PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=138504}

Upadek

Der Untergang
7,5 50 738
ocen
7,5 10 1 50738
7,1 15
ocen krytyków
Upadek
powrót do forum filmu Upadek

Mówcie co chcecie, ale gdy weźmie się OGROMY margines i odetnie się od legend II wojny światowej
To zostanie nam, chyba jeden z największych wodzów, geniuszy wszech czasów ?

Podbił całą europę, a wyzwanie rzucił całemu światu.
bla bla bla.....holokast, śmierć itd.
tak, od kilkunastu tysięcy lat gatunek ludzki ,,najinteligentniejsze" stworzenie na ziemi, w swej doskonałości nie dorównało nawet insektom.
Mordujemy się nawzajem, śmierci i cierpienia nie widać końca (Hitler nie jestem jedynym który ma krew na rękach).
Cała nasza planeta wbrew jej woli została zaprzęgnięta do wykonania misji.. misji eksterminacji ludzi, rękami ludzi ?!
Czy ktoś to potrafi zrozumieć ?
Gdzie ludzie chcą wmówić nam że przemysł zbrojeniowy jest dobry, bo wiele wynalazków zostało wymyślonych w okresie wojennym ? No skoro USA wydaje na zbrojenie 900 mld $ rocznie to nie dziwota że coś wymyślą przy okazji...
co gdyby te 900 mld przeznaczyć tylko na technologię ? .... abstrakcja

Ale ale wracając do tematu
Uważam za bardzo możliwą ewentualność, że tak... Hitler był Geniuszem jakiego jeszcze nie było.
Niemcy przegrały I wojnę, były pobite i zniszczone, a mimo to w niecałe 20 lat były wstanie rzucić wyzwanie całemu światu.
Przyznajcie, trzeba być geniuszem żeby czegoś takiego dokonać.

ocenił(a) film na 8
mojlebpelenfilmow

Geniusz? Wykluczone. Pamiętajmy, że był socjalistą.

ocenił(a) film na 9
MagicznyGosc

No i co z tego ?
Jak masz odpowiedni materiał to i socjalizm będzie hulał.
My obchodzimy 25 lat wolności haha

Niemcy między I a II wojną zrobiły taki skok, że my nawet na 50 lecie ,,wolności" będziemy patrzeć z niedowierzaniem.

mojlebpelenfilmow

"Jak masz odpowiedni materiał to i socjalizm będzie hulał." Podaj mi przykład chociaż JEDNEGO kraju, w którym socjalizm dobrze się sprawuję.
Oczywiście wykluczamy Skandynawię, ponieważ: https://www.youtube.com/watch?v=uY31DUlGGkk
Więc?

ocenił(a) film na 9
kuchwale

pytasz serio ?
może Kuba....
każdy ma dom, każdy ma jedzenie, a ludzie żyją 90-120 lat. Ściągnąć sankcje i będzie jeszcze lepiej. Teoretycznie służbę zdrowia też mają bardzo dobrą oraz edukację.

Jak wspomniałem, taki system pasowałby wielu ludziom. Jedyny problem że jak rodzisz się na kubie to nie masz wyboru.
Potrzebny jest odpowiedni materiał :)
a materiał do życia na kubie znajdzie się w każdym kraju na świecie.

mojlebpelenfilmow

http://cohiba.republika.pl/codzien/codzien.htm
Dziękuję.

ocenił(a) film na 9
kuchwale

no widzisz, jak chcesz to potrafisz :-)

mojlebpelenfilmow

Dafuk? Pokazałem Ci, że socjalizm się nie sprawuję, a ty mi "no widzisz, jak chcesz to potrafisz".

ocenił(a) film na 9
kuchwale

a ja ci pisałem że jest pełno ludzi którzy by chcieli mieszkać na kubie. Ludzie którym wystarczy dom, rodzina, jedzenie....gdzie nie trzeba sie niczym interesować ani polityką ani pracą.

ocenił(a) film na 9
mojlebpelenfilmow

aa i zauważcie proszę jedną ważną sprawę.
Przegranych 2 wojny światowej uznaje się za najgorsze zło itd.
Głównie tyczy się to Niemców i trochę Japończyków.
Ale z obiektywnego punktu widzenie to jest bez sensu !!

Bo jeśli oni np. Niemcy byli ,,wyprani" i wierzyli, że żydzi są źli i trzeba z nimi walczyć, to oni robiąc to myśleli że czynią dobro.. walcząc ze złem.
Głupie pytanie, ale czy ktoś próbował wytłumaczyć np. Hitlerowi że przyczyną wszystkiego zła nie są żydzi ?
Bo np. jeśli rozwiązuję zadnie z matematyki, to staram się je rozwiązać dobrze- normalne prawda ?
Dopiero nauczyciel zweryfikuje mnie i wyda osąd czy dobrze postąpiłem czy żle, ale do czasu osądu ja będe pewny że robiłem dobrze, bo tak ktoś mnie nauczył.

,,Czystym" złem można nazwać osobę która robi coś, co w pojmowaniu ogółu jest złe i czyni to świadomie!!
idąc tym tropem zło nie istnieje ?
Zło tworzy dopiero osoba, która uznaje siebie, za osobę lepszą od innych.
Dalej idźmy ;p

Kto mi w takim wypadku wytłumaczy że zabijanie jest DOBRE ??!!

Amerykański żołnierz..... który wyjeżdża z bezpiecznego nieodległego niezależnego wolnego kraju,
i przyjeżdża do innego obcego kraju ZABIJAĆ ludzi bo ktoś UZNAŁ SIEBIE za lepszego, za kogoś kto wie czym jest ,,dobro" i wyprał mózg owemu żołnierzowi.
W efekcie mamy osobę która zabija i myśli że czyni dobro.


Wracając do gł wątku.
Czy ktoś słyszał o jakimś udokumentowanym przypadku że Hitler zabił jakiegoś bezbronnego człowieka ?
Ja nie kojarzę...
Nie wybielam go ( nie próbujcie mi udowodnić że tak jest bo w myśl powyższego nie zdołacie) bo on był przyczyną holokastu
(o ile holokaust naprwdę był ?) ale to ludzie, setki, tysiące, miliony zabijały a nie Hitler.

Jeśli ktoś odpisze, to liczę na kulturalną dyskusję bez Argumentum ad personam.








mojlebpelenfilmow

Geniusz?! Przecież gdyby nie on i wielu zaślepionych idiotyzmami politykierów, szpecjalistów od ras i innych pierdół, to III Rzesza z palcem w anusie pokonałaby ZSRR. Polecam "Iluzję" Thorwalda. Opowiada o zaprzepaszczonej szansie, niewykorzystanym potencjale i kretynizmie narodowego socjalizmu i Fuehrera. Ponad milion żołnierzy sowieckich w służbie III Rzeszy, setki tysięcy, milion jeńców (co najmniej) i co? Gotowi byli walczyć za III Rzeszę przeciw Stalinowi. Dlaczego Hitler nie był geniuszem, a idiotą, a III Rzesza była skazana na klęskę ukazuje m. in. ta pozycja. Szczerze polecam.

ocenił(a) film na 9
El_Homo

Daj spokój, nie nam gdybać co by było gdyby i o zaprzepaszczonych szansach.
Zauważ jedną sprawę, gdyby nie USA to ruscy by się wykrwawili i utonęli w błocie.
Nie chce mi się szukać, bo chyba o tym wiesz skoro polecasz jakieś pozycje historyczne, że USA regularnie cały czas pompowała gigantyczne dostawy sprzętu do ZSRR.

Ja swojego zdania, czyli tego powyżej, nie zmienię. Chcesz rozmawiać to pisz, a nie podawaj mi jeden argument przeciwko moim 120...

hmm, ale to trochę kpina przyczepiać się do tego że gdy podbił całą europę, ty stwierdzasz że był idiotą bo nie zmienił taktyki i nie brał ruskich do swojej armii. Mówi się że zwycięskiej drużyny się nie zmienia.

Moim zdaniem mógł tych ruskich jeńców (fakt były ich setki tysięcy) wysyłać do afryki by pomagali włochom, pod banderą włoską a nie nazistowską. W sumie to nie wiem co się z tymi jeńcami stało, w obozach byli ?


mojlebpelenfilmow

Oczywiście, bardzo chętnie podyskutuje. Zwaz tylko, ze pisze z telefonu, wiec wybacz znaki.

Masz 100% racji w tym, ze gdyby nie USA i: sprzęt wojskowy, technologia, szmalec, amerykańscy inżynierowie - jednym słowem niesamowita pomoc, to ZSRR by szczezl. Problem tylko w tym, ze USA miało komu pomagać. Gdyby Hitler i dowództwo polityczne III rzeszy potrafiło wykorzystać potencjał ludzi, którzy tysiącami i dziesiatkami tysięcy nie poddawali się, a przechodzili na stronę Niemców by walczyć ze stalinizmem.

El_Homo

Re: wybacz, tel mi obciął wiadomosc.

Gdyby Hitler był geniuszem to korzystalby z każdej możliwości by wygrać. No i ojropę podbili genialni dowódcy, a nie Hitler, który się bezsensu mieszał.

Zresztą ja geniusz oceniam na podstawie prowadzenia wojny i tego jak Adolf skończył, bo to tu jak w soczewce skupia się jego osoba, gotowa do oceny. Ww. książka powstała na zlecenie amerykanów w latach 50-tych, gdzie autora przewieziono do b. szefa Abwehry Canarisa i Gehlena z Fremde Heere Ost. To na podstawie ich materiałów, chcieli oni poznać ten zaprzepaszczony fenomen na wypadek wojny z sowietami.

ocenił(a) film na 9
El_Homo

No ok
Dla mnie geniusz to osoba wybitna na tle innych. Bo jak dobrze rozumiem, dla ciebie ,,geniusz" nie istnieje ? Bo byłaby to jednostka doskonała która żadnej okazji by nie zaprzepaściła itd.

Moim zdaniem jego zwycięstwa były efektem jego propagandy ! Ludzie uwierzyli mu że III rzesza i wermacht to ludzie doskonali. Gdyby wziął do pomocy rasę psów, gdyby wcielił do armii czerwoną zarazę którą nienawidził ludzie by tego nie zrozumieli i byłby to dyshonor i utrata wielu wartości. Które jak wspomniałem były kluczem do zwycięstw.

Wiesz Geniusz....hmm trochę inaczej ja to pojmuję ;p
Bo ja ci udowadniam że malowanie obrazów może być genialne, a ty mi pokazujesz swoją wersję, że geniusz używa drukarki ;p

A i z tymi dowódcami co podbili Europę, a nie Hitler. To, to idealnie pasuje do Stalina, Hitler większość posunięć sam opracowywał, większość dowódców bało się podejmować decyzję i każdy ruch wojsk uzgadniali z Hitlerem. Oni byli rzemieślnikami, dostawali rozkaz zaatakowania celów i rozkaz wykonywali. Tak mieli ogromny wpływ bo bitwy, które się rozgrywały z zamysłu Hitlera mogli przegrać...ale to Hitler ich mianował na dane stanowisko, więc wierzył że danym zadaniom podołają.





mojlebpelenfilmow

Ech... Sam napisałeś (jako argument za jego geniuszem), że: "podbił Europę". Stąd, oceniam jego "geniusz" (jak Ty to określiłeś) właśnie na podstawie prowadzenia wojny.

Nie jestem zacietrzewionym ignorantem i potrafię przyznać Ci wiele racji. Uważam, że był geniuszem jeśli idzie o teatralność jego wystąpień. Był krasomówcą i świetnie wiedział jak wywołać emocje u słuchaczy.

Niemniej jednak w Twoich postach przewijał się wątek militarny i w tych ramach dokonałem jego oceny. Jeśli zastanowimy się dlaczego skończył jak skończył, a III Rzesza "przegrała" II WŚ (chociaż wyszła na tym lepiej niż Polsza ;] ), było to wynikiem jego polityki i tyle.

Sowieci tak czy siak służyli w armii niemieckiej, ale oczywiście po cichu tak, żeby puryści rasowi (wysocy, nordyccy blondyni o niebieskich oczach) jak Adolf, Heinrich etc., się nie dowiedzieli. W ten oto sposób ogromny potencjał, który mógł przechylić szalę zwycięstwa został zaprzepaszczony. Gdyby obok zaplecza technicznego i porządkowego (które niezwykle odciążyło wehrmacht pod względem ludzi) utworzono dywizje pod dowództwem Własowa czy kogoś innego(ale nie w '44/'45 gdy było po ptakach xD), to Naziści mieli szansę pokonać Stalina.

Była taka anegdota jak Hitler czy Himmler (już nie pamiętam) dowiedział się, że sowieci w ogromnej liczbie stanowią zaplecze techniczne wojsk, a także służby porządkowe - kazał ich rozstrzelać - usłyszał: "w porządku, w takim razie potrzeba miliona Niemców na ich miejsce". A tych nie było skąd wziąć. Rzesza nie miała takiego potencjału ludnościowego jak Sowiety i do tego biła się na kilku frontach.

ocenił(a) film na 9
El_Homo

Czyli się zgadzamy że był geniuszem...w ten czy inny sposób :-)

(hmm muszę sobie włączyć coś antyniemieckiego bo jeszcze wyzbędę się wrodzonej ,,nienawiści" do niemców)

i nie zwalaj winy na mnie ;p to To, że deliberujemy na temat militarny to efekt twojej uwagi o niewykorzystanych jeńcach sowieckich.

No tak masz rację, geniuszem strategicznym (wojskowym) to on nie był co dowodzi np. Stalingrad czy Kursk.

Ale mnie głównie chodziło o geniusz w formie tej, co jest w pierwszej mojej wypowiedzi.

- jeden z największych wodzów, geniuszy wszech czasów

- Uważam za bardzo możliwą ewentualność, że tak... Hitler był Geniuszem jakiego jeszcze nie było.
Niemcy przegrały I wojnę, były pobite i zniszczone, a mimo to w niecałe 20 lat były wstanie rzucić wyzwanie całemu światu.
Przyznajcie, trzeba być geniuszem żeby czegoś takiego dokonać.

co do ,,anegdot/faktów" to natknąłem się niedawno na takie coś ;p

http://faktopedia.pl/uimages/services/faktopedia/i18n/pl_PL/201501/1420573009_by _Prawilniak_500.jpg?1420625218



ocenił(a) film na 8
mojlebpelenfilmow

Geniusz? Hitler doprowadził Niemcy do upadku i bankructwa, wszystko budował na kredyt. Miał w sobie dar przekonywania i niespotykana charyzme, potrafil manipulowac ludzmi jak malo kto ale mimo wszystko geniuszem bym go nie nazwał.

ocenił(a) film na 9
herbatkowy

No miał trochę zbyt wygórowane ambicje....i tak się to skończyło.

Nie nazwiesz geniuszem bo bierzesz całość, a weź pod uwagę czas od jego dojścia do władzy do szczytu osiągnięć i przyrównaj do innych państw w tym czasie. Nie było równych, stworzył potęgę ze zrujnowanego kraju. Żelazną ręką podniósł naród z kolan i dokończył sprawy z I wojny światowej. Trzeba być geniuszem żeby dokonać tego o czym inni nawet nie marzyli.

ocenił(a) film na 8
mojlebpelenfilmow

Spoko, napewno sa u nas w kraju kluby miłośników Adolfa Hitlera, możesz się zapisać i machać rękami w ten sam sposób co on, realizuj się :) Tylko się do tego nie przyznawaj publicznie bo mozesz miec problemy.

ocenił(a) film na 9
herbatkowy

och dziękuję za te serdeczne rady....
Zapewne wszyscy historycy i np ci co kręcili film Upadek już się tam zapisali, jeśli nie ze względu na Hitlera to pewnie to machanie rękami ich skusiło.

ocenił(a) film na 7
mojlebpelenfilmow

Gdyby był geniuszem to by wygrał wojnę, a popełniał po prostu idiotyczne błędy które go wiele kosztowały.

ocenił(a) film na 9
Catacombe

ktoś kto jest genialnym mechanikiem nie znaczy że będzie wygrywał wyścigi...

Dla mnie geniusz to osoba wybitna na tle innych

weź pod uwagę czas od jego dojścia do władzy do szczytu osiągnięć i przyrównaj do innych państw w tym czasie. Nie było równych, stworzył potęgę ze zrujnowanego kraju. Żelazną ręką podniósł naród z kolan i dokończył sprawy z I wojny światowej. Trzeba być geniuszem żeby dokonać tego o czym inni nawet nie marzyli.

ocenił(a) film na 8
mojlebpelenfilmow

Co to za sztuka napędzić rozwój kraju zbrojeniami itd. ?

ocenił(a) film na 8
mojlebpelenfilmow

A wiesz Ty o tym że ów genialny Adolf długo długo pomimo wojny nie przestawił gospodarki na tryb "wojenny" itd. ? Przy tej całej masie błedów jakie popełnił, trudno uznać go za geniusza.

ocenił(a) film na 8
mojlebpelenfilmow

Znasz takie nazwiska jak Erich von Manstein chociażby ? Poczytaj o generałach jakimi Hitler dysponował i komu zawdzięczał te sukcecy i czemu również. Mitem jest jego geniusz wg mnie. Poczytaj o tym też jak w swojej paranoi kazał wycofującym się z ZSRR wojskom bronić non stop kolejnych przyczółków i przez to stracił możliwość uratowania się przed inwazją na swój teren.

ocenił(a) film na 9
armarange

Nikt nie jest doskonały w każdej dziedzinie. Trzeba wiedzieć, jakim ludziom powierzać jakie zadania, a to mu wychodziło znakomicie.
Błędem było jedynie to, że o ile w wojnie na zachodzie, kierował się logiką (Anglicy i Francuzi nie byli wrogami rasowymi, tylko przeciwnikami stojącymi na drodze), o tyle na wschodzie by być wierny swym zasadom, kierował się ideologią.
A Rosjan było zwyczajnie zbyt wielu, by program eksterminacji, zamiast okupacji, mógł się udać. Ale przynajmniej się starał, ilu znasz polityków, którzy trzymają się tego, co obiecywali wyborcom?

ocenił(a) film na 8
truegod

Pytanie końcowe jest bez związku z tematem rzekomego geniuszu Hitlera. Sama wiedza komu zlecać określone zadania to jeszcze nie geniusz. Chyba jednak słabo znasz generalicję Hitlera i ich osiągnięcia więc nie pogadamy więcej. Wygłaszasz kontrowersyjne tezy które dość słabo bronisz.

Pozdrawiam i bez odbioru ( tak więc nie bedzie już ad vocem ) swoją drogą to zdanie " A Rosjan było zwyczajnie zbyt wielu, by program eksterminacji, zamiast okupacji, mógł się udać. Ale przynajmniej się starał, " jest tak dziwaczne że ktoś mógłby uznać iż jego zbrodnicze plany ci się podobają " Bo przynajmniej się starał ich wymordować ( tych na wschodzie ) a jeśli nie wyszło no cóż nie wina jego geniuszu " szczerze powiem że tym zdaniem to już mnie dobiłeś .... bo geniuszu Hitlera szukasz w jego zbrodniczych planach a ja nie o tym pisałem mówiąc o tym co rozkazywał robić na wschodzie swoim wojskom w obliczu klęski zaślepiony ideologią. Jeżeli to jest jedyny błąd że kierował się na wschodzie ideologią , to gratuluje szerokiej wiedzy na temat II wojny i Hitlera. Każdy historyk tego okresu by cię wyśmiał no ale fora internetowe takich rewizjonistów są pełne także masz doborowe towarzystwo.

ocenił(a) film na 9
armarange

Mylisz pojęcia, i osoby niestety.
W którym miejscu wspominałem, o tym, iż był geniuszem, którą to frazę Ty wymieniasz w swym poście kilka razy?
Pytanie końcowe jest bardzo istotne, bo nim Adolf rozpoczął na dobre swą karierę, w swej książce zawarł wszystkie swe główne cele i idee, które to potem starał się konsekwentnie realizować.
Większość polityków jednak, jak i zwykłych ludzi, ocenia innych przez pryzmat postrzegania siebie. Uznała więc, że pisze dla poparcia, ale zrobi i tak inaczej. Konformizm jest cechą ludzką, ale to jednostki z silną osobowością pchają innych do przodu.
To co jednak było jego głównym atutem, i siłą, również go zgubiło.
Podniósł Niemcy z kolan, odbudował gospodarkę, i armię, która z ruiny stała się najlepszą w Europie, jeśli i nie w ówczesnym świecie. Nie bez powodu był wybrany bodaj w 1938 człowiekiem roku w czasopiśmie Time. Czy jakiemukolwiek innemu rządzącemu za czasów Republiki Weimarskiej udało się zebrać odpowiednich ludzi, na odpowiednie stanowiska, by zrobić choć część tego? Problemem było tylko to, że nie znał umiaru, i chciał realizować swe plany do końca. Gdyby poprzestał w 1938 roku, czy nawet w 1939, po zajęciu Polski, całkiem inaczej dziś postrzegałoby się jego osobę.
Ale wyszło inaczej.
Nie oceniam moralności jego decyzji, doceniam jedynie konsekwencję w dążeniu do celu.
Biedny chłopak, z zabitej dechami mieściny, bez znajomości, rodzinnych koneksji czy zaplecza finansowego doszedł do pozycji Przywódcy największego państwa w Europie. Nie sposób tego nie docenić. Historia ma jednak to do siebie, że zawsze piszą ją zwycięzcy.
A co do historii jeszcze, z wieloma historykami miałem styczność, nie wiem wiec po co te personalne przytyki z Twej strony. I jeśli masz takie dobre obeznanie w tym temacie, powinieneś wiedzieć, że kilka brawurowych pomysłów, zwłaszcza z kampanii Francuskiej, podrzucił Generalicji sam Hitler.

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
truegod

"podniósł Niemcy z kolan, odbudował gospodarkę, i armię, która z ruiny stała się najlepszą w Europie, jeśli i nie w ówczesnym świecie. Nie bez powodu był wybrany bodaj w 1938 człowiekiem roku w czasopiśmie Time. Czy jakiemukolwiek innemu rządzącemu za czasów Republiki Weimarskiej udało się zebrać odpowiednich ludzi, na odpowiednie stanowiska, by zrobić choć część tego? Problemem było tylko to, że nie znał umiaru, i chciał realizować swe plany do końca. Gdyby poprzestał w 1938 roku, czy nawet w 1939, po zajęciu Polski, całkiem inaczej dziś postrzegałoby się jego osobę.
Ale wyszło inaczej.
Nie oceniam moralności jego decyzji, doceniam jedynie konsekwencję w dążeniu do celu.
Biedny chłopak, z zabitej dechami mieściny, bez znajomości, rodzinnych koneksji czy zaplecza finansowego doszedł do pozycji Przywódcy największego państwa w Europie. Nie sposób tego nie docenić. Historia ma jednak to do siebie, że zawsze piszą ją zwycięzcy. "

dobrze napisane
ja za to powyższe i wiele innych, uznaję go za Geniusza.

ocenił(a) film na 8
truegod

" Nikt nie jest doskonały w każdej dziedzinie. " chyba właśnie w dziedzinie toczenia wojen na tym temacie chwalą Hitlera.... tak więc albo był świetnym dowódcą i strategiem albo to jego generalicja była znakomita a on co najwyżej był charyzmatycznym demagogiem

ocenił(a) film na 9
armarange

No wiem o tym co piszesz....i co z tego ?
Umiejętność prowadzenia wojny u Hitlera jest dla mnie tylko dodatkiem. Nie mówię, że jest Genialnym strategiem itd...
Chyba nie doczytałeś o czym pisałem.

"chyba jeden z największych wodzów, geniuszy wszech czasów"

"Niemcy przegrały I wojnę, były pobite i zniszczone, a mimo to w niecałe 20 lat były wstanie rzucić wyzwanie całemu światu.
Przyznajcie, trzeba być geniuszem żeby czegoś takiego dokonać."


Kolego, Aleksander Macedoński porównywał się do Heraklesa i do innych bogów, ba nawet mówił, że dokonał więcej niż oni.
Towarzysze mu mówili, że owi bogowie dokonali swoich wielkich czynów w pojedynkę, a on (Aleksander) dokonał tego za pomocą swojej armii.... więc nie może się do bogów przyrównać.

Kapujesz już ?

(btw. Aleksander Wielki.... Zupełna przeciwność Hitlera prawda ? geniusz ! ale geniusz bez holokaustu itd)

mojlebpelenfilmow

Nie. Zdecydowanie nie był geniuszem. Gdyby nim był - by mu się udało. To on jest osobiście odpowiedzialny za zmarnowanie większości szans, które Niemcy mieli by jego plany zakończyły się sukcesem. Na nasze szczęście!

Co do "błyskawicznego" dozbrojenia, co w tym genialnego? Wykorzystał niesprzyjające okoliczności (dla niego akurat korzystne), na kredyt się dozbroił i kiedy już nie był w stanie spłacać odsetek zaczął lać po mordzie. Takie to według ciebie genialne?

PS. Nie pierwszy i zapewne nie ostatni, który podbił dużą część (bo nie całą!) Europę.

ocenił(a) film na 9
erhaminus

kurcze
chcesz coś dodać do rozmowy, to przeczytaj powyższe wypowiedzi :-)
bo w kółko to samo wałkujemy ;/

Gdyby mu się udało, to by się ogłosił bogiem lub czymś podobnym i byłby jednostką nie genialną, a doskonałą....a że mu się nie udało pozostanie jak dla mnie tylko geniuszem.

Dla mnie geniusz to osoba wybitna na tle innych, a w swoich czasach nie miał sobie równych.

Może nie całą Europę, ale prawie całą.

mojlebpelenfilmow

A dla mnie jesteś zwykłym kretynem, który potrafi wyłącznie kopiować jakiś kretyński tekst.

ocenił(a) film na 8
mojlebpelenfilmow

To chyba nie zrozumiałeś filmu. Jasno w nim pokazano, że Hitler był szalony i skazał Niemcy na porażkę. Ignorował wszystkie rady, nikogo nie słuchał, uważał siebie za najmądrzejszego, a był zwykłym pieniaczem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
mojlebpelenfilmow

Geniusz zła - podobnie jak Józef Stalin.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones