1 godz. 33 min.
7,3 2 187
ocen
7,3 10 2187
922
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"type":"film","id":442393,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Until+the+Light+Takes+Us-2008-442393/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Until the Light Takes Us
  • Caligula ocenił(a) ten film na: 7

Szczerze mówiąc - nie do końca rozumiem narzekania wszystkich krytyków tej pozycji. Porządnie zrealizowany dokument, starający się w miarę skondensowanej formie przybliżyć widzowi rozkwit norweskiej sceny black metalowej. Oczywiście, ci, którzy choć trochę "liznęli" temat, nie dowiedzą się z niego żadnych nowości, niemniej uważam, że możliwość posłuchania o tamtych wydarzeniach z ust "bezpośrednio zainteresowanych" stanowi wartość samą w sobie. Najwięcej na ekranie uświadczymy Fenriza z "Darkthrone", są tu jednak również obszerne wypowiedzi Varga Vikernesa, Hellhammera z "Mayhem" czy Frosta z "Satyriconu". Wszystko to przetykane ujęciami mroźnych krajobrazów Północy. Razem tworzy to całość może daleką od perfekcji (czyli, w tym przypadku, wymarzonego filmu na ten temat), ale na pewno spójną i przejrzystą. Warto przede wszystkim wziąć uwagę, ze twórcy starali się stworzyć obraz, który przemówi do nieco szerszego grona odbiorców niż krąg miłośników "true" blacku.

• statnik ocenił(a) ten film na: 9

Caligula dla mnie jedynym minusem tego filmu jest to ze nie pokazali ani przeprowadzili wywiadu z nocturno culto i masz racje ci ktorzy lizneli juz troche tematu niczego sie juz nowego nie dowiedza ale mimo to warto obejrzec ten film. pierwszy raz widzialem go jak byl pokazywany na wacken 2010(movie night) poczym bylem tak zachwycony ze kupilem go na dvd, pozdro

• JoeXStrummer ocenił(a) ten film na: 8

Caligula zgadzam się.bardzo dobrze się to ogląda.całość bardzo klimatyczna i nastrojowa wręcz.

• drsmierc ocenił(a) ten film na: 6

JoeXStrummer No coz nie jestem duzym fanem black metalu,ale filmik musze obejrzec.A z podobnych pozycji podobal mi sie dokument o metalu,norwega zdaje sie,moze dlatego ze bylem bardziej w temacie.

• drsmierc ocenił(a) ten film na: 6

Caligula Coz po obejrzeniu musze powiedziec ze wiecej bylo chyba o calej filozofii oraz ruchu black metalu niz o muzyce,takze film tylko dla wtajemniczonych.