PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=760757}

Upiorne opowieści po zmroku

Scary Stories to Tell in the Dark
5,8 21 642
oceny
5,8 10 1 21642
5,8 6
ocen krytyków
Upiorne opowieści po zmroku
powrót do forum filmu Upiorne opowieści po zmroku

Ogólnie to film jest taką wersją "Gęsiej skórki"z 2015 tylko dla dorosłych. Nawet ten sam wątek książki, która sama się pisze i na jej podstawie toczy się akcja. Mega plus za osadzenie historyczne w 68 roku, takie smaczki lubię. To co moim zdaniem najlepiej działa w tym filmie to kostiumy. Nie wiem ile wykorzystano efektów komputerowych ale potwory zostały zrobione na najwyższym poziomie. Na pewno będzie powtórka na chacie na halloween bo dotychczasowy halloweenowy repertuar horrorów już się znudził a tutaj akcja w większości dzieje się właśnie w ten dzień.

ocenił(a) film na 8
Mariusz_Lejczyk

pisałam już gdzieś poniżej że właśnie kostiumy wypadły świetnie i podobno wcale dużo CGI nie wykorzystano. Przy ich tworzeniu do dyspozycji mieli tylko dwuwymiarowe ilustracje z książek z lat 80.

ocenił(a) film na 8
Aries_Thun

to to jest na podstawie jakichś książek? czy tylko inspiracja luźna?

ocenił(a) film na 8
Arek_Sontak

z tego co wiem to jest na podstawie książek Alvina Schartza z lat 80. ale ich nie czytałem. Teraz to już za stary jestem

ocenił(a) film na 8
Mariusz_Lejczyk

pogooglałem no i rzeczywiście. Też nie czytałem ale widzę że opinie pozytywne jeżeli chodzi o wierne oddanie treści

ocenił(a) film na 8
Mariusz_Lejczyk

nigdy nie jest za późno ;) podzieliłbyś się z nami jak wypadła adaptacja

ocenił(a) film na 8
Aries_Thun

szkoda mi czasu, już wolę drugi raz obejrzeć film

ocenił(a) film na 3
Mariusz_Lejczyk

Ale z ciebie tłok!

Mariusz_Lejczyk

Pełna zgoda ;) Kostiumy w tym filmie to prawdziwy majstersztyk.

ocenił(a) film na 5
Mariusz_Lejczyk

Ten film to jak dobranocka dla nastolatków gdzie ty tam widziałeś jakiś klimat. Dzisiejsze horrory to jakieś popluczyny z dawnych filmów.

Mariusz_Lejczyk

Wizualnie ten film jest naprawdę świetny. Nawet dla samych kostiumów (no i muzy) warto wybrać się do kina.

Mariusz_Lejczyk

Oklepane historyjki, wzbudzenie strachu 1/10. Osadzanie akcji w innym dziesięcioleciu staje się oklepanym schematem. Dla mnie to taki co najwyżej przeciętniak w swojej kategorii, ale nie w moim guście. Wielka szkoda, bo liczyłem na coś dobrego i innego, a mocno się zawiodłem.

ocenił(a) film na 7
Mariusz_Lejczyk

Nic dodać,nic ująć.Ogólnie dobrze zrobiony film,który z ciekawością ogląda się do samego końca.Ocena tu na FW stanowczo zaniżona.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones