Scary Stories to Tell in the Dark

1 godz. 51 min.
5,8 17 777
ocen
5,8 10 17777
7 073
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":4}
{"type":"film","id":760757,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Scary+Stories+to+Tell+in+the+Dark-2019-760757/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Upiorne opowieści po zmroku
  • Mariusz_Lejczyk ocenił(a) ten film na: 8

Ogólnie to film jest taką wersją "Gęsiej skórki"z 2015 tylko dla dorosłych. Nawet ten sam wątek książki, która sama się pisze i na jej podstawie toczy się akcja. Mega plus za osadzenie historyczne w 68 roku, takie smaczki lubię. To co moim zdaniem najlepiej działa w tym filmie to kostiumy. Nie wiem ile wykorzystano efektów komputerowych ale potwory zostały zrobione na najwyższym poziomie. Na pewno będzie powtórka na chacie na halloween bo dotychczasowy halloweenowy repertuar horrorów już się znudził a tutaj akcja w większości dzieje się właśnie w ten dzień.

• Aries_Thun ocenił(a) ten film na: 8

Mariusz_Lejczyk pisałam już gdzieś poniżej że właśnie kostiumy wypadły świetnie i podobno wcale dużo CGI nie wykorzystano. Przy ich tworzeniu do dyspozycji mieli tylko dwuwymiarowe ilustracje z książek z lat 80.

• Arek_Sontak ocenił(a) ten film na: 8

Aries_Thun to to jest na podstawie jakichś książek? czy tylko inspiracja luźna?

Arek_Sontak z tego co wiem to jest na podstawie książek Alvina Schartza z lat 80. ale ich nie czytałem. Teraz to już za stary jestem

• Arek_Sontak ocenił(a) ten film na: 8

Mariusz_Lejczyk pogooglałem no i rzeczywiście. Też nie czytałem ale widzę że opinie pozytywne jeżeli chodzi o wierne oddanie treści

• Aries_Thun ocenił(a) ten film na: 8

Mariusz_Lejczyk nigdy nie jest za późno ;) podzieliłbyś się z nami jak wypadła adaptacja

Aries_Thun szkoda mi czasu, już wolę drugi raz obejrzeć film

• yag12 ocenił(a) ten film na: 3

Mariusz_Lejczyk Ale z ciebie tłok!

• Mariusz_Lejczyk Pełna zgoda ;) Kostiumy w tym filmie to prawdziwy majstersztyk.

• theart ocenił(a) ten film na: 5

Mariusz_Lejczyk Ten film to jak dobranocka dla nastolatków gdzie ty tam widziałeś jakiś klimat. Dzisiejsze horrory to jakieś popluczyny z dawnych filmów.

• Mariusz_Lejczyk Wizualnie ten film jest naprawdę świetny. Nawet dla samych kostiumów (no i muzy) warto wybrać się do kina.

• Mariusz_Lejczyk Oklepane historyjki, wzbudzenie strachu 1/10. Osadzanie akcji w innym dziesięcioleciu staje się oklepanym schematem. Dla mnie to taki co najwyżej przeciętniak w swojej kategorii, ale nie w moim guście. Wielka szkoda, bo liczyłem na coś dobrego i innego, a mocno się zawiodłem.

• jazdowicz2666 ocenił(a) ten film na: 7

Mariusz_Lejczyk Nic dodać,nic ująć.Ogólnie dobrze zrobiony film,który z ciekawością ogląda się do samego końca.Ocena tu na FW stanowczo zaniżona.