PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=750026}

Ukryte piękno

Collateral Beauty
7,3 106 548
ocen
7,3 10 1 106548
4,0 7
ocen krytyków
Ukryte piękno
powrót do forum filmu Ukryte piękno

Moja interpretacja zakończenia jest taka, iż ci aktorzy, grający Miłość, Śmierć i Czas byli w rzeczywistości zjawami, które pojawiały się w różnych momentach życia bohaterów. Śmierć pojawiła się po to, by pomóc choremu na nieuleczalną chorobę odnaleźć w sobie odwagę i powiedzieć o chorobie żonie. Czas- po to, aby uświadomić kobietę, która zawsze chciała mieć dziecko, że powinna je mieć, bo przecież czas płynie. A Miłość pojawiła się po to, by pogodzić ojca z córką. Fakt, że byli to aktorzy, był tylko przenośnią. Każdy z nas w życiu spotkał się, spotyka , bądź spotka te 3 wartości. Moim zdaniem ukryte piękno odnosi się właśnie do nich. Dodatkowo do przemyśleń skłoniły mnie sceny z dominem. To jeden z tych filmów, po których długo po obejrzeniu myśli się nad ich sensem. Dla mnie film na wysokim poziomie, polecałabym każdemu.

ocenił(a) film na 9
lissa_filmweb

Popieram interpretację, bardzo dobry film

ocenił(a) film na 7
lissa_filmweb

Ja bym dodał, że pomagając innym czasem pomaga się samemu sobie. Nie przypadkiem każde z bohaterów omawiało problemy z odpowiednią zjawą.

lissa_filmweb

Ciekawa interpretacja, tylko że wszystkie zjawy były widziane przez wszystkich bohaterów razem, gdy siedzieli w teatrze. Ten pomysł powinien być bardziej dopracowany skoro już twórcy zdecydowali się robić z tego Szosty zmysł. Niestety, jak dla mnie nadmiernie wyeksponowany plot twist z prowadzaca meeting jest zwyczajnie naciągany. Nie kupuje tego

ocenił(a) film na 8
lissa_filmweb

A dlaczego było ich 3?
Mówi o tym murzyn (CZAS): Miłość symbolizuje początek/budowanie, Czas- rozwinięcie/ trwanie, a Śmierć - koniec/niszczenie.
Jest co nawiązanie do prawa trzech, czyli 3 energii występujących w naturze. Jest to tajemna wiedza, gojów tego nie uczą - ale każdy może to zauważyć w życiu. Wszystko w naturze podlega budowaniu, trwaniu i niszczeniu np. dom można zbudować, dom istnieje-trwa i można go zniszczyć albo człowiek się rodzi, żyje i umiera.

Druga sprawa to zastanawia mnie czemu pojawiło się słowo: "piękno"?
Tajemna wiedza tłumaczy, że jest 5 pędów życia ( tłum. 5 stanów do których powinien dążyć człowiek ):
1) szczęścia
2) wiedzy
3) mocy
4) wolności
5) piękna
a więc co z pozostałymi pędami?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones