PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547000}

Uniwersytet Potworny

Monsters University
7,1 108 341
ocen
7,1 10 1 108341
6,5 17
ocen krytyków
Uniwersytet Potworny
powrót do forum filmu Uniwersytet Potworny

Fabuła jest strasznie naciągana, a czasami wręcz się nie klei. Film dla dzieciaków powinien nieść jakieś przesłanie tutaj powiedzieć coś pozytywnego będzie bardzo trudno. Zabawnych scen, czy też dialogów jest jak na lekarstwo. Jeśli ktoś chce obejrzeć dobrą animację to warto i tylko tyle można powiedzieć o filmie. Ani dla dzieci ani dla dorosłych.

ocenił(a) film na 3
_swider666_

Zgadzam się w 100%. Ani dla dzieci ani dla dorosłych. Scen śmiesznych baaaaaaardzo mało. Młody wymiękł po 40 minutach i pytał się kiedy będzie koniec. Wszystko obracało się wokół zwyczajów uniwerków amerykańskich i powiedzcie mi kurna skąd polski 5-latek ma wiedzieć o co chodzi ??!! Bzdura na kółkach. A przesłanie filmu: olej wszystko, nie idź do szkoły bo i tak Cię niczego nie nauczy, a tylko zgnoi. Zostań pucybutem, a jak masz marzenia to w końcu je spełnisz. Może to ma jakiś sens - nie wiem ;] Aha jeszcze jedno - jak dziecko nie widziało pierwszej części to nawet się nie dowie po co te potwory straszą i co to za żółte pojemniki i o co chodzi z tymi magicznymi drzwiami. No dramat.

ocenił(a) film na 5
_swider666_

Podpisuję się pod tym sześcioma rękami i nogami (moje i dwójka dzieciaków :)
Zabawnego to ja mogłem coś w tym filmie znaleźć, ale dzieciaki się wynudziły. Dużo kolorów, potworki ładne (ale absolutnie nie straszne) do tego schemat standardowego filmu amerykańskiego 'drużyna nieudaczników pokonuje wszystkich i zwycięża zawody'. Jedynym plusem scenariusz było to, że końcówka odbiega od tego schematu (jak Sully się przyznał...), ale chyba tylko po to, by pokazać jeszcze karierę 'od zera do bohatera'. I oczywiście trzeba obejrzeć pierwszą część jak się chce mieć zielone pojęcie o co chodzi w drugiej.

Krzysxxx

Cóż dla mnie też to był lekki zawód. Lekki bo druga połowa filmu wyszła obronną ręką, jednak pierwsza chaotyczna, przegadana i w ogóle nie śmieszna. Miałem wysokie oczekiwania, bo jedynkę uwielbiam (dla mnie jedna z najlepszych animacji ever - 10), a ten ma u mnie naciąganą 7. Córeczka też niezbyt zadowolona, pierwszą część zna i lubi z dvd - oglądała kilkanaście razy, tak jak mi, druga połowa ją trochę wciągnęła (przestała pytać, kiedy będzie koniec), jednak suma sumarum stwierdziła, że jej się nie podobało :( Pixar naprawdę się psuje, już Merida nie przypadła nam do gustu (żonie także), co będzie dalej?

Na razie to najsłabsza animacja tego roku, a widzieliśmy: Strażnicy Marzeń, Ralph Demolka, Krudowie, Tajemnica Zielonego Królestwa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones