PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790542}

Avengers: Koniec gry

Avengers: Endgame
8,0 169 530
ocen
8,0 10 1 169530
7,0 44
oceny krytyków
Avengers: Koniec gry
powrót do forum filmu Avengers: Koniec gry

Zmienią bieg wydarzeń, zamiast pokonać Thanosa to oficjalnie będzie to dla mnie bujda na resorach. I najgorsze rozwiązanie wręcz nielogiczne

Yoda_MistrzJedi

Trochę tak, ale czy jest inna opcja? Nie sądzę że tylu bohaterów zostanie martwych xD

ocenił(a) film na 9
ogrim

Ciekawe jaki plan ma Strenge, powiedział do Starka " tak musiało być " i się rozpłynął. Czyli w tej jednej możliwości na 14 000 000 coś jest.

ocenił(a) film na 10
maciekwag

Wydaje mi się że oddał on ten kamień bo wiedział że to tylko jedyna opcja aby wygrać w ogólnym rozrachunku.

Focus_G

I co najważniejsze oddać go w odpowiednim momencie. Antman musiał się znaleźć w odpowiednim czasie w qr.

ocenił(a) film na 9
maciekwag

Zawsze jeszcze zostaje Dormammu, albo 7 kamień nieskończoności, o którym prawie nikt nie wie ;)

ocenił(a) film na 9
LeBomB

a cóż to za kamień jest?

ocenił(a) film na 9
maciekwag

Kamień Ego :)

ocenił(a) film na 7
LeBomB

jest tylko sześć kamieni nieskończoności

ocenił(a) film na 10
Chumin

Jest 7 kamieni, do tej pory poznaliśmy tylko 6, zamierzone działanie reżyserów :)

ocenił(a) film na 7
Wampirzycaaaa

Daj w takim razie info potwierdzajace istnienie 7 kamienia.

Chumin

Chłopie to ty niewiesz że jest 7 gemów tylko w filmie przedstawili tylko 6...

ocenił(a) film na 9
Chumin

A proszę bardzo
http://marvel.com/universe/Ego_Gem#axzz5Fm2i5VbG
Pierwszy raz pojawił się w komiksach w 1995 roku.

Teraz uwaga, bo to co napiszę odnosi się do wydarzeń z komiksów, z których mogą czerpać twórcy Infinity War w następnej części, więc potencjalnie mogą to być spojlery!


Loki przeniknął do Ultraverse (nie wiem jak to na polski przetłumaczyć), czyli do innej rzeczywistości/innego wymiaru/rzeczywistości równoległej. Ta w której dzieje się to co opisuje większość komiksów i obecne filmy to Eartch 616, ta do której przeniknął Loki to Earth-93060. Tam dowiedział się o istnieniu 7 kamienia nieskończoności - kamienia Ego, powiązanego z istotą o nazwie Nemesis. Tak oto w olbrzymim uproszczeniu kamień Ego został połączony z tą częścią uniwersum marvela, które obecnie obserwujemy na ekranach.
Tu masz o NEmesis
http://marvel.com/universe/Nemesis_(Infinity_Gems_Restored)#axzz5Fm2i5VbG

Tu o Strażnikach kamieni.
http://marvel.com/universe/Infinity_Watch#axzz5Fm2i5VbG

Teraz kwestia tego czy twórcy to wykorzystają czy nie, a jak tak to w jaki sposób. Warto zwrócić uwagę, że dr. Strange już doświadczył podróży po Ultraverse w momencie jak Starożytna go "oświeciła" i niewykluczone, że kamieniem czasu i swoimi umiejętnościami nie tylko sprawdził możliwe rozwiązania, ale w liczbie którą podał widział też opcje z wykorzystaniem właśnie Ultraverse i może dlatego tak trzeba było postąpić, by ściągnąć kamień ego. Swoją drogą to Nemesis jest ucieleśnioną wersją istoty podobną do ojca Starlorda czyli ekhm... Ego. Dlatego niewykluczone, że kamień Ego już widzieliśmy, a nawet o tym nikt nie wiedział lub nie pomyślał :)
Zawiłe to trochę, dlatego filmy upraszczają mocno sprawę i ciekaw jestem czy twórcy zaczerpną ten wątek.

LeBomB

A co jeśli ten kamień był np. powiązany z "strażnikami galaktyki 2" i z zniszczeniem planety pod tą samą nazwą co 7 kamień. A co to właśnie Ego powstał z 7 kamienia i został ten kamień uwolniony wraz z jego zniszczeniem. Zaś odchodząc od tematu 7 kamienia, może dr Strange przewidział że jedynym sposobem na wygraniem z Thanosem jest śmierć i pozostawienie Starka i Nebuli w "Domu" Thanosa. A co jeśli to wszystkio co napisałem nie jest takie jakie się wydaje? Może to Kapitan Marvel "po kontakcie z obcą rasą Kree" otrzymuje w niesznany sposób 7 kamień i stąd biorą się jej moce. A co jeśli te osoby które umierają w "Avengers: Infinity War" naprawdę umierają, a te które niby żyją są np. ich kopiami z innego mymiaru takjak było pisane powyżej. A co jeśli Thanos zmieni zdanie i przywróci jednak ich do życia. Z tego co napisałem wynika wiele trzeba się dużo zastanowić co może tak naprawdę się wydarzyć. Po tym co przeczytałem nie jestem pewien co myśleć o tym co się może wydarzyć praktycznie wszystkie części z universum są jedną wielką układanką i z wieloma dziurami.

ocenił(a) film na 9
Chumin

Drobna poprawka. Standardowe uniwersum Marvela to Earth-616, to pokazane w MCU to Earth-199999 oba są dość zbliżone do siebie, z tą różnicą, że Earth-199999 zawiera różne nasz historyczne wydarzenia i miejsca teraźniejsze przeplecione wydarzeniami, miejscami i postaciami z Earth-616.

I dodatkowo ciekawostka (też być może przyszły spojler!)

Loki opracowywał swój kamień nieskończoności Rhythm Gem, zatem jest jeszcze jeden ;)

ocenił(a) film na 7
LeBomB

no właśnie kamień ego nie jest z Earth-616, a filmy marvela idą właśnie wydarzeniami z tego kierunku

ocenił(a) film na 9
Chumin

Nie wszystkie.

Chumin

- Po wydarzeniu z 2015 roku, znanym jako Sekretne Wojny, został wprowadzony nowo stworzony siódmy Klejnot: Klejnot Śmierci, który był w stanie natychmiastowo zabić każdego. Jest żółty jak Klejnot Rzeczywistości (w wersji komiksowej), ale został stworzony, aby był dla niego wabikiem i został użyty na Thanosie przez jego stwórczynię, Anwen Bakian.

- W innym uniwersum, zwanym Ultraverse, w komiksach jest siódmy klejnot w komiksie z głównego nurtu, nazwany Klejnotem Ego, o kolorze złotym.

ocenił(a) film na 8
maciekwag

14 000 605 :)

ogrim

Strange zapewne zrobił jakieś hokus pokus , gdy zaczął się rozpływać było widac, że jest spokojny i w ogóle nie zdziwiony
a pomysł z cofnięciem czasu jest przewidywalny i banany więc myślę, że zrobią coś innego

marlenakos96

Obyś miał rację

ocenił(a) film na 8
marlenakos96

Mamy jeszcze Adama Warlocka zaprezentowanego w Guardians of the galaxy vol2. W scenie po napisach.

ocenił(a) film na 9
kponiszewski200296

Ale on dopiero pojawi się w Vol.3 po avngers 4.

ocenił(a) film na 8
maciekwag

Nigdzie nie jest powiedziane że pojawi się właśnie tam..

ocenił(a) film na 9
kponiszewski200296

Czytałem gdzieś wywiad i w nim było wspomniane że ta postać miała być wprowadzona już w dwójce, ale autorzy postanowili umieścić go w vol. 3.

kponiszewski200296

Adam warlock nie pojawi się w Avengers 4 sami reżyserzy już o tym powiedzili

scorpion6

w 4 części będzie więcej Hulka to Bracia Russo powiedzieli

scorpion6

To by się nawet wpisywało w mozliwe pojawienie się kamienai Ego(Jazni):)

marlenakos96

Nie wiem ale na zdjęcia z 4 części wszyscy mają przynajmniej 4 widziałem że mają jakieś zegarki i ktoś się dopatrzył że taki sam zegarek ma Cable w Deadpoolu 2 części .A Cable często się cofał w czasie

marlenakos96

Potwierdzone info : Quicksilver pojawił się na planie filmowym w Avengers 4 a jak wiemy zginął w 2 części Czas Ultrona.Czyli już na 100% będa podróże w czasie

ocenił(a) film na 7
marlenakos96

Bracia Russo potwierdzili, że w Avengers 4 będzie użyta technologia BARF, więc podróże w czasie wcale nie muszą się pojawić. Takie rozwiązanie pasowałoby do ich stylu, sami przyznali, że lubią zaskakiwać i stosować niekonwencjonalne rozwiązania.

Atmospherate

''stosować niekonwencjonalne rozwiązania'' - o to mi własnie chodzi, nie sądzę że przy wielkim finale zastosują pierwszy lepszy pomysł cofnięcia w czasie

ogrim

Avengers 4 powinno być jak czwarta część sw . Thanos sprawuje władze nad wszechświatem powstaje ruch oporu przeciw niemu . I ostatni żyjący Avengers jest na wygnaniu po czym trenuje swego ucznia ... .

ocenił(a) film na 7
Yoda_MistrzJedi

Ja myślę, że bohaterowie zrobią własną rękawice, znajdą kamienie i wymarzą sami istnienie Thanosa, co zrobiłoby jeszcze większy syf, a nie samo "anulowanie A3" (czyt. Loki nigdy nie zaatakował ziemi, Gomora nigdy nie poznała Strażników, Nebula nie jest cała z metalu, Stark i inni nie musieli tworzyć broni na wypadek ataku ziemi, Wakanda teoretycznie nie musiała się ujawniać etc) ewentualnie wierzę w opcję, że wszyscy nie zostali wymazani, ale przeniesieni na planetę, gdzie zginęła Gomora i że dzięki kamieniowi przestrzeni/dusz/rzeczywistości da radę ich przywrócić do życia w jakiś sposób. Inna sprawa, że używanie rękawicy pewnie zabije któregoś z bohaterów (Stark/Kapitan). Szkoda mi strasznie, że w A4 będą same stare postacie, które mają na koncie wiele osiągnięć, a nowym (Pantera/Spider/Antman/Falcon) nie dadzą się wykazać :(

Nerine97

Akurat spider Ant man mnie w ogóle nie interesują. Kwestia Pantery jest taka że chyba ma być sequel to jeszcze się zobaczymy go w akcji nie raz... dzięki za spoiler z Gamorą filmu nie widziałem

Yoda_MistrzJedi

Więc po co wchodzisz w dyskusję o następnej części nie widząc Infinity War?!? Mózg w blenderze zostawiłeś czy co...
SPOILER !!!!!!!!!!!!!!!













Co do Starka że się poświęci może być prawdą. W Ultronie miał przecież wizję, że nie ocali przyjaciół, że będzie bezsilny. Tak właśnie wyglądał kiedy Peter umierał mu na rękach. W A4 zobaczymy Captain Marvel więc to coś nowego :D Nie jestem zaznajomiony z komiksami więc moje domniemania jedynie mają potwierdzenie w mojej głowie. Z tego co gdzieś wyczytałem Nebula może odegrać kluczową rolę w A4. Fajnie by było zobaczyć ją jako nie maszynę.

k0ndi

Bo to mój temat nieogarnięty człowieku

k0ndi

To nie była wizja tylko "wizualizacja" jego lęków, nic związanego z prekognicją. Co nie zmienia faktu, że koniec końców spróbują się do tego odnieść.

Yoda_MistrzJedi

Akurat kiedyś widziałem jak 4 aktorów głosiła że dadzą czek na tych ludzi co w powodzi zgineło w USA akurat wtedy kręcili Avengers 4 : był Ant-man ,The Wasp ,Nebula i Gamora

ocenił(a) film na 9
Nerine97

Również rozważałem opcje że oni nie zginęli tylko zostali przeniesieni na inną planetę.

maciekwag

Nie zmieściliby się XD
Przecież Thanos pstryknięciem palcami wymazał pół wszechświata, kto w takiej skali miałby się przejąć kilkoma "bohaterami" z ziemi i innych planet.

Nerine97

Na to że bedzie druga rękawica niema nawet cienia szans zapomnij predzej uwierze że Stark przywdzieje Infinity armor by okiełznac Gemy niz to...skoro jest w kosmosie to na Nidavelir nie jest daleko do Etrie'go by takową stworzyć :)

ocenił(a) film na 10
Nerine97

Moim zdaniem zginie Kapitan Ameryka, pamiętajcie, że jego mocą jest wytrzymałość na ból i mogą to wykorzystać :)

Nerine97

Nieźle przewidziane :D

ocenił(a) film na 10
Yoda_MistrzJedi

dwie opcje, albo sami pokonają Thanosa i cofną bieg wydarzeń (z pomocą Wonga) albo Strange użył jednak jakiejś sztuczki, tak musiało być... to jest ta jedna rzeczywistość na 14 milionów gdzie wygrywają. A wiadomo, że reszta wróci, bo gdzieś tam mocno sę obiło, że będą sequele Spidey'a Strange'a, Guardiansów i Pantery

ocenił(a) film na 9
genki_dama

Też tak sądzę. Spekulacje były, że starzy Avengersi usuną się w cień (lub się poświęcą) dla młodszych (Spider-Man, Strange) a Russo zrobili dokładnie odwrotnie :P Tylko jak to zrobią? Chyba nie doczekam tego roku...

genki_dama

Gdyby Strange użył jakiejś sztuczki to bym może jeszcze przeżył. Ale cofanie biegu wydarzeń jest zwyczajnie cukierkowe i pokonanie Thanosa nie będzie mieć sensu

genki_dama

W teraźniejszości Thanosa nie pokonają bo pstryknięciem palca wymaże każdemu kto ma mu przeszkodzić, gdyby wgl. miał takie plany to by to zrobił od razu i byłby koniec uniwersum :P
W filmie zabił ledwo Loki'ego, Gamore i Vision'a z resztą bandy po prostu bawił się w najlepsze :D

Yoda_MistrzJedi

Są kreskówki gdzie avengers na każdy z kamieni mają jakąś odpowieć, np. Kamień czasu zabił ze starości wszystkich oprócz thor który jako bóg zodbył tylko więcej siły,wiec myślę że opcja z cofaniem w czasie była by normalnym wyborem

Yoda_MistrzJedi

bo do tej pory to nie jest bujda na resorach xD

ocenił(a) film na 8
Yoda_MistrzJedi

Również uważam że zwyczajne cofnięcie czasu i wskrzeszenie wszystkich martwych, nawet po walce z Thanosem i odzyskaniu kamieni, będzie klapą całego Universum. Z tak banalnym zakończeniem, można zrobić byle jaki film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones