PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=698207}

Twój Vincent

Loving Vincent
7,9 84 193
oceny
7,9 10 1 84193
6,4 27
ocen krytyków
Twój Vincent
powrót do forum filmu Twój Vincent

Dziury w scenariuszu

ocenił(a) film na 7

Czy jest mi ktoś w stanie wyjaśnić dlaczego reżyser otwiera pewne wątki w filmie, zajmuje nimi czas, a potem... zupełnie o nich zapomina?
1. Armand rozmawia z dziadkiem, który mówi mu, że strzał pochodził nie z pola, a z szopy, przy której stoją - wątek znika tak jak się pojawił, kompletnie nic nie wnosi.
2. Dowiaduje się także, że Vincent na pole zabrał ze sobą jakieś rzeczy (krzesło, tobołek) - kto to potem zabrał i jaki miał w tym interes? kto zabrał z miejsca zbrodni broń i dlaczego mu na tym zależało? - dlaczego tych pytań Armand nie zadaje Gachetowi?
3. Wątek diagnozy drugiego lekarza, zwariowanego dziadka. Opisuje swoją teorię (bardzo logicznie brzmiącą - dlaczego popełniać samobójstwo strzałem w żołądek?) - wątek znika tak jak się pojawia. Kiedy już się wydaje że Armand MUSI zadać te pytania Gachetowi, ten patrzy się w niego jak ciele i wierzy w każde jego słowo. Po co taki wątek zaczynać, skoro KOMPLETNIE nic z niego nie wynika? Nie dodaje złożoności, nie odsłania 'drugiego dna'.

ocenił(a) film na 7
przemi01

To samo miałem na myśli ;)

ocenił(a) film na 10
przemi01

ponieważ autorzy nie są wszechwiedzący i nie wiedzą, co się wtedy naprawdę stało - Vincent się sam zabił, czy ktoś strzelił mu kulkę w brzuch?
przynajmniej to daje więcej do myślenia. po takich wątkach nagle się zamyślasz, budując własną teorię.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones