Film

Tough Guys

1986 1 godz. 44 min.
6,8 925
ocen
6,8 10 1 925
404
chce zobaczyć
{"id":"152741","linkUrl":"/film/Twardziele-1986-152741","alt":"Twardziele","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/27/41/152741/7493133.2.jpg"}
Po trzydziestu latach odsiadki dwaj rabusie opuszczają więzienie. Życie na wolności nie rozpieszcza podstarzałych złodziei.

Archie Long (Kirk Douglas) i Harry Doyle (Burt Lancaster) wychodzą po trzydziestu latach z więzienia. Harry trafia do domu starców, a Archie pracuje jako kelner. Dwaj starsi panowie, niegdyś skazani za napad na pociąg, nie mogą jednak wytrzymać w narzuconych im przez system rolach. Archie terroryzuje swoich klientów, a Harry podburzaArchie Long (Kirk Douglas) i Harry Doyle (Burt Lancaster) wychodzą po trzydziestu latach z więzienia. Harry trafia do domu starców, a Archie pracuje jako kelner. Dwaj starsi panowie, niegdyś skazani za napad na pociąg, nie mogą jednak wytrzymać w narzuconych im przez system rolach. Archie terroryzuje swoich klientów, a Harry podburza pensjonariuszy domu starców. Kiedy jednak sytuacja staje się nie do wytrzymania, emerytowani złodzieje postanawiają znów obrabować pociąg, lecz tym razem nie dać się złapać...

boxoffice
$21 458 229 w USA
studio
Touchstone Pictures (przedstawia) / Bryna Productions (współudział) / Silver Screen Partners II (współudział)
inne tytuły
Adolph Caesar miał zagrać Leona B. Little, jednak w tygodniu kręcenia zdjęć aktor zmarł na atak serca. W pewnym momencie kandydatem był także Tony Curtis.
Fran Drescher i Jennifer Tilly były kandydatkami do roli Skye.
Debbie Reynolds i Ruth Roman brano pod uwagę do roli Belle.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • patrzę na Kirka i....ten film został nakręcony 30 lat temu! Miałem wtedy 12 lat!

  andolinis ocenił(a) film na

  On nawet kiedy dziś patrzę wygląda staro, choć całkiem nieźle na swój wiek. I dalej żyje! 100 lat Kirk! Przepraszam! 200 lat!

 • Wesoły, bardzo sympatyczny film

  deresto ocenił(a) film na

  3 tematy tutaj to mnie bardzo dziwią, bo historia zabawna i obsada świetna. Polecam! 8/10

 • Przyjemny

  Radzivill ocenił(a) film na

  Lecial niedawno na tvp 1 bodaj.Calkiem mily filmik,smieszny i fajny.Po prostu fajny.Byl w stanie mnie utrzymac "przy zyciu" do 2 w nocy :) 7/10

 • Magowie kina z dystansem do siebie.

  Winnetou28 ocenił(a) film na

  Dużo śmiesznych scen, za to kompletny brak tak powszechnych dziś ozdobników (różne wulgaryzmy). A w tle troszkę smutku za odchodzącym czasem. To bardzo ludzkie. I jeszcze bardzo śliczna Pani z siłowni.

  1
  • - I'll shoot a hundred of those coppers! - There's only fifty of them, Leon. - Well... I'll shoot 'em all twice!

   mi_olejniczak

   Eli "Ugly" Wallach jak wino...

   2
   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.