PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=300984}

Tu zawsze świeci słońce

Always san-chôme no yûhi
8,0 207
ocen
8,0 10 1 207
Tu zawsze świeci słońce
powrót do forum filmu Tu zawsze świeci słońce

film, który zdobył aż 29 nagród, w tym 12 od Japońskiej Akademii Filmowej (!!!) ; jeden z najbardziej wzruszających filmów jaki widziałem ;
choć o cechach naiwnej, sympatycznej komedii, czasami wręcz przesadzonej, przesłodzonej, nie miałem wrażenia tandety, zwłaszcza, gdy film się trochę rozwinął ;

na pewno jednak ten tytuł odrzuci sporo osób, cóż, albo się kupi tę konwencję albo nie ; zarzuty dotyczące tandetności, kiczowatości, karykaturalności mogą się pojawić, ale polecam zaryzykować - ja jestem ogromnie usatysfakcjonowany tym, co ta produkcja mi zaoferowała

realia powojennej Japonii , co prawda z marginalnym spojrzeniem na zmieniającą się rzeczywistość społeczną (jedyny minus filmu w mojej opinii), ale z taką nutką melancholii wspólnotowego życia społecznego, którego obecnie już nie ma
przede wszystkim jednak, to piękna, prosta opowieść o ludziach, takich, bezpretensjonalnych, dobrze zrealizowanych nigdy nie za wiele :)

snake1410

Przekonałeś mnie :) a długo myślałem na wrzuceniem sobie tego filmu.

ocenił(a) film na 9
snake1410

Zgadzam się z przedmówcą. To jeden z tych filmów, które w pierwszej kolejności poleciłbym osobom nieobeznanym z kinem azjatyckim. Bardzo pozytywne kino po którym uśmiech nie schodzi z twarzy przez kilka dni :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones