Eli Wallach 

Eli Herschel Wallach

8,4
8 608 ocen gry aktorskiej
Eli Wallach
Eli Wallach, urodził się i wychował na Brooklynie. Pochodził z żydowskiej rodziny, która wyemigrowała z Polski. Od młodzieńczych lat szkolił się w sztuce aktorskiej, debiutował w 1945 roku na Broadwayu. Jednak prawdziwym początkiem jego kariery, była świetna rola w filmie "Laleczka". Często grywał czarne charaktery. Pamiętne były jego role bandytów: Tuco Ramireza w "Dobrym, złym i brzydkim", oraz Calvery w "Siedmiu wspaniałych". W latach 80. i 90. Wallach przeważnie wcielał się w postaci starzejących się gangsterów, zabójców na emeryturze i mafijnych bossów. Wciąż jest aktywnym aktorem, występuje w serialach, filmach i udziela głosu animowanym postaciom.
więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 7 grudnia 1915

data śmierci: 25 czerwca 2014

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 178 cm

BAFTA
Zdobył BAFTA, inną nagrodę oraz 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Anne Jackson (od 05.03.1948 do jego śmierci), 3 dzieci: Peter (ur. 20.02.1951), Roberta (ur. 02.08.1955) i Katherine (ur. 13.07.1958)
Prawie zginął podczas sceny z pociągiem w filmie "Dobry, zły i brzydki". Gdy został poproszony przez Sergia Leone, aby ją powtórzyć, odparł: "Nie zrobię tego nigdy więcej!".
Początkowo przyjął rolę Angelo Maggio w filmie "Stąd do wieczności", ale musiał z niej zrezygnować z powodu problemu z napiętym planem zajęć, ponieważ wcześniej zgodził się wystąpić w broadwayowskiej produkcji Elii Kazana "Camino Real". Zastąpił go Frank Sinatra.
W 1936 roku ukończył Uniwersytet Texas w Austin (Teksas, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Zdrowia Eli!!!!

7 grudnia 2015 roku mija 100. rocznica urodzin wielkiego aktora Eliego Wallacha. Nie ma Go od półtorej roku. Jaka szkoda, że nie dożył tych urodzin. Był jednym z ostatnich gigantów i na zawsze pozostanie Wielki.

W młodości głos, gra aktorska, charyzma i wygląd jak Joe Pesci. Spokojnie mógłby być jego ojcem. To pewnie jego nieślubny syn.

Wpiszcie w nagrody temu aktorowi Oscara bo został laureatem Oscara za całokształt twórczości.

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.