PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650619}

Tylko kochankowie przeżyją

Only Lovers Left Alive
7,2 73 418
ocen
7,2 10 1 73418
7,4 32
oceny krytyków
Tylko kochankowie przeżyją
powrót do forum filmu Tylko kochankowie przeżyją
użytkownik usunięty
Szeptun

znasz jeszcze cos w tym klimacie?

ocenił(a) film na 9

Orlando jest moim zdaniem podobne. Zresztą również z Tildą Swinton.
http://www.filmweb.pl/film/Orlando-1992-31126
Wszystko za życie http://www.filmweb.pl/Wszystko.Za.Zycie

ocenił(a) film na 8
Szeptun

Bardzo dobre określenie.

ocenił(a) film na 10
Szeptun

Idealnie ujęte.

ocenił(a) film na 2
Szeptun

Ja w ogóle tego nie czułem, lubię filmy pokroju "Zabójstwa Jessego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda" ale ten był dla mnie strasznie płaski.

ocenił(a) film na 4
Szeptun

Ten oddycha zbyt powoli... Rozumiem co film miał do przekazania ale po co mi oglądać film jak wampiry sobie tylko siedzą,lezą,wyjdą sie przejść - to i koniec!

Samewise

to odczucia jednego z uzytkownikow mysle ze bardzo trafne

"Wyższosć książki nad filmem to ogólnie rozpowszechniona opinia, z którą nie potrafie się zgodzić. Film to uczta dla oka. Szczególnie taki jak ten. Sypiąca się rudera, mająca za sobą lata świetności, wypełniona antykami, plątaniną kabli, psychodeliczną muzyką, aż wreszcie kryjąca w sobie czarną perłe - Adama. Po drugiej stronie świata istnieje biała perła - Eva, w eterycznym, piaskowym, bladym świecie Maroka. Bliźniacze cząsteczki. Gra kolorów, o której wcześniej wspomniałam, gra światów. Białe i czarne rękawiczki. Noc i dzień. Chęć do życia i jej brak. Tak kontrastowi, a tak idealnie dopasowani. Kwintesencja miłości, esencja bycia ze sobą. Smutek i radość. Rozmowa o śmierci i przyjemność płynąca z każdego ruchu w tańcu.
Ava, próbojąca dopasować się do nowej rzeczywistości, zagubiona, próbujaca wszystkiego co ludzkie, starająca się za wszelką cenę żyć, pakująca się w kłopoty, wywołująca kłotnie, znudzona, pragnąca czuć i być trochę bardziej ludzka.
Podoba mi się niespieszność akcji, idealnie oddaje podejście do życia kogoś, dla kogo czas nie ma końca. Oglądając ten film czułam się jak jedna z nich, a po seansie czułam się jakby zegarek zwolnił swój bieg.
Gra kolorów, o której wcześniej wspomniałam, gra światów. Muzyka przenikająca dusze. Pobudzające wyobraźnie, zmysły.
Panie Jarmusch - ukłony, owacje na stojąco, po prostu dziękuje. Ten film stał sie własnie moim numerem jeden i mam zamiar wracać do niego, poki dane mi będzie patrzeć i rozumieć."

ocenił(a) film na 4
goraca_bulka

Tak jak juz napisałem - wszystko to juz załapałem. Jestem empatyczna osoba wiesz szybko chłonę klimat. Lubię nudne filmy gdzie akcja sie toczy powoli. Może film jest fajniejszy dla osób które potrzebują wiecej czasu zeby to wszystko ogarnąć i wchłonąć. "Gra kolorów" niby gdzie?? Cały film jest wyblakły,szary,ponury i pozbawiono kolorów... Nie wiem co koleżanka oglądała :)

Samewise

to ze jest mroczny nie znaczy ze pozbawiony kolorow...ale kazdy ma prwo do swojej opinie i nie jestem kolezanka:) jak juz kolega:)

ocenił(a) film na 8
Samewise

główny bohater jest strasznym dekadentem, to tępo akcji miało to uwydatnić moim zdaniem

ocenił(a) film na 8
goraca_bulka

pięknie powiedziane ;)

ocenił(a) film na 10
Samewise

niektórzy widzą fascynację i krew w nich wrze z podniecenia przy kolejnej odsłonie sagi ''za szybcy za wściekli''...

Szeptun

Strasznie mi się podoba Twoja wypowiedź, fantastycznie oddaje duszę tego filmu.

ocenił(a) film na 9
Szeptun

fajnie to napisałeś. dokładnie tak!

ocenił(a) film na 7
Szeptun

Doskonale to ująłeś. Film zrobil na mnie wrażenie, choć nie jestem miłośnikiem wampirzych opowieści. Ale to jest właśnie Jarmusch- potrafi tchnąć w film tak wiele, że ten sam zaczyna oddychać. Klimat filmu, przeciwstawienie dwóch postaci życiowych, dekadenckiego zachodu i jasnego świetlistego wschodu, reprezentowanych przez dwie główne postacie- Adama i Eve, w końcu przepiękna ścieżka muzyczna tego filmu, pozostawily we mnie estetyczne doznania, których rzadko doświadczam oglądając dzisiejsze filmy. Uczta raczej dla zmysłów, nie dla intelektu.

ocenił(a) film na 10
Szeptun

Pięknie napisane!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones