Tu zawsze świeci słońce

Always san-chôme no yûhi

2005 2 godz. 13 min.
8,0 197
ocen
8,0 10 197
520
chce zobaczyć
{"type":"film","id":300984,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Always+san-ch%C3%B4me+no+y%26ucirc+hi-2005-300984/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Tu zawsze świeci słońce
  • snake1410 ocenił(a) ten film na: 8

film, który zdobył aż 29 nagród, w tym 12 od Japońskiej Akademii Filmowej (!!!) ; jeden z najbardziej wzruszających filmów jaki widziałem ;
    choć o cechach naiwnej, sympatycznej komedii, czasami wręcz przesadzonej, przesłodzonej, nie miałem wrażenia tandety, zwłaszcza, gdy film się trochę rozwinął ;

na pewno jednak ten tytuł odrzuci sporo osób, cóż, albo się kupi tę konwencję albo nie ; zarzuty dotyczące tandetności, kiczowatości, karykaturalności mogą się pojawić, ale polecam zaryzykować - ja jestem ogromnie usatysfakcjonowany tym, co ta produkcja mi zaoferowała

realia powojennej Japonii , co prawda z marginalnym spojrzeniem na zmieniającą się rzeczywistość społeczną (jedyny minus filmu w mojej opinii), ale z taką nutką melancholii wspólnotowego życia społecznego, którego obecnie już nie ma
    przede wszystkim jednak, to piękna, prosta opowieść o ludziach, takich, bezpretensjonalnych, dobrze zrealizowanych nigdy nie za wiele :)

• snake1410 Przekonałeś mnie :) a długo myślałem na wrzuceniem sobie tego filmu.

• kaspric ocenił(a) ten film na: 9

snake1410 Zgadzam się z przedmówcą. To jeden z tych filmów, które w pierwszej kolejności poleciłbym osobom nieobeznanym z kinem azjatyckim. Bardzo pozytywne kino po którym uśmiech nie schodzi z twarzy przez kilka dni :-)