PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=282920}

Udręczeni

The Haunting in Connecticut
6,6 40 317
ocen
6,6 10 1 40317
4,2 4
oceny krytyków
Udręczeni
powrót do forum filmu Udręczeni

Niesamowite...

ocenił(a) film na 6

Po raz pierwszy widziałam ten film 6 lat temu w kinie i wówczas zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Był to jednak jeden z pierwszych horrorów, jakie obejrzałam w całości (wcześniej stroniłam od tego gatunku), w dodatku od razu na dużym ekranie. Od tamtej pory, obejrzawszy setki horrorów, stałam się prawdziwym "koneserem" tego typu filmów. Wczoraj obejrzałam "Udręczonych" ponownie i ... przekonałam się, iż obraz, który miałam za jeden z najbardziej przerażających, jest sztampowy, przewidywalny, a wręcz... nudny i śmieszny! Powielanie schematu "Amityville" (o niebo lepszego, moim zdaniem) tym razem nie dało spodziewanych efektów. Nielogiczne zachowanie członków rodziny, nawiedzony (dosłownie i w przenośni) pastor, a do tego aura melodramatyzmu...Darzę ten film jednak dużym sentymentem ze względu na pierwsze wrażenie sprzed lat, stąd szóstka.

ocenił(a) film na 6
jesiennamuza

Również lubię ten gatunek. Polecam "Obecność" I i II część i "4 stopień" Jakie horry Ty polecasz?

ocenił(a) film na 6
azorcia27

Bardzo lubię te, o których Ty napisałaś/eś - zwłaszcza :4 stopień", ale mój osobisty top to "Inni", "Mama", Klucz do koszmaru", "Klątwa Jesabelle", "Ring", "Amityville", "Last shift", no i oczywiście mój ukochany "Babadook"! :D

ocenił(a) film na 6
jesiennamuza

oo tak "Babadook" był świetny i "Inni"też wymiatają resztę na pewno obejrzę. Dzięki

azorcia27

obecność ok, ale takie śmierdzące śmieszna gówna (bo horrorem tego nazwać nie można) jak babadook czy czwarty stopień do udręczonych nawet się nie umywają.

ocenił(a) film na 3
Mothyff

Gównem są ci Udręczeni. Babadook to świetny film

jesiennamuza

obecność ok, ale takie śmierdzące śmieszna gówna (bo horrorem tego nazwać nie można) jak babadook czy czwarty stopień do udręczonych nawet się nie umywają.

ocenił(a) film na 6
Mothyff

"Babadook" to absolutnie fenomenalny film, choć tak naprawdę jest to obraz psychologiczny, "ubrany" w płaszczyk horroru. Chyba jedynie brak zrozumienia idei tego filmu powoduje, że nazywasz go "śmiesznym gównem".

jesiennamuza

być może twórcy mylnie sklasyfikowali film jako horror, zamiast np dramat psychologiczny, ale to już nie moja wina, ja oceniam to co mam dane.

jesiennamuza

Naznaczony , polecam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones