastka ma znaczenie wchodzenia w swiat szalenstwa,seksu,narkotyków,poznawania świata stronnicząc od normalnego trybu życia,nie koniecznie scenariusz powinien być napisany w taki sposób,że dziewczyny zaczynają 1 gimnazjum-ale film świetny.

użytkownik usunięty
pinker_2

W filmie jest powiedziane, że mają po 13 lat, nawet moja była nauczycielka tak mówiła

ocenił(a) film na 7

Tak..ale ja tylko podałem sugestie co do tytułu filmu.

użytkownik usunięty
pinker_2

W porządku.

ocenił(a) film na 9
Mloda_Sowa

sowa wstrząsnoł tobą a oceniłeś go na jeden to zdecyduj się

Mloda_Sowa

Jeśli ten film Cię wstrząsną, to z jakiej racji oceniłeś go 1/10 ?

ocenił(a) film na 1
lady_dariaa

Nie wiem jak to powiedzieć ale on tak mną wstrząsnął, że aż mnie obrzydził i poruszył. Do cna. nie wiem jak to powiedzieć film jest świetny ale ocena musi pozostać, rozumiecie???

Mloda_Sowa

Średnio rozumiem.. To twój cytat : "Proszę o prawdziwe bo mna wstrząsnął. Dawno nie widziałam rownie dobrego i prawdziwego filmu. Świetna historia i cudowne aktorstwo. A końcowa scena oddająca metaforę karuzeli życia jest idealnym podsumowaniem. Pozdrowienia dla fanów." - Jeśli uważasz, że ten film jest dobry, prawdziwy, ma świetną historię i cudowne aktorstwo to po jaką cholerkę dajesz ocenę 1? Jak to ocena musi pozostać? Ty się pomyliłaś z tą oceną czy jak? Jeśli tak, to ją popraw. Pozdr. ;)

użytkownik usunięty
lady_dariaa

Uważa film za denny, a ten temat stworzył dla jaj. Teraz rozumiesz?

Ahh, teraz rozumiem. Czyli to było z takim sarkazmem..

użytkownik usunięty
lady_dariaa

dokładnie:)

ocenił(a) film na 7
Mloda_Sowa

Mnie naprawdę zaskoczył! Tu jest świetnie pokazane, jak przez złe towarzystwo, można się nieźle wkopać. Końcówka była świetna z tą karuzelą, dawała do myślenia. Ogólnie film bardzo dobry;-)

ocenił(a) film na 9
_AsIuLkA_

Oglądałam ten film już dawno ale chętnie do niego wracam. Film bardzo refleksyjny. Idealnie ukazuje jak ludzie potrafią się zmienić aby zaimponować innym i wkupić się w łaski. Zwłaszcza w tak młodym wieku jak 13 lat być w szkolnej elicie to cel większości dzieciaków. Na szczęście film ten uświadamia jakim kosztem pniesz się w górę popularności.

Mloda_Sowa

Taką mega fanką może nie jestem, ale jak na 2000 któryś rok to super! Naprawdę fajny;)
Karuzela też mega heeh, dobry, dobry;p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones