Film

V

1983
3 godz. 17 min.
6,9 280
ocen
6,9 10 1 280
264
chce zobaczyć
{"id":"217798","linkUrl":"/film/V-1983-217798","alt":"V","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/77/98/217798/7005636.2.jpg"}
Obcy przybywają na Ziemię, by prosić o pomoc. Jednakże ludzie okrywają prawdziwe zamiary kosmitów i przygotowują się do wojny. Więcej Mniej
V zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

{"linkA":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeB"}

Obcy przybywają na Ziemię. Tajemniczy goście wyglądają jak ludzie i mówią, że przybyli z pokojowymi zamiarami. Gdy okazuje się, że pod przebraniami są gadopodobnymi stworami, a ich intencje są od pokojowych dalekie, ludzie zaczynają organizować się przeciwko najeźdźcom.

studio
Kenneth Johnson Productions / Warner Bros. Television (współudział)
tytuł oryg.
V
inne tytuły
Storm Warnings (tytuł roboczy) USA
V: The Original Mini Series USA
Więcej...
Aktorka Dominique Dunne, która miała zagrać rolę Robin Maxwell, została zaatakowana przez swojego chłopaka, gdy z innym aktorem przygotowywała się do swojej roli. W wyniku napaści zapadła w śpiączkę, a pięć dni później zmarła.
Wszystkie statki obcych, które widać w filmie, są namalowane na specjalnych matach. Budżet filmu nie pozwolił na stworzenie miniaturek.
Pierwotnie film miał opowiadać o przejęciu władzy w Niemczech przez nazistów. Po sukcesie kasowym "Gwiezdnych wojen", scenariusz "V" zmieniono i nakręcono film sci-fi.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych