Ultimatum Bourne'a

The Bourne Ultimatum

2007 1 godz. 55 min.
7,7 174 095
ocen
7,7 10 174095
23 490
chce zobaczyć
7,4 9
ocen krytyków
{"rate":7.4444447,"count":9}
powrót do forum filmu Ultimatum Bourne'a
 • Megi25 ocenił(a) ten film na: 10

  Obejrzałam wszystkie części Bourne'a i muszę powiedzieć że jestem po wrażeniem. Już dawno chciałam zobaczyć ten film, ale jakoś niespecjalnie mnie do niego ciągnęło...
  a tu prosze duże zaskoczenie!

  Mam pytanie czy znacie jakieś podobne filmy do Bourne'a? Co np. ucieka główny bohater przez policją, FBI itp. i chce udowodnić swoją niewinność (podobnie jak np. w Eagle Eye) albo w ogóle z jakas akcją... co główny bohater, agent, próbuje powstrzymać jakiś gang itp. -> jak np. w Bondach ;)
  Uwielbiam takie rodzaje filmów! :)
  Czekam na opinie.

 • PabloKCE ocenił(a) ten film na: 10

  Megi25 Wydział pościgowy, Wróg Publiczny, Ścigany, Podwójne zagrożenie z podkreśleniem pierwszych dwóch. Nie mogą Ci się nie spodobać :). Pozdrawiam!

 • Megi25 Najbardziej podobny jaki przychodzi mi na myśl to "Strzelec" - facet zostaje wrobiony i staje się wrogiem Nr 1 USA z wszelkimi służbami na ogonie; świetna fabuła, akcja i klimat.

  A skoro Ci się Bourne spodobał, to tak trochę z innej beczki polecę książki Ludluma ;) Mają identyczne tytuły, ale fabuła jest zupełnie inna (oraz dłuższa), więc nawet po obejrzeniu filmu wciągają czytelnika w intrygę.

 • slitek1 ocenił(a) ten film na: 10

  Megi25 Nie ma opcji by nie spodobał Ci się Jack Reacher http://www.filmweb.pl/film/Jack+Reacher%3A+Jednym+strzałem-2... i jeśli go nie widziałaś to nie zwlekaj :)

 • FILioza ocenił(a) ten film na: 8

  Megi25 Ja proponuję świetną "Igłę" z 1981 roku z Donaldem Sutherlandem ---> http://www.filmweb.pl/film/Ig%C5%82a-1981-6336

 • Megi25 Uprowadzona 3, Strzelec

 • IceMase ocenił(a) ten film na: 8

  Megi25 Bardzo podobnym do Bourna jest XIII spisek, polecam

 • GTA1 ocenił(a) ten film na: 5

  Megi25 Polecam 4 filmy dużo lepsze od tych filmów z Bournem czyli Casino Royale, Quantum of Solace, Skyfall i Spectre

 • McFlyPL ocenił(a) ten film na: 8

  GTA1 Problem w tym że to CR i QoS w dużej mierze wzorowały się na Bournie. Najbardziej to widać w CR, gdzie praktycznie cały czas jest akcja i napięcie. Skyfall i Spectre są zupełnie odmienne, zupełnie inny klimat. Skyfall jest w moim mniemaniu dobry, a Spectre zwyczajnie średnie.

 • McFlyPL Jak szybka akcja i trzymanie w napięciu mogą być odczytane jako wzorowanie się na jakimkolwiek innym filmie? :')
  Ja również zdecydowanie bardziej polecam najnowszą serię o Bondzie.

 • McFlyPL ocenił(a) ten film na: 8

  acherontius Może dlatego, że nawet Barbara Broccoli to powiedziała? ;) "Tożsamość Bourne'a" i "Krucjata Bourne'a" na nowo zdefiniowały film akcji, wsadzając go w ramy XXI wieku. O ile trzęsiawa (czyt. kamera z ręki) została wprowadzona dopiero w drugiej części, tak "Tożsamość.." zachowała balans między szybkimi ujęciami a wizualnym pięknem.
  Bourne czy Bond, co kto lubi. Ja na filmach przysypiać nie lubię.

 • Profesor Frink ocenił(a) ten film na: 9

  Megi25 Jack Reacher. NIedługo będzie nowa część.