PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=442393}
7,3 2 348
ocen
7,3 10 1 2348
Until the Light Takes Us
powrót do forum filmu Until the Light Takes Us

Film jest dobry dla osób, które dopiero zaczynają się interesować norweską sceną black metalową ponieważ fakty z historii black metalu podawane są wybiórczo i bardzo płytko. Pominięto w ogóle powstanie zjawiska jakim był/jest True Norwegian Black Metal, o płytach-klasykach takich jak "De Mysteriis Dom Sathanas" Mayhem, "Burzum/Aske" Burzum, "Under a Funeral Moon" Darkthrone nawet nie wspomniano. Jedyna płyta o której można się czegoś dowiedzieć to to, że Fenriz zadedykował "A Blaze in the Northern Sky" Euronymousowi. Zbyt dużo miejsca poświęcono Fenrizowi, pewnie kosztem kompletnego wycięcia wątków Deada czy Euronymousa. Moim zdaniem mogli sobie darować też tą wystawę artystyczną z paroma zdjęciami na ścianach i stepującego do black metalu klauna. Mimo to podczas oglądania tego dokumentu poczułem jak pewne dawno zapomniane, mroczne demony z norweskich lasów zaczynają wyć ponownie w mojej duszy i dlatego 7/10 :)

ocenił(a) film na 9
mateusztsr

To może te demony i mroczne sromy ci przyćmiły mózg bo dokument jest bardzo dobry.
Film nie jest dla chamów, głupków i fanów Watain.

ocenił(a) film na 7
kpn

Kolejny żałosny frustrat na filmwebie... Jeśli nie podoba Ci się moja subiektywna ocena tego filmu to podaj jakieś argumenty a nie piszesz o sromie. Z tego wynika jedynie to, że brakuje Ci w życiu dziewczyny bo widzisz pochwę tam gdzie nie powinieneś - dlatego jesteś frustratem. Z kolei sam sobie wystawiasz opinię w drugim zdaniu swojego komentarza - po czym wnosisz, że jestem chamem, głupkiem i fanem Watain (nigdy ich nie słuchałem)?
Oczywiście za chwilę polecą jakieś kolejne bluzgi z Twojej strony na mnie, bo chroni Cię anonimowość internetowa. Konto na filmwebie służy do oceniania i komentowania obejrzanych filmów a nie na obrażaniu nieznajomych ludzi i pisaniu głupkowatych komentarzy o sromie (ile Ty w ogóle masz lat 14?15??

ocenił(a) film na 7
mateusztsr

Mi się wydaje, że w jednym dokumencie nie można by było pomieści wszystkich wpływów i katalizatorów BM. Jeżeli szukasz dobrego kompendium wiedzy sięgnij po "Władców chaosu". W dokumencie zostały ukazane dwie postawy muzyków wobec sceny, które to tworzą jej specyficzny klimat. Dlatego według mnie dokument jest bardzo dobry.

ocenił(a) film na 4
mateusztsr

Właśnie od Mayhem się tak naprawdę zaczęło, a Euronymous był jednym z prekursorów. Grishnack zabił go z frajerskiego powodu, a potem tłumaczył to jakąś quazi wzniosłą retoryką

ocenił(a) film na 7
Teleboy

To fakt, niektórym tam naprawdę odp...ło

ocenił(a) film na 7
mateusztsr

Szkoda, że tym chłopakom trochę jednak odbiło. Szkoda tych spalonych katedr - to w końcu zabytki, nie mówiąc już o morderstwach... Muza była fajna, ale potem już wszyscy to naśladowali, a zaczęło się tka naprawdę od Bathory, "Norwegia" potem ten styl podchwyciła

ocenił(a) film na 7
mateusztsr

Tylko jak znajomość tych płyt wpłynęłaby na wymowę faktów (samobójstwo, podpalanie kościołów, morderstwo) czy sens wypowiedzi głównych postaci? Nie interesuje mnie black metal i nie chcę poznawać dyskografii. Interesują mnie przyczyny i skutki patologii dla której był tłem. A to film pokazuje dobrze, oddając głos uczestnikom i nie moderując od strony realizatora. Sami plotą rzeczy, od których stają włoski na karku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones