PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103959}

Trzynastka

Thirteen
6,7 36 389
ocen
6,7 10 1 36389
5,9 7
ocen krytyków
Trzynastka
powrót do forum filmu Trzynastka

Trzynastka?

ocenił(a) film na 7

Aktorki wyglądają na przynajmniej 16 lat. Czy w tym filmie było choć przez chwilę, choćby w jednej scenie napomknięte, że te dziewczyny mają po 13 lat? Nie przypominam sobie. Tak czy inaczej film dobry, jeśli ktoś lubi filmy o okresie dojrzewania, to powinien koniecznie obejrzeć.

ocenił(a) film na 9
guliver_filmweb

skoro film nazywa się thirteen to chyba to jest oczywiste

ocenił(a) film na 7
guliver_filmweb

Tylko w polsce dziewczyny mające 16 lat wyglądają jak z podstawówki...A tam dziewczyny 13 lat jak z liceum.

ocenił(a) film na 1
pinker_2

Tylko na FW są tacy idioci jak Ty.
Pozdrawiam Grzegorz

ocenił(a) film na 7
Mloda_Sowa

Argumentować to ty nie potrafisz,waflu?Jeśli mi się dobrze zdaje,to te dziewczyny podczas kręcenia filmu miały po 15 lat...Mi wyglądają na 18.

Grzegorz ocenił film na 1/10 ....Zapewne Gulczas a jak myślisz-ocenił na 10/10.

ocenił(a) film na 9
pinker_2

Nawet w dniu premiery Evan Rachel wood miała skończone 17 ale wyglądała na 13 w sumie w tym filmie ludzie takie czasy

Mloda_Sowa

hahahaha - za riposte udzielam 10/10

ocenił(a) film na 6
pinker_2

Że co niby ? Dziewczyny mające 16 lat w Polsce wyglądają jak z podstawówki :> ? Człowieku na jakim ty świecie żyjesz. Te dziewczyny w filmie na pewno nie wyglądały jak z liceum tylko jak z gimnazjum.

ocenił(a) film na 7
GTRcreative

Jaskiniowiec... Ślepy .

ocenił(a) film na 6
pinker_2

Chyba dawno dziewczyny z liceum nie widziałeś....

ocenił(a) film na 7
GTRcreative

Twojego zdania nigdy bym nie skojarzył ze słowami "Jaskinowiec; Ślepy". Lubisz logike, widze;]

ocenił(a) film na 7
guliver_filmweb

Nauczycielka, czy tam pedagog szkolny powiedział, że nie ukończy 7 klasy, co oznacza, że była w wieku 13-14 lat. W stanach w 12 klasie kończy się średnie wykształcenie i ma się wtedy 17-18 lat.

guliver_filmweb

w USA wyglądają starzej i to dużo. Ja bym im dała z 18 lat, chociaż Tracey bez makijażu wyglądała na 15/16. Ja mam 17 i wyglądam na 13, no to różnica jest... ale u nas też dużo nastolatek wygląda staro.

ocenił(a) film na 7
Hmm_Ciastko

No, niektóre rzeczywiście już tak mają, że wyglądają staro, a inne mocno się umalują albo pójdą na solarium i też wyglądają staro :) Ja mam 19 lat, a wyglądam najwyżej na 16 tak z twarzy. A patrząc na moją drobną budowę ciała, ludzie daliby mi 13 - 14. Pewnie w Stanach się szybciej dojrzewa, w końcu dzieciaki idą do szkoły już w wieku 5 lat. Zgadzam się z Tobą w stu procentach. Zarówno w Polsce, jak i w innych krajach można spotkać ludzi wyglądających na starszych bądź młodszych niż w rzeczywistości.

ocenił(a) film na 9
Evi_Rock

ja pamiętam jak dziś chodziłem do szóstej klasy z dziewczyną która miała takie cyce i wygląd że spokojnie dałbym jej nawet 20 także nie tylko że tak w stanach jest

Evi_Rock

A jednak to wkurzające, że w amerykańskich filmach zawsze staro wyglądają.

ocenił(a) film na 7
Hmm_Ciastko

Taka Ameryka, cóż poradzić...

Hmm_Ciastko

Bo takie trzynastki grają zazwyczaj dziewczyny w wieku 15-18, więc nie ma się co dziwić ;)
No i są też pewnie nieźle 'poprawione' ( z braku lepszego słowa...).

ocenił(a) film na 7
lenka96

Wyobrażacie sobie 13latki w takich scenach? To jeszcze dzieci i powinno się je trzymać od takich rzeczy z daleka. Lepiej, że jest jak jest. W ostrych scenach Skinsów niepełnoletni aktorzy mieli dublerów :)

ocenił(a) film na 8
guliver_filmweb

Tytuł filmu nie musi być ściśle powiązany z jego treścią, tu wiekiem dziewczyn, które są po prostu w czasie dojrzewania już nieistotne czy mają 12, 13 czy 15 lat...

guliver_filmweb

W scena erotycznych musza brać udział osoby pełnoletnie , to chyba oczywiste ze tak . i bardzo często zdarza sie tak ze 13 latke graja nawet 20 latki ( magia kina ) Tracy Evan Rachel Wood data urodzenia: 1987-09-07 (26 lat)..
I sprostowanie w Usa wcale 13 latki nie wyglądają jak 16 po prostu w filmach sie zastępuje, wystarczy po oglądać Disney Channel zeby zobaczyć różnice :)

guliver_filmweb

Było - dyrektorka czy nauczycielka powiedziała bohaterce, że będzie musiała powtarzać 7. klasę, czy 6 (wiek rozpoczęcia szkoły) + 7 (klasa, do której "aktualnie chodzi" bohaterka) = 13.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones