Film

Disclosure: Trans Lives on Screen

2020 1 godz. 47 min.
7,7 623
oceny
7,7 10 623
276
chce zobaczyć
{"rate":8.5,"count":2}
{"id":"855732","linkUrl":"/film/Ujawnienie-2020-855732","alt":"Ujawnienie","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/57/32/855732/7924137.2.jpg"}
Ważni transseksualni twórcy i artyści opowiadają o przedstawianiu mniejszości trans w hollywoodzkich produkcjach i tym, jaki wpływ wywiera to na ich społeczność.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

"Ujawnienie" to prekursorski i przełomowy film, pokazujący jak transseksualiści przedstawiani są w kinie i telewizji, oraz ujawniający, jak Hollywood jednocześnie odzwierciedla i tworzy nasze najgłębsze lęki dotyczące tożsamości płciowej. Swoimi reakcjami i uwagami wobec popularnych produkcji dzielą się najważniejsi transseksualni twórcy"Ujawnienie" to prekursorski i przełomowy film, pokazujący jak transseksualiści przedstawiani są w kinie i telewizji, oraz ujawniający, jak Hollywood jednocześnie odzwierciedla i tworzy nasze najgłębsze lęki dotyczące tożsamości płciowej. Swoimi reakcjami i uwagami wobec popularnych produkcji dzielą się najważniejsi transseksualni twórcy i artyści, jak Laverne Cox, Lilly Wachowski, Yance Ford, Mj Rodriguez, Jamie Clayton i Chaz Bono. Odwołując się do filmów "A Florida Enchantment"(1914), "Pieskie popołudnie","Gra pozorów " i "Nie czas na łzy" oraz seriali "The Jeffersons", "Słowo na L" i "Pose", opowiadają o złożonej i ewoluującej historii obrazowania mniejszości, w której nie brak humoru, ale też przypadków dehumanizacji. Otrzymujemy fascynującą opowieść o dynamicznym zderzaniu i przenikaniu się ekranowego świata transseksualistów ze światem realnym i poglądami społeczeństwa.

data produkcji
2020
tytuł oryg.
Disclosure: Trans Lives on Screen
inne tytuły
Ujawnienie Polska
Disclosure Australia Kanada Wielka Brytania Hongkong Indie Holandia Singapur RPA
Więcej...

forum filmu Ujawnienie

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tego filmu.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum