Jennifer Tilly 

Jennifer Elizabeth Chan

7,3
2 862 oceny gry aktorskiej
Jennifer Tilly
Jennifer Chan (aka Tilly) urodziła się 16 sierpnia 1958 roku w Harbor City, w Kalifornii (USA). Jej rodzice, Harry Chan, chiński makler giełdowy i Patricia Tilly, nauczycielka, rozwiedli się, gdy Jennifer miała 6 lat. Gdy Patricia ponownie wyszła za mąż, zabrała Jennifer, jej brata, dwie siostry oraz troje przyrodniego rodzeństwa, i wyjechała do kanadyjskiej Kolumbii Brytyjskiej.

Jako że cała rodzina bardzo często się przeprowadzała, Jennifer często zmieniała szkoły i rzadko miała czas by się w którejś zaaklimatyzować, dlatego w każdej kolejnej uchodziła za osobę nieśmiałą. W wieku lat 17 trafiła do kolejnej szkoły, tym razem był to St. Stephen's College w Missouri. Tam Jennifer rozpoczęła naukę aktorstwa. Zarabiała pisząc artykuły do magazynów i startując z powodzeniem w konkursach literackich.

W odróżnieniu od swej siostry Meg wybrała uniwersytet w Los Angeles, nie w Nowym Jorku. "Wszyscy powtarzali, że jeśli chcesz być prawdziwym aktorem, jedź do Nowego Jorku. Jeśli chcesz być sławny, jedź do LA. I wtedy pomyślałam: Chcę być sławna!"

W Los Angeles dostała pierwsze role, m.in. w "Dniach naszego życia". Niedługo potem (1984) dostała stałą rolę w serialu "Hill Street Blues".
W latach 80., po szeregu drobnych ról wreszcie ją zauważono, co zaowocowało rolami w takich filmach jak "Wspaniali bracia Baker", "The Doors" czy "Made in America".

Za rolę Olive Neal w filmie Woody'ego Allena "Strzały na Broadwayu" została w 1994 roku nominowana do Oscara za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą. Od tego czasu wystąpiła w wielu wielkich produkcjach, m.in. takich jak "Kłamca, Kłamca!" z Jimem Carreyem, "Stuart Malutki" z Michaelem J. Foxem oraz "Potwory i spółka".

Występowała z powodzeniem również i w teatrze. Za rolę w "One Shoe Off" dostała w 1993 roku nagrodę Theater World Award.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 września 1958

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 169 cm

mąż Sam Simon (1984 - 1991, rozwód)
Ma troje rodzeństwa, dwie młodsze siostry: Meg i Rebeccę oraz starszego brata Steve'a.
Jennifer Tilly jest zawodową pokerzystką, występuje w turniejach pokerowych na całym świecie.
Ukończyła Stephens College (Columbia, Missouri) z tytułem magistra dramaturgii.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Pewnie niewielu z Was wie, ale Jennifer Tilly, to światowej sławy gracz pokerowy. Ma za sobą wiele turniejowych sukcesów, a w 2005 roku zdobyła jedną z najbardziej prestiżowych pokerowych nagród.

Sam ją uwielbiam i mam nadzieję, że po przeczytaniu tej wiadomości zapałacie jeszcze większą sympatią do tej pięknej...

Ona jest świetna !. , śliczna i wg. nic dodać nic ująć uwielbiam filmy z nią ! :_D

Genialna rola w Brudnych pieniądzach!!!

Świetna jest

CUDO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

użytkownik usunięty

BOGINI BOGIŃ, SAM SEKS, MEGA ZMYSŁOWA, ZJAWISKO, CUDO CUDÓW, KOCHAM JĄ.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones