PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=138504}

Upadek

Der Untergang
7,5 50 621
ocen
7,5 10 1 50621
7,1 15
ocen krytyków
Upadek
powrót do forum filmu Upadek

Świetny film

ocenił(a) film na 9

Nie wiem dlaczego duża część osób uważa ten film za uniewinnianie Hitlera, w filmie wyraźnie jest powiedziane ( z ust samego Hitlera co więcej ) o eksterminacji Żydów i o tym, że było to słuszne tak więc film przedstawia Hitlera w jak najbardziej złym świetle. Dodatkowo podobał mi się zabieg gdzie Hitler czyli jak by nie patrzyć "główny bohater" filmu jest jakby tłem dla historii ostatnich dni III Rzeszy. Widzimy zachowanie zwykłych żołnierzy którzy chcą się tylko ratować jak i zachowanie oficerów którzy wolą śmierć od zdrady swojego "ukochanego" wodza. Naprawdę wszystko jest tutaj bardzo fajnie przedstawione. I ostatnim ogromnym plusem jest to, że za ten film wzięli się Niemcy, a nie Amerykanie lub Brytyjczycy, może to mały szczegół ale to, że dialogi są po niemiecku dodaje temu filmowi świetnego klimatu, a Pan Ganz świetnie odegrał rolę niespełnionego austriackiego malarza........

ocenił(a) film na 7
Glladius

Nie wiesz dlaczego duża część osób uważa ten film za uniewinnienie Hitlera? Bo ta duża część osób ma bardzo mgliste pojęcie o prawdziwej historii i przez to popisuje się swoją ignorancją.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones